Ważne
  Bruksela: Zamachowcy gromadzili zdjęcia biura i domu...

  Bruksela: Zamachowcy gromadzili zdjęcia biura i domu premiera Belgii

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Terroryści, którzy przeprowadzili zamachy w Brukseli, gromadzili na komputerze zdjęcia domu i biura belgijskiego premiera Charlesa Michela, a także plany budynków - informują belgijskie media.
  Pliki znaleziono na komputerze, który przez atakami został wyrzucony przez zamachowców do kosza na śmieci na ulicy Mas Roos w Schaerbeek pod Brukselą. Policja znalazła urządzenie dzień po ubiegłotygodniowych zamachach na lotnisku i w metrze, w których zginęły 32 osoby. Belgijska gazeta „De Tijd", która powołuje się na dobrze poinformowane, anonimowe źródło, podała, że śledczy odkryli zdjęcia i plany kancelarii premiera Belgii Charlesa Michela na ulicy Rue de la Loi (inna nazwa: Wetstraat) 16 oraz jego domu przy Lambermont w Brukseli.

  ZAMACHY W BELGII. W ATAKACH ZGINĘŁA POLKA [VIDEO]


  Rzecznik premiera Michela powiedział mediom, że w obu budynkach zaostrzono ochronę na długo przed atakami, ponieważ pojawiło się podejrzenie, że mogą być one zagrożone. Kancelaria szefa belgijskiego rządu mieści się w newralgicznym miejscu – tuż obok ambasady Stanów Zjednoczonych oraz na tej samej ulicy, na której znajduje się stacja metra Melbeek, w których wysadził się jeden z zamachowców Brahim El Bakraoui. Jak podaje BBC, nie wiadomo czy zdjęcia kancelarii oraz domu Charlesa Michela znalezione na komputerze zostały zrobione przez ekstremistów czy ściągnięte z Internetu.

  Komputer zamachowców został dokładnie przeszukany przez śledczych, którzy wciąż poszukują trzeciego napastnika z lotniska. Mężczyzna prawdopodobnie uciekł, kiedy nie wybuchła bomba znajdująca się w jego torbie. W pamięci komputera znaleziono również pożegnalny list Brahima El Bakraoui, w którym pisze on, że nie czuje się już bezpiecznie i ma wrażenie, że trwa na niego polowanie. Do zamachu w Brukseli doszło bowiem kilka dni po zatrzymaniu w Brukseli podejrzanego napastnika z Paryża Salaha Abdeslama, kiedy belgijska policja zintensyfikowała działania antyterrorystyczne. Kopie twardego dysku komputera zostały już przesłane do analizy do FBI – podaje BBC, bazujące na amerykańskich źródłach.

  ZAMACHY W BRUKSELI: AMERYKA I TURCJA OSTRZEGAŁY, BELGIA NIE POSŁUCHAŁA, TERRORYŚCI UDERZYLI


  W atakach w Brukseli zginęły 32 osoby, w tym Polka. Blisko trzysta zostało rannych. Wśród osób, które odniosły obrażenia, było trzech Polaków: dwóch mężczyzn i kobieta. Ich stan jest stabilny. Zidentyfikowano już wszystkie 32 ofiary śmiertelne, 17 z nich pochodzi z Belgii, pozostali są obcokrajowcami. Atak przeprowadzili ekstremiści związani z Państwem Islamskim.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale po co niby

   Eulenspiegel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   skoro ten głupek jest po ich stronie ? Chyba że kosz kwiatów chcieli mu dać.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   formalność

   fakt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   chcieli oficjalnie przejąć państwo, pewnie nadal chcą

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jacy oni do siebie podobni?

   Klipa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Tacy Schulzowato-Jaceniukowi. Pełno ich we władzach państw i UE. Może bywał tete a tete z posiadaczem kompa?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak takim dziwadlom

   zdjec nie robic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   i nie podgladac, wydgada toto powaznie ? A ten roczochraniec, z przerwa w zebiskach gornej szczeki do ktorego rekawa wyplakuje petrus marchewka z kijem alimenciarzem ! Lepiej to od nich wyglada i...rozwiń całość

   i nie podgladac, wydgada toto powaznie ? A ten roczochraniec, z przerwa w zebiskach gornej szczeki do ktorego rekawa wyplakuje petrus marchewka z kijem alimenciarzem ! Lepiej to od nich wyglada i czyni ? Ten tym wylenialym ogonem i czerwonym nosem ich przebil ! Gdziez takie pokurcza wynajduja, chyba po to aby zblaznic narody , ktore reprezentuja. Lewizna europejska i nic wiecej.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rządzą Światem

   Olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   http://www.rp.pl/artykul/552823-Rabin--goje-zyja-po-to-by-sluzyc-Zydom.html


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prawdy

   kazdy sie boi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   i jej wyrzeka

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oj

   zablokowano linka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   nie wchodzi

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama