Ważne
  Bursztynowa Komnata w Mamerkach? [WIDEO]

  Bursztynowa Komnata w Mamerkach? [WIDEO]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bursztynowa Komnata w Mamerkach? [WIDEO]
  1/2
  przejdź do galerii

  ©TVN24/x-news

  Bursztynowa Komnata w Mamerkach: We wtorek zakończono poszukiwania w Mamerkach (Mazury), miejscu gdzie rzekomo miała się znajdować Bursztynowa Komnata. Nieznanych wcześniej pomieszczeń szukano w kompleksie bunkrów.

  Bursztynowa Komnata w Mamerkach AKTUALIZACJA 13.07.2016:  „Trzeba dokładniej przeskanować bunkier” – w Mamerkach będą nadal szukać bursztynowej komnaty

  W Mamerkach nie odnaleziono bursztynowej komnaty. Poszukiwania przeprowadzono w jednym z ok. 30 schronów, gdzie w czasie II wojny światowej znajdowała się kwatera główna niemieckich wojsk lądowych. Podobna akcja odbyła się już w połowie czerwca, wtedy również niczego nie znaleziono.


  - Wiemy już, że georadar nie jest dobry do tego badania, ponieważ anomalie, które wykazał, były zakłócane prętami albo całą konstrukcją bunkra. To nie znaczy, że tej komnaty nie ma. Znaczy to tylko tyle, że musimy włożyć więcej środków finansowych, czasu i pracy, żeby ten bunkier został przeskanowany - powiedział Bartłomiej Plebańczyk, opiekun bunkrów w Mamerkach.  Bursztynowa Komnata w Mamerkach AKTUALIZACJA 15.06.2016:  W Mamerkach wszystko jest już gotowe. Wkrótce w dawnej kwaterze niemieckich wojsk lądowych ruszą odwierty przy jednym z bunkrów. Zarządca obiektu chce sprawdzić, co kryje tajemnicze pomieszczenie zamurowane w fundamentach, ponieważ twierdzi, że to właśnie tam może być ukryty skarb związany z Bursztynową Komnatą.

  W kwietniu okazało się, że w fundamentach obiektu nr 31 znajduje się tajemnicze pomieszczenie. Badanie georadarem wskazuje, że jest ono na głębokości 80 cm. I to tuż obok miejsca, które kilkadziesiąt lat temu sprawdzali saperzy, szukający schowanych przez hitlerowców kosztowności.

  - Jest duże prawdopodobieństwo, że ukryto tam skarb, który ma związek lub jest elementem Bursztynowej Komnaty. Za tą teorią przemawia fakt, że w latach 60. XX w. do tego miejsca na wizję lokalną doprowadzono Ericha Kocha, który jako ostatni nadzorował przenoszenie Bursztynowej Komnaty - mówi Bartłomiej Polańczyk, opiekun muzeum w Mamerkach.

  - Bursztynowej Komnaty setki ludzi poszukują od 70 lat. Wynaleziono co najmniej tysiąc tropów prowadzących do tysiąca miejsc, w których na pewno może być komnata. Może tym razem się uda - ma nadzieję dziennikarz Bogusław Wołoszański.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   bersztajnowo izba

   ziga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Wiycie! a u moji ciotki Hildy w chlywiku przed familokym tyż żech widzioł bersztajnowo komnata. no może nie bersztajnowo i może niy komnata ino izba. A właściwie to była ino pupunsztuba ale żołto,...rozwiń całość

   Wiycie! a u moji ciotki Hildy w chlywiku przed familokym tyż żech widzioł bersztajnowo komnata. no może nie bersztajnowo i może niy komnata ino izba. A właściwie to była ino pupunsztuba ale żołto, blank bersztajnowo!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komnaty tajemnico wielko!

   Francik Posypa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Cojs mi sie zdo - Ziga - co to, co ejs znot u ciotki Hildy w chlywiku, je falsz.
   Bo ta komnata bortsztajnowo, to jo mom.
   Jak jo niydowno boui we Danzig, to mi taki jedyn sprzedol ta prawdziwo ....rozwiń całość

   Cojs mi sie zdo - Ziga - co to, co ejs znot u ciotki Hildy w chlywiku, je falsz.
   Bo ta komnata bortsztajnowo, to jo mom.
   Jak jo niydowno boui we Danzig, to mi taki jedyn sprzedol ta prawdziwo . jak pedziou - komnata. Pokozou nawet fotka od nij - boua w taki jedny ksionczce. Jo mu zaplacou (we Ojro) - nawet niydrogo wzion, a uon pedziol, co mi jom prziwjezie, jak ino spatrzy jakes srogsze auto.
   Na razie czekom - choc tak sie mysla, co mozno uon mie ocyganiou - bo tynpedziol po cichu do drugigo - k..a, ale te Slozaki galupczyki! Niy jest ech pewny - bo na tym szaberplacu bouo larmo - akurat chyciyli jednego, co krot.
   Jak ino przidzie ta komnata do mie do uogrodka - to zrobia fotka i Ci posla.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama