Całkowite zaćmienie Słońca TRANSMISJA LIVE 21.08.2017 Zobacz...

  Całkowite zaćmienie Słońca TRANSMISJA LIVE 21.08.2017 Zobacz NA ŻYWO

  Adrian Hadasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zaćmienie Słońca
  1/3
  przejdź do galerii

  Zaćmienie Słońca ©ARC

  Całkowite zaćmienie Słońca TRANSMISJA LIVE 21.08.2017 W poniedziałek, 21 sierpnia, w Stanach Zjednoczonych miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca, widoczne na pasie przechodzącym przez cały kraj. Transmisję z tego wydarzenia można było śledzić przez internet.
  Całkowite zaćmienie Słońca TRANSMISJA LIVE 21.08.2017

  Wydarzenie zostało nazwane „Great American Eclipse” („Wielkie Amerykańskie Zaćmienie”). Po południu, a u nas pod wieczór, przez całą długość Stanów Zjednoczonych przebiegał pas całkowitego zaćmienia Słońca o szerokości 115 kilometrów. Zjawisko było możliwe do zaobserwowania w poniedziałek, 21 sierpnia o godzinie 18:00 czasu polskiego.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  TAK AMERYKANIE PODZIWIALI ZAĆMIENIE SŁOŃCA
  15 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Całkowite zaćmienie słońca 21 sierpnia 2017 w USA [ZDJĘCIA] [WIDEO] Kiedy zaćmienie słońca w Polsce?

  Całkowite zaćmienie słońca 21 sierpnia 2017 w USA [ZDJĘCIA] [WIDEO] Kiedy zaćmienie słońca w Polsce?

  Link do głównego zdjęcia

  ©AFP PHOTO / ROB KERR / EAST NEWS


  Będzie to pierwsze zaćmienie słońca na terenie Stanów Zjednoczonych od 1979 roku. Pas zaćmienia przebiega od zachodniego na wschodnie wybrzeże kraju, a samo zjawisko będzie możliwe do zaobserwowania w 14 stanach. Faza całkowitego zaćmienia potrwa maksymalnie 2 minuty i 40 sekund.
  Zobacz galerię
  I choć „Wielkie Amerykańskie Zaćmienie” nie było widoczne u nas, można je było śledzić za pośrednictwem licznych transmisji w internecie. Jedną z nich udostępni na przykład oficjalna strona NASA, pod linkiem https://www.nasa.gov/eclipselive. Oprócz tego transmisję można też śledzić na stronie http://eclipse.stream.live.

  Całkowite zaćmienie słońca w obiektywie NASA  Źródło: STORYFUL/x-news


  Całkowite zaćmienie Słońca TRANSMISJA LIVE
  Zaćmienie Słońca to zjawisko astronomiczne, powstające wtedy, gdy Księżyc znajdzie się pomiędzy Słońcem a Ziemią, przesłaniając z naszej perspektywy światło słoneczne. Ostatnie zaćmienie Słońca w Polsce miało miejsce 20 marca 2015 roku - było ono wtedy dość głębokie, choć nie całkowite, i zobaczyć można je było w całym kraju w godzinach przedpołudniowych.  O całkowitym zaćmieniu Słońca na kanale Planetarium Śląskiego opowiada dr Jacek Czakański:  Najbliższe zaćmienie Słońca w Polsce będzie można zobaczyć 21 czerwca 2020 roku, będzie ono jednak bardzo płytkim zaćmieniem częściowym. Całkowite zaćmienie nastąpi u nas dopiero za… 118 lat. Zakładając zatem, że ludzkość w najbliższym czasie nie wynajdzie specyfiku na nieśmiertelność, najlepszym sposobem na obejrzenie zjawiska jest udanie się w ciągu najbliższych kilku godzin do USA osobiście lub skorzystanie z jednego z podanych przez nas linków.  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Największe absurdy Śląska i całej Polski. Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE


  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie ma boga

   iwona (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   nie ma boga

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zaćmienie to kara Boska za grzechy Katolików.

   13-ty Apostoł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Jak sobie takiego Boga wymyślili to niech teraz mają..........

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo