CBŚP Białystok zatrzymało kiboli z Białegostoku i Hajnówki....

  CBŚP Białystok zatrzymało kiboli z Białegostoku i Hajnówki. Za rasizm i ustawki (zdjęcia)

  (dj)

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Policjanci CBŚP Białystok zatrzymali kiboli z Hajnówki i Białegostoku
  1/5
  przejdź do galerii

  Policjanci CBŚP Białystok zatrzymali kiboli z Hajnówki i Białegostoku ©CBŚP

  Policjanci z białostockiego Zarządu CBŚP wraz z funkcjonariuszami CBŚP w Warszawie zatrzymali kolejnych 6 podejrzanych - mieszkańców Białegostoku i Hajnówki.
  6 mężczyzn w wieku od 21 do 37 lat zostało zatrzymanych jednocześnie w miejscach zamieszkania. W wyniku przeszukań oprócz niewielkich ilości substancji odurzających policjanci zabezpieczyli także elementy broni palnej.

  Oprócz procesowego rozliczenia za tzw. ustawki, policjanci rozwiązali sprawę podpalenia samochodu należącego do młodego białostoczanina. Ustalili, że auto zostało spalone przez pseudokibiców z powodu śniadej karnacji właściciela.

  Skuteczność działań Policji zaowocowała wykryciem sprawców kilku napadów do jakich w poprzednich latach doszło na jednym z białostockich osiedli. Śledztwo to obejmuje także – o czym stało się głośno w ostatnich dniach za pośrednictwem jednego z tygodników publikującego fotografię tortu z symbolem swastyki – publiczne propagowanie faszystowskiego ustroju państwa a także nawoływania do nienawiści na tle różnic rasowych.

  Swastyka na torcie. Prokuratura sprawdza, kto za to odpowie?


  Obecnie w śledztwie białostockiego Zarządu CBŚP pod nadzorem Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej – Wydział Zamiejscowy w Białymstoku zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze kryminalnym przedstawiono ponad 90 osobom, z czego wobec 25 zastosowano tymczasowe aresztowanie.

  CBŚP zatrzymało pięciu kiboli nazistów z Białegostoku. W 2011 roku zatrzymani mieli podpalić auto z pobudek rasistowskich

  W dalszym ciągu gromadzony jest materiał dowodowy wskazujący na fakt czerpania korzyści z cudzego nierządu z prowadzonych przez pseudokibiców na terenie Białegostoku i innych miast agencji towarzyskich. Do tej chwili w postępowaniu zabezpieczono ponad 5 kilogramów środków odurzających, broń palną. Sprawa ta – mimo że w znacznym stadium zaawansowania w dalszym ciągu pozostaje niezakończona.

  W przyszłości planowane są dalsze zatrzymania.

  Zobacz też:

  6 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Białostoccy kibole naziści zatrzymani przez CBŚP

  CBŚP zatrzymało pięciu kiboli nazistów z Białegostoku (zdjęcia, wideo)

  Link do głównego zdjęcia

  Białostoccy kibole naziści zatrzymani przez CBŚP ©CBŚP

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za rasizm i ustawki.....

   polska narodowa rośnie w siłę (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   Jaki rasizm? Na tamtym terenie swastyka to dalekowschodni symbol szczęścia. Pierwszy takiego objawienia doznał prokurator DAWID ROSZKOWSKI z Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.
   Na Podlasiu od...rozwiń całość

   Jaki rasizm? Na tamtym terenie swastyka to dalekowschodni symbol szczęścia. Pierwszy takiego objawienia doznał prokurator DAWID ROSZKOWSKI z Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.
   Na Podlasiu od trzech lat to już teraz taka dalekowschodnia tradycja. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama