Co dalej z łukiem triumfalnym w Warszawie? Jan Żyliński...

  Co dalej z łukiem triumfalnym w Warszawie? Jan Żyliński zapewnia, że o nim nie zapomniał

  Tomasz Dereszyński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Co dalej z łukiem triumfalnym w Warszawie? Jan Żyliński zapewnia, że o nim nie zapomniał

  ©Bartek Syta

  Co słychać z projektem łuku triumfalnego w stolicy? - Muszę się skupić na wyborach na burmistrza Londynu. Zaraz po 5 maja wybieram się do Warszawy by dalej drążyć temat. Jestem wstępnie umówiony na rozmowy z ważnymi osobami ale jeszcze nie mogę zdradzać szczegółów – mówi w środowej rozmowie z dziennikarzem Agencji Informacyjnej Polska Press Jan Żyliński, milioner i pomysłodawca budowy w Warszawie łuku triumfalnego, pomnika wdzięczności na 100-lecie Bitwy Warszawskiej.
  Co dalej z łukiem triumfalnym w Warszawie? Jan Żyliński zapewnia, że o nim nie zapomniał

  ©Bartek Syta

  Jan mówi kandydat na burmistrza stolicy Wielkiej Brytanii, w tej chwili ma tyle zajęć, że nawet on pod wieczór jest bardzo zmęczony. - Właśnie za moment mam wywiad dla BBC – dodaje Żyliński. W planach jest kilkugodzinna wizyta w mieście, spotkania z wyborcami. Wszytko nagrywane zostanie później wyemitowane w stacji BBC. Żyliński w swoim programie wyborczym zapewnia, że będzie otwarty na wszystkie społeczności obecne w tym wielkim wielomilionowym mieście. Zapewnia przy okazji, że energii na projekt łuku w Warszawie mu nie zabraknie.

  WYBORY BURMISTRZA LONDYNU: KSIĄŻĘ JAN ŻYLIŃSKI OGŁOSIŁ SWOJE ZOBOWIĄZANIA WYBORCZE


  Już 2 maja od godz. 12 do godz. 15, trzy dni przed wyborami na burmistrza miasta, Jan Żyliński organizuje wielkie show. - Mam trzy godziny na Trafalgar Square na przekonywanie do swojego programu. Zapraszam wszystkich na spotkanie ze mną, także obecnych w tych dniach turystów. Atrakcji nie zabraknie.

  Pytany o plany na najbliższe dni informuje AIP, że inne polskie media także będą nadawać z Londynu materiały o jego kampanii. - W sobotę, 16 kwietnia, będę gościł ekipę Dzień Dobry TVN a także Michała Szpaka, polskiego przedstawiciela w konkursie Eurowizji. Wśród młodych to już znane nazwisko – informuje z muzycznym znawstwem Żyliński.

  KSIĄŻĘ JAN ŻYLIŃSKI: WYRZUCĄ WAS, JEŚLI DOJDZIE DO BREXITU


  Czy liczy na mobilizację Polaków podczas głosowania? Ma nadzieję, choć przyznaje, że jesteśmy dość leniwym narodem, co widać choćby w czasie polskich wyborów. - Polacy nie spieszą się do urny wyborczych – mówi z żalem. Jako cotygodniowy gość radia PRL wmawia Polakom, że powinni iść głosować na niego.

  Polaków namawia na głos także w kwestii ewentualnego Brexitu. - Tym zajmę się po wyborach 5 maja – zapewnia. Żyliński przypomina, że jest orędownikiem pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. - Na wyjściu z UE Polacy tu na Wsypach mogą tylko stracić - przypomina.

  Jak dociera do Polaków w kampanii. Każdy pomysł się liczy, czasami dość oryginalny. - Na każdym bochenku chleba sprzedawanym przez jedną z wielkich piekarni będzie przez najbliższe dni przyklejona nalepka z moim wizerunkiem i zachętą do głosowania. 50 tysięcy rodzin codziennie kupuje chleb i będzie mnie widzieć i przy śniadaniu obiedzie i kolacji przypominać Polakom lub innym nacjom o moim istnieniu.

  ŁUK TRIUMFALNY W WARSZAWIE. ZNAMY JEGO LOKALIZACJĘ


  Kandydat zatrudnił specjalną firmę PR. Dzięki jej działaniom ukazał się w ostatnią niedzielę w „Sunday Times” wywiad z nim na całą stronę, choć jak dodaje, ma gadanego i sam sobie nieźle radzi.

  Książę Żyliński na koniec mówi w rozmowie z AIP, że nie da zapomnieć o sobie w Polsce. - Wracam do kraju po elekcji 5 maja i działam w kwestii łuku - mówi z uśmiechem. AIP dowiaduje się przy okazji, że jest już pierwszy rysunek-projekt łuku w stolicy. - Niestety nie możemy go jeszcze pokazać - dodaje Żyliński.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo