Druga debata Trump - Clinton. Kto wygrał drugie starcie...

  Druga debata Trump - Clinton. Kto wygrał drugie starcie kandydatów na prezydenta USA?

  Sylwia Arlak AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Kompromitujące taśmy Donalda Trumpa i skandal z wykorzystaniem przez Hillary Clinton prywatnego maila do przesyłania oficjalnej korespondencji. Jak podaje BBC, druga debata kandydatów na najwyższy urząd w państwie upłynęła pod znakiem spraw wewnętrznych. I wzajemnych oskarżeń.
  Za nami drugie starcie Clinton i Trumpa. Politycy, którzy nie podali sobie dłoni na początku debaty, nie zaskoczyli także w jej trakcie. Kolejne spotkanie kandydatów na prezydenta USA odbywało się w gorącej atmosferze. W pamięci pozostają raczej ich wzajemne oskarżenia, aniżeli merytoryczne uwagi w temacie polityki zagranicznej. Zaczęło się od ujawnionego nagrania, na którym Trump robi obsceniczne komentarze pod adresem kobiet.


  DEBATA TRUMP - CLINTON: SPOKOJNE STARCIE KANDYDATÓW NA PREZYDENTA USA. KTO WYGRAŁ?


  Republikanin już raz przeprosił za swoje zachowanie na taśmach, zamiast kolejnych tłumaczeń wybrał więc atak. Pytany o skandal, przypomniał te z udziałem męża Hillary, Billa. - Nigdy nie było w historii polityki nikogo, kto traktowałaby kobiety z mniejszym szacunkiem- stwierdził Trump. Co ciekawe godzinę wcześniej polityk zorganizował konferencję prasową, na której wystąpił w towarzystwie czterech kobiet, które oskarżają Billa Clintona molestowanie seksualne. Sama Clinton nie chciała wracać do seksskandalu męża. Stwierdziła jedynie, że taśma Trumpa pokazała jaki jej rywal jest naprawdę. - Myślę, że to oczywiste dla każdego, kto miał okazję zobaczyć wideo. Taki właśnie jest Trump – mówiła.

  SKANDAL W USA: "WP" OPUBLIKOWAŁ FILM, NA KTÓRYM TRUMP WULGARNIE WYPOWIADA SIĘ O KOBIETACH [VIDEO]


  Po raz kolejny wrócił temat wykorzystania przez Clinton prywatnego maila do przesyłania oficjalnej korespondencji. Trump podkreślał, że jeśli wygra wybory zastanowi się nad powołaniem specjalnego prokuratora, który jeszcze raz zbada tę sprawę. - Wszystko, co właśnie powiedział ten człowiek jest fałszywe, ale nie jestem tym zaskoczona – skwitowała krótko Demokratka. Na tym nie zakończyły się wzajemne pretensje kandydatów. Trump zarzucił Clinton, że „nosi nienawiść w sercu” odnosząc się do jej krytycznych uwag pod adresem jego zwolenników. W odpowiedzi polityk przeprosiła za ten komentarz dodając, że został on źle zrozumiany. - Miałam na myśli to, do czego prowadzi kampania nienawiści polityka - mówiła.

  DONALD TRUMP OBIECUJE ZNIESIENIE WIZ DLA POLAKÓW


  Kilkanaście minut później Trump po raz pierwszy otwarcie przyznał, że wykorzystał lukę w prawie podatkowym i uniknął zapłacenia fiskusowi około miliarda dolarów. Wycofał się z wcześniejszego pomysłu o całkowitym zakazie wpuszczania do USA muzułmanów. Teraz uważa, że należałoby bardzo skrupulatnie sprawdzać imigrantów wyznających islam. Odpowiadając na pytanie o stosunki z Rosją stwierdził, że nie zna Putina i niewiele wie o Moskwie, bo nie prowadzi w niej interesów. Hillary z kolei podkreślała, że jeśli wygra wybory stanie naprzeciwko Putina, aby rozpocząć z politykiem twarde negocjacje.

  Dopiero pod koniec debaty padło kilka wspierających słów. Jeden z obecnych w studiu gości poprosił kandydatów, aby wymienili jedną rzecz, którą szanują w rywalu. - Szanuję dzieci Donalda. To wiele o nim mówi -podkreślała Hillary. Trump nazwał kobietę „wojownikiem”, który nigdy się nie poddaje. Według pierwszych sondaży drugą debatę wygrała Hillary Clinton. Na byłą sekretarz stanu zagłosowałoby 57 procent badanych.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo