Ważne
  Elżbieta Witek: Prezydent powinna wiedzieć, co ma zrobić...

  Elżbieta Witek: Prezydent powinna wiedzieć, co ma zrobić [VIDEO]

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Elżbieta Witek: Prezydent powinna wiedzieć, co ma zrobić [VIDEO]

  ©Piotr Smoliński

  – Trudno uznać, że odpowiedzialni są jedynie urzędnicy. Trudno to uznać za wypadek przy pracy, to zbyt poważna sprawa – mówiła o zwolnieniach w warszawskim ratuszu w związku z aferą reprywatyzacyjną Elżbieta Witek. Szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło przekonywała, że rząd w tej chwili nie myśli o wprowadzeniu zarządu komisarycznego w stolicy.
  Elżbieta Witek: Prezydent powinna wiedzieć, co ma zrobić [VIDEO]

  ©Piotr Smoliński


  TVN24/x-news


  – Nie rozmawiamy o tym. Nie mogę niczego wykluczyć, bo sprawa jest w toku, bada ją prokuratura i ona powinna wyjaśnić wszystkie niewyjaśnione do tej pory wątki – mówiła Elżbieta Witek na antenie TVN24, podkreślając, że w jej opinii komisja powołana przez prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz nie będzie w stanie wyjaśnić, jak i dlaczego doszło do nieprawidłowości przy łączeniu i sprzedaży działki przy ul. Chmielnej w Warszawie.

  MARCINKIEWICZ: USTAWA REPRYWATYZACYJNA WYCZYŚCIŁABY POLSKĘ Z KOMUNIZMU LEPIEJ NIŻ LUSTRACJA [WYWIAD]


  W piątek prezydent stolicy po raz pierwszy odniosła się do sprawy, wnioskując do Rady Miasta o powołanie komisji nadzwyczajnej, która ma wyjaśnić okoliczności podejrzanych transakcji. Ogłosiła także, że trzech urzędników z Biura Gospodarki Nieruchomościami: dyrektor Marcin Bajko, jego zastępcaJerzy Mrygoń oraz Krzysztof Śledziewski zostało dyscyplinarnie zwolnionych, a samo Biuro zlikwidowane.

  PRZEZ DZIKĄ REPRYWATYZACJĘ W WARSZAWIE PLATFORMA KRWAWI [VIDEO]


  – Trudno uznać, że odpowiedzialni są jedynie urzędnicy. Myślę, że pani prezydent powinna wiedzieć, co należy zrobić – mówiła Witek. – Chodzi mi o odpowiedzialność polityczną – powiedziała, dopytywana, czy ma na myśli dymisję prezydent. Dodała też, że rząd nie będzie zajmował się również referendum ws. odwołania polityk PO. – Takie referenda rzadko się udają, bo ich warunki są zaporowe – skomentowała.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama