Francois Hollande: Zniesienie antyrosyjskich sankcji leży w...

  Francois Hollande: Zniesienie antyrosyjskich sankcji leży w naszym wspólnym interesie

  Sylwia Arlak AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Ukraiński kryzys wpłynął na stosunki Rosji z państwami europejskimi. Ubolewam nad tym, ponieważ szkodzi to wszystkim stronom, w tym wspólnym projektom gospodarczym z powodu sankcji. Wszyscy jesteśmy zainteresowani jak najszybszym znalezieniem najlepszego wyjścia z tej sytuacji – oświadczył francuski prezydent Francois Hollande, przemawiając przed francuskimi ambasadorami podczas corocznej konferencji MSZ.
  Choć francuski lider jest zdania, że Rosja „powinna odpowiedzialnie podchodzić do rozwiązywania kryzysów, w tym w Syrii i na Ukrainie”, podobnie jak szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier rozważa zniesienie antyrosyjskich sankcji. - Taki scenariusz leży w naszym wspólnym interesie – mówił polityk cytowany przez RIA Novosti i dodał: -Stosunki między Francją i Rosją zawsze były ścisłe i niezawodne. Obserwuje dzisiejsze napięcia na linii Rosja – Zachód i ubolewam nad nimi. Mam nadzieję, że nasze stosunki ulegną poprawie.

  SZEF MSZ NIEMIEC: ROZWAŻAMY ZNIESIENIE SANKCJI WOBEC ROSJI


  W ubiegłym tygodniu rosyjski prezydent Władimir Putin przeprowadził rozmowę telefoniczną z przywódcami Niemiec i Francji, w trakcie której politycy omówili sytuację na Ukrainie. Strony postanowiły spotkać się na marginesie odbywającego się w dniach 4- 5 września w Chinach szczytu „G20”. Kilka dni wcześniej niemiecka kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że nie widzi żadnych powodów, aby anulować antyrosyjskie sankcje.

  SANKCJE SZKODZĄ PUTINOWI I ZACHÓD NIE POWINIEN ŁAGODZIĆ SWOJEJ POLITYKI


  Jak argumentowała polityk, Moskwa nie wypełnia postawień mińskiego planu pokojowego. Jak przekonuje Hollande, w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie, Merkel pozostaje w stałym kontakcie z Putinem i ukraińskim liderem Petro Poroszenką.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skuteczność sankcji

   aa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   Ta sankcje tyle dają, co umarłemu kadzidło. Można zrezygnować z pewnych dóbr, można umiejętnie sankcje obejść, można znaleźć dostawcę nierespektującego sankcji. A co do kondycji rosyjskiej...rozwiń całość

   Ta sankcje tyle dają, co umarłemu kadzidło. Można zrezygnować z pewnych dóbr, można umiejętnie sankcje obejść, można znaleźć dostawcę nierespektującego sankcji. A co do kondycji rosyjskiej gospodarki - po pierwsze primo - od 1917 r było tam już kilka kryzysów - i Rosjanie żyją, po drugie primo - Car nakazał wielkie manewry, nie bez długoterminowego celu...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama