Ważne
  Gang sutenerów z Trójmiasta rozbity przez CBŚ. Zarzuty dla 6...

  Gang sutenerów z Trójmiasta rozbity przez CBŚ. Zarzuty dla 6 osób, w tym "Dworasa" [ZDJĘCIA, WIDEO]

  wie, opr. red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Funkcjonariusze CBŚ rozbili gang sutenerów z Trójmiasta
  1/10

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©CBŚ

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego rozbili grupę trójmiejskich sutenerów. Gangiem, zajmującym się czerpaniem korzyści z prostytucji, zdaniem śledczych, kierował Tomasz D., ps. „Dworas”. On i jego 26-letni kompan zostali tymczasowo aresztowani. Zarzuty postawiono też 4 innym osobom. Agencje towarzyskie przyniosły grupie przez 6 lat funkcjonowania nawet 240 tys. zł nielegalnego dochodu.
  37-letni Tomasz D. - ps. "Dworas" i 26-letni Paweł W. trafili za kraty tymczasowo aresztowani i podobnie jak 4 inne osoby usłyszeli zarzuty od prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości.

  Tomaszowi D. postawiono zarzut kierowania, a Pawłowi W. zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.


  W tej sprawie prokurator przedstawił też zarzuty 4 innym osobom: 29-letniej Justynie G., ps. „Iza”, 27-letniemu Patrykowi M., ps. „Buła”, 38-letniemu Robertowi K. oraz 22-lentiej Mai K., ps. „Iza” (podobnie jak Justyna G.), wobec których są stosowane wolnościowe środki zapobiegawcze.

  Wszyscy podejrzani są mieszkańcami Gdańska i Sopotu.

  Czytaj: Gdańsk: Policjanci rozbili gang prowadzący agencje towarzyskie


  Ustalenia śledztwa wykazały, że grupa permanentnie poszukiwała lokali do wynajęcia w celu prowadzenia nielegalnych agencji towarzyskich i stale, za pośrednictwem ogłoszeń internetowych oraz wykorzystując kontakty w środowisku przestępczym, poszukiwała kobiet w celu wykorzystania w prostytucji.

  - Grupa była hermetyczna, dobrze zorganizowana i każdy wiedział co ma robić: oprócz kierującego grupą byli ochroniarze, kierowcy i telefonistki, które prowadziły rozmowy z klientami i decydowały o wysyłaniu prostytutek na "sesje wyjazdowe" - relacjonuje prokurator Mariusz Marciniak, z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Jak zastrzega rola obu dwóch kobiet o pseudonimie "Iza" była istotna bowiem były one nie tylko telefonistkami, autorkami ogłoszeń w internecie, ale też łącznikami między wykorzystywanymi przez grupę kobietami a męskimi "opiekunami". - Kobiety, które chciały zajmować się prostytucją z łatwością mogły wejść do grupy "Dworasa", natomiast wyjście z tej grupy było już bardzo trudne. Nagle okazywało się bowiem, że - choć zdarzało się, że oddawały grupie nawet ponad połowę zarobków to - nie mogą zakończyć działalności bowiem mają wobec niej rzekomo jakieś długi - za ochronę, korzystanie z lokali, ogłoszenia w internecie, zlecenia telefoniczne - wymienia.

  W okresie od stycznia 2011 r., do lutego 2017 r., podejrzani zarządzali co najmniej dziesięcioma mieszkaniami na terenie Gdańska, w pobliżu Grudziądza, a także na terenie Niemiec. W lokalach tych funkcjonowały nielegalne agencje towarzyskie. Z prostytucji kobiet podejrzani osiągnęli minimum 240 tys. złotych nielegalnego dochodu.

  Czytaj również: Na początku 2017 r. rozbito gang sutenerów w Gdańsku. Mieli zmuszać kobiety do prostytucji przy drogach [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Członkowie grupy pozyskiwali kobiety w celu prostytuowania, ustalali miejsca i czas ich pracy, wynajmowali, przygotowywali i udostępniali mieszkania na tzw. „domówki”, zamieszczali w internecie ogłoszenia z ofertami odpłatnych usług seksualnych, prowadzili nadzór i kontrolę kobiet wykorzystywanych w prostytucji, a także odbierali od nich znaczną część zysku.

  Ustalono, że grupa kierowana przez Tomasza D., charakteryzowała się ściśle ustalonym podziałem zadań.

  Kobiety pełniły funkcję telefonistek – odbierały telefony od klientów i kierowały ich do poszczególnych lokali, a także zajmowały się zamieszczaniem ogłoszeń na portalach internetowych – ofert usług seksualnych.

  Mężczyźni zajmowali się ochroną lokali, a także dowozili kobiety do klientów, najczęściej do hoteli na terenie Trójmiasta, w wypadku zamówienia usług poza „domówkami”. Kierowcy ci inkasowali od kobiet ustaloną część zysku i przekazywali te pieniądze Tomaszowi D. W razie nieposłuszeństwa i prób odmowy wykonywania usług seksualnych, „ochroniarze” dyscyplinowali kobiety. Także używając przemocy.

  - Oczekujemy, że nieustalone dotąd pokrzywdzone kobiety, zgłoszą się do CBŚP w Gdańsku lub do Prokuratury Krajowej w Sopocie, aby złożyć zeznania w sprawie przestępstw Tomasza D., ps. „Dworas” i jego kompanów. Umożliwi nam to kompleksowe rozliczenie działalności tej grupy - tłumaczy prok. Marciniak.

  Śledczy podkreślają, że polskie prawo nie zakazuje prostytucji, karalne jest czerpanie korzyści z czyjegoś nierządu, organizowanie prostytucji oraz zmuszania do niej. Za zarzucane przestępstwa, kierującemu zorganizowaną grupą przestępczą grozi do 10 lat pozbawienia wolności, pozostałym podejrzanym do 5 lat pozbawienia wolności, a wszystkim podejrzanym grożą grzywny i przepadek nielegalnie osiągniętej korzyści majątkowej.

  To podwójne uderzenie CBŚ w sutenerów. Podobna akcja została przeprowadzona w woj. warmińsko-olsztyńskim.


  (CBŚ)

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   240 tys ....Przez 6 lat....

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   To jakiś żart....Nawet 240 tys.przez 6 lat.....Przez rok na jednej średnio 120 tys.....A było podobno 50 sztuk...... Słabo liczcie....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest dyskryminacja kobiet

   qqladisco (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Pelnoletnia kobieta powinna miec prawo handlowac swoim cialem w dowolny sposob. Jezeli tez dobrowolnie poszuka sobie opiekuna i mu placi za te uslugi to sprawa wylacznie pomiedzy nimi. Ma ona do...rozwiń całość

   Pelnoletnia kobieta powinna miec prawo handlowac swoim cialem w dowolny sposob. Jezeli tez dobrowolnie poszuka sobie opiekuna i mu placi za te uslugi to sprawa wylacznie pomiedzy nimi. Ma ona do tego dokladnie takie samo prawo jak np. staruszka placaca komus za opieke i panstwu nic do tego. Uwazam, ze tu jest pole do popisu dla organizacji feministycznych ktore powinny walczyc z jawna dyskryminacja kobiet uprawiajacy ten zawod.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak PiS pogonił prokuratorów,

   to zabrali się do roboty. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Za mafii PO, żyło im się dobrze.
   Przychodził taki do roboty, parzył kawkę i czytał wytyczne dnia z darmowej Gaz Wyborczej.
   I tak przez osiem lat.
   Nawet Amber Gold założyli im po nosem.
   A oni...rozwiń całość

   Za mafii PO, żyło im się dobrze.
   Przychodził taki do roboty, parzył kawkę i czytał wytyczne dnia z darmowej Gaz Wyborczej.
   I tak przez osiem lat.
   Nawet Amber Gold założyli im po nosem.
   A oni spoko ! Kawka i Gaz-etka.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda chłopów i dziewczyn!

   Bezwzglednie... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

   ...opodatkowac ten "bałagan" i będzie spokój!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W jakim województwie????

   __ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   Nie istnieje taki wytwór jak województwo warmińsko-olsztyńskie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błąd

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Nie istnieje CBŚ
   Jest CBŚP

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama