Hilary Clinton wygrała z Donaldem Trumpem DEBATA PREZYDENCKA...

  Hilary Clinton wygrała z Donaldem Trumpem DEBATA PREZYDENCKA CLINTON TRUMP USA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Debata Clinton - Trump: Kandydaci na prezydenta USA odbyli pierwsza debatę publiczną
  1/20
  przejdź do galerii

  Debata Clinton - Trump: Kandydaci na prezydenta USA odbyli pierwsza debatę publiczną ©David Goldman

  Debata prezydencka USA Clinton - Trump. Kto wygrał? Hilary Clinton była zdecydowanie lepiej przygotowana i merytoryczna, a Donald Trump znacznie szybszy w ripostach i improwizujący. I to właśnie ona wg pierwszych doniesień politologów, została zwyciężczynią debaty kandydatów na prezydenta USA. Debata była pełna uszczypliwości i kąsania, lecz wszyscy są zgodni, że ciężkie działa z argumentami nie zostały jeszcze wyciągnięte. To nie była debata na śmierć i życie. Według sondaży CNBC, 60 proc. respondentów uważa, że wygrała Hilary Clinton, a 28 proc. uważa, że wygrał Donald Trump.
  Debata prezydencka w USA zgromadziła przed telewizorami prawie 100 mln widzów. Co zobaczyli wyborcy Donalda Trumpa i Hilary Clinton?

  Zgodnie z przewidywaniami było wiele ataków, prób podważenia wiarygodności i ciosów we wrażliwe miejsca - tak wyglądała pierwsza bezpośrednia debata Hillary Clinton i Donalda Trumpa.

  Jednym z tematów poruszonych przez kandydata republikanów, Donalda Trumpa był ogromny dług Stanów Zjednoczonych.


  - Najwyższy czas, żeby tym krajem zaczął rządzić ktoś, kto zna się na pieniądzach. Mamy dług wysokości 20 bilionów dolarów a nasz kraj jest w runie. Co innego, gdy masz 20 bilionów długu, ale drogi są w dobrym stanie, mosty są w dobrym stanie i wszystko inne jest w dobrym stanie, na przykład lotniska. Ale nasze lotniska są jak z krajów trzeciego świata. Nasz kraj jest zadłużony po uszy. A do tego potrzebuje nowych dróg, tuneli, mostów, lotnisk, szkół i szpitali. Nie mamy jednak na to pieniędzy, ponieważ zostały roztrwonione na wiele waszych pomysłów - powiedział Trump.

  Hillary Clinton odpowiedziała, że mogłoby być lepiej, gdyby Trump płacił podatki.

  Kto wygrał debatę Clinton - Trump?


  - Na początku debaty w wypowiedziach Trumpa było o wiele więcej pasji niż w Hillary Clinton - skomentował debatę dla serwisu gazeta.pl Piotr Kraśko, były korespondent TVP w Waszyngtonie. - Sprawiała wrażenie typowego polityka, który jest przewidywalny, o którym wiemy, co powie, zanim zacznie mówić. Trump, nawet jeżeli sprawia wrażenie człowieka, który jest nieprzygotowany, ma mniej doświadczenia, ale wygląda na kogoś, komu bardziej zależy, który bardziej przejmuje się, czy Ameryka wygra czy nie. Clinton to zawodowy polityk, który wykonuje swoją pracę - powiedział dziennikarz.  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama