Janusz Korwin-Mikke: 9 tysięcy euro kary? Za taką reklamę...

  Janusz Korwin-Mikke: 9 tysięcy euro kary? Za taką reklamę zapłaciłbym 10 mln [VIDEO]

  Kacper Rogacin (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ponad 9 tysięcy euro będą kosztowały Janusza Korwina-Mikke słowa dotyczące kobiet, które polityk wypowiedział w Parlamencie Europejskim. Sam ukarany twierdzi jednak, że całe zamieszanie przyniesie mu korzyści.
  Przed kilkoma dniami podczas debaty w Europarlamencie Korwin-Mikke wypowiedział słowa, które wywołały oburzenie w całej Europie: - "To oczywiste, że kobiety muszą zarabiać mniej, bo są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne". Ta wypowiedź prezesa partii Wolność wywołała prawdziwą burzę. Internetowa petycja o ukaranie go przez Parlament Europejski zebrała ponad 935 tysięcy podpisów ludzi z całej Unii Europejskiej.
  Ostatecznie decyzją PE Korwin-Mikke został zawieszony w działalności poselskiej na dziesięć dni i pozbawiony diet poselskich przez trzydzieści dni. Oprócz tego polityk nie może przez rok reprezentować Parlamentu Europejskiego na zewnątrz.

  - Przewodniczący PE, pan Antonio Tajani powiedział, że tą decyzją naruszyłem fundamenty Unii Europejskiej. Przecież ja właśnie po to tam jestem, żeby podważać fundamenty UE - stwierdził Korwin-Mikke w rozmowie z Agencją Informacyjną Polska Press.

  - Nie będę tolerował tego typu zachowania. Obrażając kobiety, Korwin-Mikke okazał pogardę dla najbardziej podstawowych wartości. Jako przewodniczący tej izby, chcę przeprosić wszystkie kobiety. To było niedopuszczalne - tak nałożenie kary tłumaczył Tajani.

  Podstawowa pensja Korwina-Mikke w PE wynosi około 8 500 euro miesięcznie, ale dodatkowo otrzymuje on dietę poselską w wysokości 306 euro dziennie. Pozbawienie go diety poselskiej przez okres trzydziestu dni oznacza, że Korwin-Mikke zarobi 9 180 euro (czyli około 39 tysięcy złotych) mniej. Oprócz tego nie dostanie on podstawowego wynagrodzenia za dziesięć dni, w trakcie których będzie zawieszony, czyli straci około 12 tysięcy złotych. Sam ukarany nie przejmuje się jednak głosami oburzenia i utratą takiej ilości pieniędzy.

  - Udzielałem wywiadu dziennikarce potężnej agencji informacyjnej i usłyszałem od niej: "Boże, ale pan zrobił z wszystkich głupków. Przecież oni zrobili panu reklamę za dziesięć milionów dolarów" - powiedział.

  W Polsce europosła krytykowały m.in. posłanki .Nowoczesnej.

  - Nie mam nawet zamiaru komentować takich słów - stwierdziła krótko w rozmowie z AIP Katarzyna Lubnauer, rzeczniczka tej partii. Więcej do powiedzenia miała Joanna Scheuring-Wielgus, która na korytarzu sejmowym wdała się w słowną przepychankę z Korwinem-Mikke, a jego wypowiedź określiła jako "skandaliczną". Kilka dni później, w Dzień Kobiet polityk przeprosił posłankę, wręczając jej bukiet kwiatów, które Scheuring przyjęła.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prawda boli

   Jak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   Unia Eropejska liczy ponad pół miliarda mieszkańców, a oni sie chwalą ze nazbierali w całej unii aż 935 tysięcy podpisów przeciw Korwinowi, haha. Tyle to mamy pewnie w Europie samych tylko...rozwiń całość

   Unia Eropejska liczy ponad pół miliarda mieszkańców, a oni sie chwalą ze nazbierali w całej unii aż 935 tysięcy podpisów przeciw Korwinowi, haha. Tyle to mamy pewnie w Europie samych tylko feministek i urzędasów. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama