Japonia: rodzice za karę zostawili 7-latka... w lesie....

  Japonia: rodzice za karę zostawili 7-latka... w lesie. Chłopiec odnalazł się po sześciu dniach

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  7-letni chłopiec, którego rodzice zostawili za karę w górskim lesie, został odnaleziony po sześciu dniach poszukiwań. Choć z każdą godziną szanse na przeżycie dziecka były coraz mniejsze, jego stan zdrowotny jest bardzo dobry. Obawiano się, że chłopiec mógł zostać zaatakowany przez licznie zamieszkujące teren wyspy Hokkaido niedźwiedzie. Incydent ożywił dyskusję nad tradycyjnymi, uchodzącymi za bardzo surowe formami wychowania dzieci w Japonii.
  Siedmiolatek został odnaleziony na terenach wojskowych niedaleko miejscowości Shikabe, zaledwie kilka kilometrów od miejsca, w którym rodzice widzieli go po raz ostatni. Początkowo tłumaczyli oni policji, że chłopiec zniknął im z oczu i dopiero po bezskutecznych poszukiwaniach przyznali, że zostawili go w lesie za karę. Dziecko rzucało kamieniami w turystów i samochody, a rodzice zostawiając go na leśnej drodze nie przypuszczali, że siedmiolatek oddali się z miejsca, gdzie go zostawili.

  Yamato Tanooka schronił się w baraku w nieczynnej bazie wojskowej niedaleko Shikabe. Choć w jego poszukiwaniach uczestniczyło sto kilkadziesiąt osób, aż do momentu uratowania chłopca nie znaleziono żadnych należących do niego śladów. Rodzicom siedmiolatka mogą zostać postawione zarzuty karne. - Przesadziliśmy - przyznał ojciec chłopca, przepraszając, że jego zachowanie przysporzyło kłopotu tak wielu ludziom.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chłopiec odnalazł się po sześciu dniach ....

   tradycja Bushidō (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Mają to w krwi. Jego pradziadkowie ukrywali się od kapitulacji II wojny światowej po kilkudziesięciu latach jedząc trawę i popijając ją moczem. Hiroo Onoda potrzebował 29 lat, by zorientować...rozwiń całość

   Mają to w krwi. Jego pradziadkowie ukrywali się od kapitulacji II wojny światowej po kilkudziesięciu latach jedząc trawę i popijając ją moczem. Hiroo Onoda potrzebował 29 lat, by zorientować się, że II wojna światowa już się skończyła. Jak dorośnie też będzie samurajem albo rybakiem.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama