Jest kompromis w sprawie apelu smoleńskiego podczas rocznicy...

  Jest kompromis w sprawie apelu smoleńskiego podczas rocznicy Powstania Warszawskiego [VIDEO]

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  1/11
  przejdź do galerii

  ©Michał Dyjuk

  Minister obrony Antoni Macierewicz poinformował w poniedziałek, po spotkaniu z Powstańcami Warszawskimi, że jego resort podpisał wspólny tekst apelu pamięci, który będzie odczytany na uroczystościach 1 sierpnia. Nie chciał jednak wyjawić ile dokładnie osób, które ginęły w Smoleńsku będzie wymienionych podczas uroczystości.

  Agencja Informacyjna Polska Press/x-news


  Minister spotkał się z przedstawicielami Powstańców w Centrum Weterana MON-u przy ul. Puławskiej. - Mogę powiedzieć, że przygotowaliśmy wspólny tekst apelu pamięci.
  W tym apelu przypomnimy oprócz Powstańców także prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej – mówił Macierewicz na konferencji prasowej po spotkaniu. - Nie ma różnic między ministerstwem, Powstańcami, kombatantami, które przechowują pamięć i przekazują następnym pokoleniom – podkreślił minister.

  KOMBATANCI NIE CHCĄ APELU SMOLEŃSKIEGO NA OBCHODACH ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO [VIDEO]


  Doprecyzował, że formuła apelu poległych została zastąpiona formułą apelu pamięci, w której oprócz prezydenta Lecha Kaczyńskiego, będzie upamiętniony także m.in. prezydent Ryszard Kaczorowski. - Wymieniając wszystkie osoby, wszystkich dowódców, oddziały, oddając hołd tym, którzy walczyli i polegli, ich dowódcom przywołujemy także – w stosownym miejscu – pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego i tych, którzy tak wiele zrobili dla tego, by Powstanie Warszawskie przeszło do narodowej spuścizny jako największy polski zryw i jako ta spuścizna, ten narodowy wysiłek, który musi i będzie owocował na wieki i przyszłe pokolenia narodu polskiego, kształtując naszą wrażliwość, patriotyzm i naszą narodową pamięć – mówił Macierewicz.

  MIKOŁAJ MIROWSKI: TRZEBA USZANOWAĆ DECYZJĘ KOMBATANTÓW [ROZMOWA]


  Minister obrony zarzucił jednocześnie mediom dezinformacje w sprawie sporu o apel smoleński. - Różnorodne medialne dezinformacje mówiące o apelu smoleńskim, o warunkach ze strony MON, o sporach i kłótniach miały tylko – w naszym wspólnym przekonaniu – na celu skłócenie polskiej, patriotycznej opinii, dla której Powstanie Warszawskie, wysiłek powstańców i ich ofiarach były, są i będą najważniejsze. Tak, jak i pamięć o tych, którzy życie swoje poświęcili, by przywrócić do narodowej pamięci tradycji wielkość powstania i pamięć o Powstaniu Warszawskim – mówił.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   no powstańcy już od 1944 są znani z tego

   Hans bleib do

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   że kapitulują!
   hehe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kompromis

   ręce (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   opadają dla tego konusa zrobi wszystko - szkoda mi tych powstańców że dali się przerobić temu świrowi z czym drugiemu konusowi do Powstańców !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   blogoslawiony zimny lech!!!!!!

   blasik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   Somolenska histeria dziala !!!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama