Ważne
Jest wyjście z sejmowego kryzysu? Platforma przedstawiła...

Jest wyjście z sejmowego kryzysu? Platforma przedstawiła swój plan

Barbara Burdzy (AIP)

Polska

Aktualizacja:

Polska

Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna ©Adam Guz

Lider Platformy, Grzegorz Schetyna proponuje marszałkowi Markowi Kuchcińskiemu przerwę w obradach do środy 18 stycznia i przyjęcie specjalnej uchwały o ponownym głosowaniu nad budżetem tego dnia.
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna ©Adam Guz

Schetyna przekonuje: -To propozycja wyjścia z parlamentarnego konfliktu. Lider PO uważa, że jeśli ten gest zostanie przyjęty przez marszałka Kuchcińskiego, to będzie to pierwszy krok do porozumienia. Najważniejsze dla nas jest to, żeby budżet został przyjęty zgodnie z regułami prawa. Mam nadzieję, że marszałek Kuchciński skorzysta z tej szansy – mówił Grzegorz Schetyna bezpośrednio po zakończonym spotkaniu Klubu PO. Zapowiedział, że pozytywna reakcja marszałka Sejmu na apel PO może zakończyć protest opozycji w sejmie.

Wcześniej, o godz. 8:45 marszałek Senatu Stanisław Karczewski poinformował, że konwent seniorów Senatu zadecydował, że „porządek obrad zostanie zachowany”. –Będziemy rozpatrywać budżet. Czy będą zmiany, czy będą poprawki – zobaczymy. Być może jeszcze partie opozycyjne się zreflektują – zapowiedział marszałek. Poprawki proponowane przez opozycję zostały przez PiS przeanalizowane.

CZYTAJ TAKŻE: To nie koniec chaosu w Sejmie? Fiasko negocjacji u marszałka Senatu

Karczewski: – Część poprawek jest absolutnie nie do przyjęcia i te nie zostaną zgłoszone, ale część jest bardzo pozytywna, są to poprawki prospołeczne i jesteśmy gotowi je przyjąć. Jestem przekonany, że zrobi to również sejm - zwrócił się do opozycji.

Mimo to, po rozpoczęciu obrad Senatu o godz. 9 okazało się, że obrad nad budżetem nie będzie – ten punkt został przesunięty na popołudnie.

Posłanka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer mówiła dziś na antenie radia TOK FM o planach partii dotyczących złożenia wniosku o rozwiązanie Sejmu. Podkreśliła, że Nowoczesna nie będzie utrudniać obrad na sali plenarnej. Lider Platformy Obywatelskiej pytany przez Piotra Kraśko z radia TOK FM o pomysł Nowoczesnej wyborów, odniósł się do niego krytycznie. –To nie moment na takie decyzje. PiS mógłby zdobyć większość – mówił Schetyna w TOK FM.

Platforma przedstawiła na Twitterze projekt uchwały w sprawie rozwiązania kryzysu parlamentarnego i budżetowego:
Komentarze (23)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Moje propozycje

Jacek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Uważam, że problem blokowania sali plenarnej i mównicy można bardzo łatwo rozwiązać. Pierwszy sposób, to należy się zastanowić, jak postąpiłaby Platforma, gdyby w okresie jej rządów PiS okupował...rozwiń całość

Uważam, że problem blokowania sali plenarnej i mównicy można bardzo łatwo rozwiązać. Pierwszy sposób, to należy się zastanowić, jak postąpiłaby Platforma, gdyby w okresie jej rządów PiS okupował salę sejmową i postąpić dokładnie tak samo z obecnie protestującymi. Drugi sposób, to skorzystać z propozycji "legendarnego", jednoosobowego pogromcy komunizmu, byłego prezydenta Lecha Wałęsy, który całkiem niedawno doradzał w takich sytuacjach "pałować". Skoro PO darzy Lecha Wałęsę tak wielką estymą, to powinna przystać z entuzjazmem ne ten sposób.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
UBecja ??

~krakowiak (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

Znowu POmioty UBeckie w akcji przeciw demokratycznie wybranej władzy ??

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Cala prawda o PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 9

Białe róże Obywateli RP wskazują kłamcę
Zmobilizowanie setek borowców, policjantów, stalowy płot, ciężarówka z nagłośnieniem jak z filmów propagandowych Armii Czerwonej oraz groteskowa drabinka –...rozwiń całość

Białe róże Obywateli RP wskazują kłamcę
Zmobilizowanie setek borowców, policjantów, stalowy płot, ciężarówka z nagłośnieniem jak z filmów propagandowych Armii Czerwonej oraz groteskowa drabinka – wszystko zawiodło, prezesowi pozostało lżyć i straszyć wolnych obywateli. Tyle że nikt się już go nie boi. Bo jak tu się bać dyktatora odgrażającego się z widocznym na ekranie tv smarkiem w nosie, że Polska poza PiS to zdrajcy i choroba?
Natężenie bredni w przekazie bezradnego wobec protestu obywateli RP prezesa podczas wczorajszej „miesięcznicy smoleńskiej”, i usiłującej mu dorównać w malignie pani Czerwińskiej (o działaniach posłów opozycji w parlamencie mówiła: „barbarzyńska próba zakłócenia świąt”), zdetonowało nawet smoleńskich fanatyków, którzy „czerwoną hołotę” (czyli cały nie-PiS) tym razem chcieli rżnąć sierpem i młotem jakoś krótko, niemrawo i bez szczególnego przekonania. Może dlatego, że prezes oddzielił się płotem i kordonem policjantów od swego ludu, a jego inteligentni inaczej hunwejbini sami zasłonili go przed jego własnym elektoratem transparentami.
Umówmy się, że gdyby jakiś zwykły człowiek właził na podeścik w publicznym miejscu i obrażał ludzi nikczemnymi słowy, w normalnym kraju w try miga policja wypisałby mu mandat i kazała wrócić do domu, tymczasem Kaczyński jest chroniony przez policję, BOR i wojsko, a każdą jego zniewagę i chorobliwą bzdurę z atencją transmitują i sprawozdają wszystkie media bez słowa komentarza.
81. z rzędu seans nienawiści, gdzie obłudna modlitwa płynnie przechodzi w szczucie i obłąkańcze groźby - konstrukcja psychiczna fanatyków pozwala im w jednym długim zdaniu połączyć bez zgrzytów „Ojcze nasz” z obietnicą wieszania przeciwników, tym razem nie wypalił.
Lud smoleński pozbawiony kontaktu wzrokowego z prezesem traci poczucie równowagi. Sam Kaczyński, zdumiony i urażony, że jego kłamstwa nazywa się głośno kłamstwami, a groźby wyśmiewa, gubi wątek i gotuje się z wściekłości. Dramat podstarzałego prowokatora: wciąż obiecuje swym wyznawcom pomniki i „prawdę”, którą „wygrzebie nawet z grobów”, serwując jedynie napastliwy bełkot podrzędnego trolla internetowego.
Ten treser najgorszych ludzkich emocji w zderzeniu z godną obroną podstaw humanizmu, praw obywatelskich i wartości czyniących cywilizację, zostaje odczarowany, z wszechmocnego władcy i genialnego stratega przeistacza się w złorzeczącego coś niezrozumiale dziadygę, na którego patrzymy nie ze strachem, lecz z politowaniem. Kończ, prezesie, wstydu oszczędź.
Podziękowania dla wszystkich, którzy wspólnymi siłami podczas 81. “miesięcznicy smoleńskiej” odczarowali prezesa. Teraz czeka nas “tylko” odsunięcie go od władzy i postawienie przed sądem. Do roboty, mili państwo :-)zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ty czerwony gozdziku bziku

POwas (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

suche badyle pozostana

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
cała prawda o was

złodzieje, złodzieje (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

żulia i menele

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
uwazaj zeby ciebie ubeku

nie odsuneli (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

parszywy zdrajco, zlodzieju i lapowkarzu. Wziales a konto za sprzedaz Polski teraz musisz oddac, wiec robisz zamieszanie, pamietaj , czapkami was nakryjemy komuchy i zdrajcy.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Głosowanie budżetu odbyło się w 16.12.2015 roku i przy wymaganym quorum w Sali Kolumnowej

A niby dlaczego w PO tylko głosowanie budżetu, a nie wraz z ustawą „dezubekizacyjną”? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

Jest wyraźnie widocznym, iż p. Schetynie i jego bliskim papugom pogorszyło się w tym nowym 2017 roku
Permanentnie zapominają, że PO od roku z okładem zasiada na trzy kadencje w opozycji, a już...rozwiń całość

Jest wyraźnie widocznym, iż p. Schetynie i jego bliskim papugom pogorszyło się w tym nowym 2017 roku
Permanentnie zapominają, że PO od roku z okładem zasiada na trzy kadencje w opozycji, a już nigdy u steru rządu
„Kryzys” wygenerował wyłącznie organ wspólny PO & N, po czym teraz domaga się własnych układów i konsensusu
Nie, postępowania rzeczonego Schetyna nie daje się nijak zrozumieć i to mimo naprawdę sporej dozy obiektywności
Po wyborach 2015 było dla PO 24,5%. Obecnie duo Petru i Schetyna mają razem procent tyleż samo, jeśli nie mniej
Minie jeszcze trochę miesięcy, a z tej PO pozostanie jedynie sam Petru, bo z nich dwojga cwańszy i logiczniejszy
Otóż, kpina i naprawdę niesamowite jaja! Myśliciele PO z dużych miast kopią samych siebie po pośladkach
Kaczyński przy nich dwojgu to jest autentyczny Konfucjusz XXI wieku. Brawo PiS, spokój, powaga, cierpliwość!
Gdyż takową taktyką, i dobrze zastosowaną, opozycja w dwóch frakcjach, PO & N, zagryzie się samodzielnie i bez PiSu
I dla PO najważniejszym, bo tylko tak wychodzi: PO zmieni wkrótce swojego CEO i fałszywych doradców w Brukseli
Czy mister Schetyna jest czymś i przez kogoś szantażowany? Dewastowanie swojej partii nie daje się inaczej pojąć!
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
po co się kompromitować

? (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

https://www.facebook.com/KrakowZPB/

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Jeden sposób na rozwiązanie kryzysu

Krakus (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Po prostu niech Platforma i inne tego rodzaju czeredki zaprzestaną wygłupów. A poza tym, skoro ktoś przeszkadza w pracy Sejmu blokując mównice i fotel marszałka, powinien zostać wyprowadzony przez...rozwiń całość

Po prostu niech Platforma i inne tego rodzaju czeredki zaprzestaną wygłupów. A poza tym, skoro ktoś przeszkadza w pracy Sejmu blokując mównice i fotel marszałka, powinien zostać wyprowadzony przez Straż Marszałkowską.
Naprawdę, przestaje dziwić się marszałkowi Piłsudskiemu, że stworzył Berezę dla tego rodzaju hołoty!zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Dla nich jedyne rozwiazanie

to oddanie im wladzy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

i dokonczenia wyprzedazy Polski i oddania Polski i nas w obce lapy, ta szujnia to nie Polacy.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
protest opozycji

galicjan (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 12

Białe róże Obywateli RP wskazują kłamcę
Zmobilizowanie setek borowców, policjantów, stalowy płot, ciężarówka z nagłośnieniem jak z filmów propagandowych Armii Czerwonej oraz groteskowa drabinka –...rozwiń całość

Białe róże Obywateli RP wskazują kłamcę
Zmobilizowanie setek borowców, policjantów, stalowy płot, ciężarówka z nagłośnieniem jak z filmów propagandowych Armii Czerwonej oraz groteskowa drabinka – wszystko zawiodło, prezesowi pozostało lżyć i straszyć wolnych obywateli. Tyle że nikt się już go nie boi. Bo jak tu się bać dyktatora odgrażającego się z widocznym na ekranie tv smarkiem w nosie, że Polska poza PiS to zdrajcy i choroba?
Natężenie bredni w przekazie bezradnego wobec protestu obywateli RP prezesa podczas wczorajszej „miesięcznicy smoleńskiej”, i usiłującej mu dorównać w malignie pani Czerwińskiej (o działaniach posłów opozycji w parlamencie mówiła: „barbarzyńska próba zakłócenia świąt”), zdetonowało nawet smoleńskich fanatyków, którzy „czerwoną hołotę” (czyli cały nie-PiS) tym razem chcieli rżnąć sierpem i młotem jakoś krótko, niemrawo i bez szczególnego przekonania. Może dlatego, że prezes oddzielił się płotem i kordonem policjantów od swego ludu, a jego inteligentni inaczej hunwejbini sami zasłonili go przed jego własnym elektoratem transparentami.
Umówmy się, że gdyby jakiś zwykły człowiek właził na podeścik w publicznym miejscu i obrażał ludzi nikczemnymi słowy, w normalnym kraju w try miga policja wypisałby mu mandat i kazała wrócić do domu, tymczasem Kaczyński jest chroniony przez policję, BOR i wojsko, a każdą jego zniewagę i chorobliwą bzdurę z atencją transmitują i sprawozdają wszystkie media bez słowa komentarza.
81. z rzędu seans nienawiści, gdzie obłudna modlitwa płynnie przechodzi w szczucie i obłąkańcze groźby - konstrukcja psychiczna fanatyków pozwala im w jednym długim zdaniu połączyć bez zgrzytów „Ojcze nasz” z obietnicą wieszania przeciwników, tym razem nie wypalił.
Lud smoleński pozbawiony kontaktu wzrokowego z prezesem traci poczucie równowagi. Sam Kaczyński, zdumiony i urażony, że jego kłamstwa nazywa się głośno kłamstwami, a groźby wyśmiewa, gubi wątek i gotuje się z wściekłości. Dramat podstarzałego prowokatora: wciąż obiecuje swym wyznawcom pomniki i „prawdę”, którą „wygrzebie nawet z grobów”, serwując jedynie napastliwy bełkot podrzędnego trolla internetowego.
Ten treser najgorszych ludzkich emocji w zderzeniu z godną obroną podstaw humanizmu, praw obywatelskich i wartości czyniących cywilizację, zostaje odczarowany, z wszechmocnego władcy i genialnego stratega przeistacza się w złorzeczącego coś niezrozumiale dziadygę, na którego patrzymy nie ze strachem, lecz z politowaniem. Kończ, prezesie, wstydu oszczędź.
Podziękowania dla wszystkich, którzy wspólnymi siłami podczas 81. “miesięcznicy smoleńskiej” odczarowali prezesa. Teraz czeka nas “tylko” odsunięcie go od władzy i postawienie przed sądem. Do roboty, mili państwo :-)
zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ty jestes ubecjan nie galicjan

psi synu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

zadraciecka swolocz ze wschodu przywleczona w zawszonych mundurach krasnoarmiejcow.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

Bede mogl to kopiować, aby atakować PISdy ?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ty lepiej jego kopuluj

a nie kopiuj (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

bezmylny P..Olizie. Rob to co potrafisz.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Gdyby nie BOR i służy specjalne

już dawno zdołalibyście dokonać mordu na Prezesie. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 3

Was, oszalałych z nienawiści lewackich psychopatów, trzeba trzymać na dystans.
Wasz oszołom Cyba już próbował.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Oszołom Schetyna jest juz skończony. Nie pozostało mu nic innego

jak kwiczeć i złorzeczyć. Był nadzieją WSI i ... zawiódł. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

Oglądałem serwisy informacyjne. Co rusz pokazują kolejne "konferencje prasowe"
organizowane przez oszołomów z PO. Jak nie Neuman to Schetyna. Chwilę później bełkot Borusewicz, a po nim kolejni...rozwiń całość

Oglądałem serwisy informacyjne. Co rusz pokazują kolejne "konferencje prasowe"
organizowane przez oszołomów z PO. Jak nie Neuman to Schetyna. Chwilę później bełkot Borusewicz, a po nim kolejni bełkoczący i kwiczący koryciarze z POstkomuny.
To terror polityczny i medialny.
Tłuste wieprze POstkomuny przychodzą do pracy jednie po to, by kwiczeć z bólu przed kamerami.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
schetyna celowo niszczy platformę żeby Tusk nie mial do czego wracać

zagadka (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

Czy tylko przypadkiem tam mu wychodzi ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Schetyna niczym Miszel z Allo Allo ogłasza że ma plan

Porucznik Gruber (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

tak mi się skojarzyło

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo