Kraków. Sprytny oszust udaje miłośnika zwierząt...

  Kraków. Sprytny oszust udaje miłośnika zwierząt i wyłudza pieniądze

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Piotrowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kraków. Sprytny oszust udaje miłośnika zwierząt i wyłudza pieniądze
  Wysoki brunet ostatni raz był widziany na ul. Karmelickiej. Podaje się za pracownika Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
  Kraków. Sprytny oszust udaje miłośnika zwierząt i wyłudza pieniądze
  Po Krakowie krąży mężczyzna, który rozdaje ulotki i sprzedaje „cegiełki” - dochód rzekomo ma przeznaczać na pomoc zwierzętom w czasie mrozów. Przedstawia się jako pracownik KTOZ.

  - To oszust, nie prowadzimy takiej akcji. Trzeba na niego uważać - informuje Kinga Osuch z KTOZ. Mężczyzna wszedł ostatnio do siedziby firmy przy ul. Karmelickiej. Jej właściciela namawiał do zakupu symbolicznej cegiełki. Kiedy ten zaczął dopytywać się, gdzie można potwierdzić prawdziwość informacji, oszust pewnym głosem stwierdził, aby zadzwonić do KTOZ.

  - Nie sądził, że właściciel firmy sięgnie po telefon - mówi Kinga Osuch. Kiedy ten to zrobił, naciągacz szybko uciekł z budynku.

  Przedsiębiorca zawiadomił towarzystwo. Oszust wyłudzał też pieniądze na innych ulicach. W każdym przypadku posługiwał się fikcyjnymi dokumentami. - Prosimy o zgłaszanie takich sytuacji do straży miejskiej lub na policję. Może uda się ukrócić oszustwa- apeluje Osuch.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???????????

   Mase (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Był taki jeden co zbierał świadectwa udziałowe na ratowanie stoczni ale tamten to nie był oszust.......

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WWF

   123 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Ostatnio nawiedził mnie gość podający się za wolontariusza WWF - gadkę miał niezłą, ale lampka się mi zapaliła, bo chciał wypełniać deklarację wpłaty na zwierzaki (dane osobowe; nr konta itp)....rozwiń całość

   Ostatnio nawiedził mnie gość podający się za wolontariusza WWF - gadkę miał niezłą, ale lampka się mi zapaliła, bo chciał wypełniać deklarację wpłaty na zwierzaki (dane osobowe; nr konta itp). Zdziwiło mnie że musiało to być teraz. Powiedziałem, że jak będę chciał pomóc to wejdę na stronę internetową WWF i przeleje sam środki bez żadnej deklaracji.
   UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW podających się za różne instytucje, którym można ufać.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama