"Macierewicz i jego tajemnice". PO żąda wyjaśnień, szef MON...

  "Macierewicz i jego tajemnice". PO żąda wyjaśnień, szef MON zawiadamia prokuraturę

  Maciej Deja (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Antoni Macierewicz

  Antoni Macierewicz ©Joanna Urbaniec / Polska Press

  Antoni Macierewicz złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z publikacją autorstwa dziennikarza „Gazety Wyborczej”, Tomasza Piątka. W książce „Macierewicz i jego tajemnice” autor ujawnia siatkę powiązań między ministrem obrony narodowej, a rosyjskimi służbami i sołncewską mafią i jej głową, Siemionem Mogilewiczem. Wyjaśnień w tej sprawie żądają od ministra politycy PO.
  Antoni Macierewicz

  Antoni Macierewicz ©Joanna Urbaniec / Polska Press

  – Ta książka złożona jest z samych kłamstw – ocenił na sejmowym briefingu Michał Dworczyk, informując o złożeniu przez swojego przełożonego zawiadomienia do organów ścigania. Wiceszef MON wyraził nadzieję, że „prokuratura i sąd zakończą ten spektakl, który trwa i który polega na nieustannych atakach na ministra obrony narodowej”.

  Kilkadziesiąt minut wcześniej politycy PO wezwali szefa Antoniego Macierewicza, by wytłumaczył się z ujawnionymi w książce powiązań z byłymi współpracownikami SB oraz służb wywiadowczych Kremla.
  – One budzą największy niepokój – ocenił rzecznik partii, Jan Grabiec, argumentując, że osoba, który ma dostęp do tajemnic państwowych i wojskowych – również dotyczących funkcjonowania Polski w NATO – powinna być poza wszelkim podejrzeniem o powiązania z gangsterami czy agentami obcych wywiadów. Poseł Marcin Kierwiński oczekuje, że premier Beata Szydło przynajmniej urlopuje szefa MON do czasu złożenia przez niego wyczerpujących wyjaśnień w tej sprawie.

  CZYTAJ TAKŻE: Macierewicz: Badania przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze co najmniej rok

  Jak informuje dystrybutor książki, jest ona wynikiem półtorarocznego śledztwa, 50 godzin w archiwach sądowych i Bibliotece Narodowej, i 40 godzin rozmów z informatorami. Zawiera kilkaset odniesień do źródeł, jak i pięć map szczegółowo ukazujących sieć powiązań między Macierewiczem a Mogilewiczem i Kremlem.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda że PO tak szybko nie chciało wytłumaczyć Komorowskiego po książce Sumlińskiego

   FANKTANK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   to żałosne dziennikarz GW czyli gazety w rękach Niemców utrzymującyych platforme

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo