Magierowski: Prezydent Andrzej Duda jest przeciwko...

  Magierowski: Prezydent Andrzej Duda jest przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji

  Jakub Oworuszko (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta, przekonuje, że prezydent Andrzej Duda jest przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji oraz karaniu kobiet za jej dokonanie. Dziś w całej Polsce mają odbyć się kolejne protesty ws. praw kobiet.
  Magierowski: Prezydent Andrzej Duda jest przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji

  ©fot. Michał Dyjuk

  - Pan prezydent wypowiedział się w sposób bardzo jednoznaczny na temat swojego stosunku do obecnego kompromisu aborcyjnego, przede wszystkim zwrócił uwagę, że jakiekolwiek zmiany w tej ustawie są możliwe pod warunkiem bardzo głębokiej debaty, bardzo głębokiego namysłu, wysłuchania wszystkich stron – tłumaczył dyrektor Magierowski w poniedziałek w Radiu ZET.

  ZOBACZ TEŻ | CZARNY PROTEST PRZED SEJMEM W WARSZAWIE. "TEMAT ABORCJI TO TYLKO CZUBEK GÓRY LODOWEJ" [ZDJĘCIA+VIDEO]


  - Dostrzegam pewien paradoks. Z jednej strony dziennikarze domagają się bardzo silnego i stanowczego głosu ze strony prezydenta, a z drugiej strony, kiedy prezydent w jakiejś sprawie wypowiada się w sposób stanowczy i opowiada się po jednej ze stron jakiegoś sporu, to jest krytykowany za to, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków – przekonywał Magierowski.

  Jak tłumaczył Magierowski, Pierwsza Dama nie zajmuje stanowiska ws. aborcji, ponieważ „uznała, że nie będzie wypowiadała się na tematy polityczne”. - (Agata Kornhauser-Duda - red.) zajmuje się sprawa dotyczącymi działalności charytatywnej, edukacyjnej. Nie zamierza uczestniczyć w ostrych sporach politycznych – wyjaśniał.

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A czy Polska to w ogóle ma jakąś pierwszą damę czy nie?

   .i. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Bo jakoś jej nie widać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy to aby uzgodnione z Naczelnikiem ?

   obserwator publiczny (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Czy to aby uzgodnione z Naczelnikiem ? Czy też notowania u widzów teatru lalkowego spadają i trzeba poruszyć się samodzielnie ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego Aneks WSI nie jest jeszcze ujawniony?

   Prawdziwa cnota krytyk się nie boi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   P.Prezydencie wszystkich Polaków, czyli tych gorszych i tych lepszych.
   Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
   Niechaj występek jęczy i boleje.
   Winien odwołać, kto zmyśla zuchwale:
   Przeczytaj -...rozwiń całość

   P.Prezydencie wszystkich Polaków, czyli tych gorszych i tych lepszych.
   Prawdziwa cnota krytyk się nie boi,
   Niechaj występek jęczy i boleje.
   Winien odwołać, kto zmyśla zuchwale:
   Przeczytaj - osądź. Nie pochwalisz - spalę.

   a co z opinią Pana o protestach Narodu Polskiego na ulicach polskich miast, w sprawie całkowitego zakazu przyjęcia umów CETA/TTIP przez Polskę?
   jakoś przemilczał Pan patriota temat i owinął się aborcją... bojaźń przed krytyką?
   proszę nie powielać błędów L.Kaczyńskiego i nie podpisywać - Traktatów i Umów - bez ich uprzedniego wnikliwego przeczytania i wsłuchania się w opinię Woli Narodu Polskiego - któremu Pan służy...
   Bohatera płk.Kuklińskiego awansował Pan pośmiertnie na generała - za czyny chwalebne...!?,
   więc może dla równowagi w Narodzie Polskim (nie nazywam się Macierewicz), należałoby zdegradować pośmiertnie zdrajców, ze stopni generałów na szeregowców i wykluczyć z wojska? np.Jaruzelski, czy Kiszczak - byłoby to sprawiedliwe i prawe orzeczenie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Informację zapodała AIP = TVN.

   Radzę podchodzić ostrożnie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   do tego typu sensacji.
   Równie dobrze mógł to napisać propagandzista Szechtera.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Natomiast kandydatka na prezydentową, eks i przyszła, stanowi następująco,

   wypisy z sieci: (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 5

   (...) Magdalena Ogórek o "czarnym proteście": To sztuczna i niczym nieuzasadniona emanacja niechęci wobec rządu PiS... Staje się ona coraz bardziej kuriozalna, bo organizatorki „czarnego protestu”...rozwiń całość

   (...) Magdalena Ogórek o "czarnym proteście": To sztuczna i niczym nieuzasadniona emanacja niechęci wobec rządu PiS... Staje się ona coraz bardziej kuriozalna, bo organizatorki „czarnego protestu” domagają się wszystkiego, a ich manifestacje przypominają akcje KOD-u... Gdybym uważała, że prawa kobiet w Polsce są łamane, na pewno pierwsza bym protestowała... Język używany przez biorące udział w protestach kobiety, jest absolutnie nie do zaakceptowania i nie do zacytowania... Traktuję to jako pewien ferment, obecnie już w ogóle nieuzasadniony, ponieważ nie ma nawet sytuacji, w której dyskutowalibyśmy na nowo na temat ustawy antyaborcyjnej... Część polskich celebrytów powinna posypać głowy popiołem. Niedawno pokazali oni ogromną arogancję i poniżyli cześć Polaków, która dzięki programowi 500 + mogła pojechać nad morze... Celebryci tłumnie głosili opinie, że Polak, który tu je frytki, tu z dziećmi wędruje przez plażę przeszkadza np. w ćwiczeniu jogi... Opozycja musi się uciekać do mowy nienawiści, ponieważ nie jest w stanie wygenerować żadnych argumentów przeciwko PiS-owi. (...)

   Abstrahując, lady dr Magdalena Ogórek miała niemal równe szanse na stanowisko prezydenta, jakie miał dr Andrzej Duda. Jednakże, zapalczywość i zazdrość lewicowych dam w SLD ten wybór uniemożliwiły, gdyż obcięły cash kampanii wyborczej. A jeszcze inaczej, pytanie: czy prezydent dr Andrzej Duda dopatruje się już kontrkandydatki na wybory w 2020 roku? Eee, ja jestem niezmiernie kontent, i całkiem serio, iż mamy prezydenta światowca, tudzież z bardzo przyjemną i nowoczesną damą przy Jego boku. Ale, kontrkandydatka na przyszłe wybory już jest, tzn. dalej ta sama, mister dr Andrzej Duda!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   on jest za

   a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   nawet przeciw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aborcja

   Ecik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

   Odezwal sie PAJAC

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama