Mariusz Błaszczak: Postawa PO w polityce zagranicznej ma...

  Mariusz Błaszczak: Postawa PO w polityce zagranicznej ma bardzo złe konotacje historyczne

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Mariusz Błaszczak: Postawa PO w polityce zagranicznej ma bardzo złe konotacje historyczne

  ©Tadeusz Klocek

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak skrytykował w czwartek, na antenie TVN24, rezolucję o Polsce, którą dzień wcześniej przyjął Parlament Europejski. - To kolejny dowód na to, że totalna opozycja, jaką jest PO, przenosi spory polityczne z Polski za granicę – mówił polityk.
  Mariusz Błaszczak: Postawa PO w polityce zagranicznej ma bardzo złe konotacje historyczne

  ©Tadeusz Klocek


  TVN24/x-news


  Zdaniem Błaszczaka postawa Platformy Obywatelskiej na arenie międzynarodowej „źle wróży na przyszłość i ma jak najgorsze konotacje historyczne”.
  - Źle się działo wtedy, kiedy polskie sprawy były rozstrzygane przy pomocy naszych sąsiadów - stwierdził Błaszczak w programie „Jeden na jeden”. - Gdyby nie totalna opozycja, która jest zakodowana na "nie", to sytuacja byłaby zupełnie inna. Kto jest inicjatorem tej rezolucji? Marsjanie? Nie, totalna opozycja, która wykorzystuje to, że przecież to jest temat zastępczy w UE. Problemem jest migracja, zamachy terrorystyczne - dodał.

  PE PRZYJĄŁ REZOLUCJĘ WS. POLSKI. WZYWA RZĄD DO PUBLIKACJI WYROKÓW TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO


  Szef MSWiA nie widzi natomiast analogii między wysłuchaniami publicznymi, organizowanymi przez PiS a sytuacją w PE. - Jest różnica między wysłuchaniem publicznym, a więc debatą, a podejmowaniem rezolucji, które są formą nacisku na państwo polskie – mówił Błaszczak.

  Przypomniał, że posłowie do Parlamentu Europejskiego z węgierskiej partii Viktora Orbana, którzy są EPP, a więc w tej samej grupie, w której jest PO, nie zagłosowali za rezolucją wymierzoną w Polskę. Zrobili to natomiast posłowie z PO, PSL i SLD. - UE nie jest federacją z dominującą rolą Niemiec, tak jak mówił Radosław Sikorski, były szef MSZ w rządzie Donalda Tuska. Tak nie jest i z całą pewnością tak nie będzie, póki w Warszawie będzie rządziło PiS – mówił szef MSWiA, odpowiadając na pytanie o osłabienie pozycji PiS na arenie międzynarodowej, w związku ze zmianami w Trybunale Konstytucyjnym.

  REZOLUCJA PE ZASZKODZI POLSCE? "NIE JEST WIĄŻĄCA, ALE MOŻE NIEŚĆ ZA SOBĄ DOTKLIWE EFEKTY..."


  Dodał, że w przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie szefów MSW Rady Europejskiej. Będzie ono poświęcone kolejnej fali migracji i według Błaszczaka będzie ono „próbą narzucenia kwot stałej relokacji".

  W środę Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce. Rezolucja mówi o wezwaniu rządu polskiego do respektowania opinii Komisji Weneckiej i publikacji wyroków Trybunału. Rezolucję poparła zdecydowana większość, bo 513 europosłów, m.in. chadecy, socjaliści, zieloni, liberałowie i komuniści. PE odrzucił poprawki do rezolucje złożone przez eurodeputowanych frakcji lewicowej, która chciała dodać do dokumentu zapisy o innych kwestiach budzących jej zaniepokojenie, w tym propozycjach zaostrzenia przepisów o aborcji, ustawie o radiofonii i telewizji, ustawach o prokuraturze i o policji, a także decyzji o zwiększeniu pozyskania drewna w Puszczy Białowieskiej.


  polskatimes.pl

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Błaszczak popatrz ciemnoto w lustro

   Warszawiak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Zobacz jakie wy macie "konotacje historyczne", wasze dewiacje smoleńskie i z UE pokazują ,że jesteście ciemni jak tabaka , nie macie pojęcia o polityce , sprowadzacie Polskę do krajów osamotnionych...rozwiń całość

   Zobacz jakie wy macie "konotacje historyczne", wasze dewiacje smoleńskie i z UE pokazują ,że jesteście ciemni jak tabaka , nie macie pojęcia o polityce , sprowadzacie Polskę do krajów osamotnionych i bezbronnych wobec jakiegokolwiek zagrożenia.
   Tacy "ministrowie" jak Macierewicz kompromitują was i Polskę, o takich posłach jak "obatel" ,Pawłowicz szkoda strzępić nawet język...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Problem?

   Nie prawda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Problem w Europie jest powrót faszyzmu - n.p. PiS

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama