Modelarze rywalizowali w Grodkowie [zdjęcia, wideo]

  Modelarze rywalizowali w Grodkowie [zdjęcia, wideo]

  Damian Kapinos

  Nowa Trybuna Opolska

  Aktualizacja:

  Nowa Trybuna Opolska

  W hali sportowej grodkowskiego ogólniaka rozegrano dzisiaj eliminacje Pucharu Polski w lotach modeli kategorii F1N. Na parkiecie stawiło się 42 zawodników. Najdłuższy lot trwał 43, 8 sekund!
  Modelarze rywalizowali w Grodkowie
  1/32
  przejdź do galerii

  Modelarze rywalizowali w Grodkowie ©Damian Kapinos

  Oprócz silnej reprezentacji gospodarzy zawodów, w Grodkowie rywalizowali także modelarze z Hrubieszowa, Suwałk, Łask, Krapkowic, Chrzanowa, Gliwic i Wrocławia. Ich zasady od kilku lat są niezmienne. Wygrywa ta osoba, której model utrzyma się najdłużej w powietrzu. Liczy się tutaj nie tylko czas, ale również technika i precyzja wykonania lotu. Pożądana jest też aktywność fizyczna.

  – Każdy z zawodników może oddać maksymalnie 9 rzutów. Z nich wybiera się trzy najlepsze i zsumuje się czasy – informuje Tadeusz Sawicki, z grodkowskiej modelarni.

  W kategorii wiekowej młodzików wygrał Kacper Kaczmarek z Hrubieszowa, z czasem 106, 5 sekund. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Hałasa z Grodkowa – czas 83,3. W juniorach młodszych puchar wywalczył Krzysztof Kraczkowski z Hrubieszowa – czas 98,2. W juniorach zwycięstwo przypadło Danielowi Bogomaz z Chrzanowa – czas 95,0. W seniorach I miejsce wylatał model Sławomira Truchana z Suwałk – czas 125,2.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama