Ważne
  Mówią, że są z PGNiG. To próba oszustwa

  Mówią, że są z PGNiG. To próba oszustwa

  Anna Klaman

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do domów osób mieszkających m.in. przy ul. Sienkiewicza w Kamieniu zapukały osoby, które twierdziły, że pracują w PGNiG

  Do domów osób mieszkających m.in. przy ul. Sienkiewicza w Kamieniu zapukały osoby, które twierdziły, że pracują w PGNiG ©Anna Klaman

  Nie warto podpisywać umów w ciemno. Bądźcie ostrożni!
  Do domów osób mieszkających m.in. przy ul. Sienkiewicza w Kamieniu zapukały osoby, które twierdziły, że pracują w PGNiG

  Do domów osób mieszkających m.in. przy ul. Sienkiewicza w Kamieniu zapukały osoby, które twierdziły, że pracują w PGNiG ©Anna Klaman

  - Pracownicy PGNiG Obrót Detaliczny nie chodzą po domach - informuje Adam Krantz, młodszy specjalista ds. marketingu w Pomorskiej Sekcji Marketingu PGNiG.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  Na infolinię tej spółki gazowniczej dzwonią mieszkańcy Kamienia Krajeńskiego i informują o takich wizytach. Dzwonią, bo chcą ustalić, czy faktycznie osoby, z którymi mają do czynienia, są zatrudnione w PGNiG.
  - Podszywają się pod pracowników PGNiG i nakazują „przepisać umowę sprzedaży gazu” lub „zaktualizować umowę sprzedaży gazu” - mówi Krantz. - To nie nasi pracownicy. Nie prowadzimy takich akcji. Nawet gdyby zaszła tego typu sytuacja, pracownik naszej firmy miałby odpowiedni identyfikator.
  Dużo zgłoszeń od poszkodowanych i oszukanych pochodzi m.in. z ulicy Sienkiewicza. - Wiele tego typu sytuacji powoduje, że mieszkańcy czują się oszukani i szukają pomocy w instytucjach ochrony konsumenta lub na policji - słyszymy w PGNiG. Okazuje się jednak, że w Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie nic nie wiedzą o takich zdarzeniach. - Do KPP w Sępólnie nie wpłynęły dotąd żadne zgłoszenia związane z firmami gazowniczymi - informuje „Pomorską” podkom. Krzysztof Milachowski.

  Jeżeli byliście Państwo w podobnej sytuacji, możecie powiadomić policję, ale warto też zawczasu znać swoje prawa. Nawet jeżeli ktoś podpisał niechcianą umowę poza siedzibą firmy, to zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie praw konsumentów może odstąpić od niej w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia. Najważniejsze - nie podpisujmy jakichkolwiek dokumentów bez uprzedniej weryfikacji ich treści oraz bez sprawdzenia osoby, która owe dokumenty nam przedstawia. - Wszelkie próby zastraszania i zmuszania do podpisania umowy uderzają w Twoją wolność konsumencką - ostrzegają w PGNiG. - Nie bądź bierny - reaguj. Legitymuj i zgłaszaj nieprawidłowości.

  Akwizytorów powołujących się na zmiany organizacyjne i zmiany jednostek rozliczeniowych można odstraszyć poprzez weryfikację ich tożsamości za pośrednictwem infolinii - 801 809 900 (z tel. stacjonarnego) i 32 737 88 88 (z tel. komórkowego).


  INFO Z POLSKI odc.21 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju.
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama