„Naprawdę ch…owy” - Bogusław Linda o "Powidokach" Andrzeja...

  „Naprawdę ch…owy” - Bogusław Linda o "Powidokach" Andrzeja Wajdy

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Odtwórca głównej roli w ostatnim filmie zmarłego przed dwoma miesiącami Andrzeja Wajdy skrytykował scenariusz dzieła i fakt, że wobec śmierci reżysera to na niego spadła odpowiedzialność za promocję „Powidoków”. Najwyraźniej nie podoba się to polskiemu aktorowi, który w wywiadach z zagranicznymi mediami ostro mówi o scenariuszu i aktualnym stanie rzeczy. – Muszę za niego, k…wa, jeździć, po całym, j…nym świecie – powiedział Bogusław Linda w wywiadzie dla Awardsline Screening Series.

  ©Tomasz Hołod

  Wcielający się w rolę malarza Władysława Strzemińskiego aktor w mocnych słowach wypowiedział się o ostatnim dziele Andrzeja Wajdy. Scenariusz do filmu opowiadającego o walce kalekiego artysty z systemem komunistycznym, nie akceptującego doktryny socrealizmu, nie przypadł Bogusławowi Lindzie do gustu. – Ponieważ scenariusz był… trochę słaby, wiedziałem, że jeśli nie dam z siebie wszystkiego, ludzie powiedzą, że zepsułem Andrzejowi Wajdzie film – powiedział znany z ciężkiego języka aktor w rozmowie z amerykańskim serwisem Awardsline Screening Series.

  „POWIDOKI” WAJDY POWALCZĄ Z MELEM GIBSONEM O ZŁOTĄ ŻABĘ, GŁÓWNĄ NAGRODĘ NA CAMERIMAGE


  Po chwili dodał, że scenariusz był „naprawdę ch…owy”, a po śmierci reżysera twórcy prosili kilku znanych filmowców, w tym Władysława Pasikowskiego, by go poprawili. – Otrzymaliśmy trzy gotowe scenariusze, ale żaden z nich nie miał tego, co ja pamiętam z tych czasów. Beznadziei – mówił Linda.

  „POWIDOKI” WAJDY POWALCZĄ Z MELEM GIBSONEM O ZŁOTĄ ŻABĘ, GŁÓWNĄ NAGRODĘ NA CAMERIMAGE


  Film „Powidoki” miał swoją premierę we wrześniu na festiwalu w Toronto, a kilka tygodni później został zaprezentowany w ramach pokazu specjalnego na imprezie w Gdyni. Mimo że nie brał udziału w konkursie głównym na najlepszy polski film (zwyciężył obraz „Ostatnia rodzina” debiutanta Jana P. Matuszewskiego), komisja oscarowa w składzie: Anna Biedrzycka-Sheppard, Jacek Bromski, Jakub Duszyński, Agnieszka Holland, Sławomir Idziak, Ola Maślik, Katarzyna Mazurkiewicz, Paweł Mykietyn oraz Magdalena Sroka wytypowały go jako polskiego kandydata do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. – Dla mnie znaczy tyle, że muszę jeździć. Ponieważ Andrzej nie żyje, to ja muszę za niego, k…wa, jeździć, po całym, j…nym świecie. I świecić ryjem we wszystkich miejscach – skomentował sugestię, że dla wielu osób w Hollywood i nie tylko „Powidoki”, jako ostatni film Wajdy, znaczą naprawdę wiele.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Menel warszawski

   Mw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Się wyoowiedzial!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Linda

   co (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ty h...!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tytuł artykułu jest manipulacją

   ala ma kota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   tytuł artykułu jest manipulacją - przecież on krytykował scenariusz, a nie film. A Wajda z tego ch**wgo scenariusza musiał coś ulepić. Więc tym bardziej nie jest to krytyka filmu i Wajdy, a wręcz...rozwiń całość

   tytuł artykułu jest manipulacją - przecież on krytykował scenariusz, a nie film. A Wajda z tego ch**wgo scenariusza musiał coś ulepić. Więc tym bardziej nie jest to krytyka filmu i Wajdy, a wręcz pochwała, za umiejętne wybrnięcie ze słabego scenariusza. Kto pisze te artykuły? Gimnazjum?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ironia i kij

   j (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   Linda ironizował w swoim wulgarnym stylu, a autor atrykułu ma kij w d*pie zamiast polotu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jak zwykł mawiać Dejmek:

   Kasztan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 4

   "(...) aktor jest od grania jak d*pa od s*ania".
   Jak się scenariusz nie podobał, to było zrezygnować. Tylko ta gaża, cholera...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jest robota Paramonowa!

   Klipa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Choćby ociupina polskiego antysemityzmu. A tak? Po ptokach? Świeć ciało kiedyś chciało...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama