Nie żyje aktorka Claude Gensac, filmowa żona Louisa de...

  Nie żyje aktorka Claude Gensac, filmowa żona Louisa de Funesa

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Claude Gensac

  Claude Gensac ©unifrance.org

  Zmarła francuska aktorka Claude Gensac, znana m.in. jako wielokrotna partnerka filmowa Louisa de Funesa, zwykle grająca jego żonę. W marcu 2017 roku skończyłaby 90 lat.
  Claude Gensac

  Claude Gensac ©unifrance.org

  Claude Gensac urodziła się w 1927 roku w Acy-en-Multien na północy Francji. Ukończyła Wydział Dramatyczny paryskiego konserwatorium. Debiutowała w 1952 roku zarówno na scenie teatralnej, jak i w filmie. Już wówczas poznała Louisa de Funesa. W filmie "Życie uczciwego człowieka" on grał lokaja, a ona pokojówkę.

  Jako filmowa żona de Funesa pierwszy raz zagrała u jego boku w filmie "Wielkie wakacje". Od 1967 do 1982 roku było to jeszcze dziewięć innych filmów. Kolejno: "Oskar", "Żandarm się żeni", "Hibernatus", "Żandarm na emeryturze", "Jo", "Skrzydełko czy nóżka", "Skąpiec", "Kapuśniaczek" i "Żandarm i policjantki".

  - Chcę, żebyś grała we wszystkich moich filmach. Przynosisz mi szczęście - miał jej powiedzieć Louis de Funes na początku kariery.

  Po jego przedwczesnej śmierci otrzymywała mniej propozycji, ale do ostatnich lat życia pozostała aktywna zawodowo. W 2015 roku otrzymała nominację do nagrody Cezara w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej.

  Aktorka zmarła we wtorek 27 grudnia 2016 roku w Paryżu. Była dwukrotnie zamężna, miała syna Frederica.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama