Nowy Sącz. Mężczyzna zginął w pożarze domu

  Nowy Sącz. Mężczyzna zginął w pożarze domu

  Zdjęcie autora materiału
  Alicja Fałek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Nowy Sącz. Mężczyzna zginął w pożarze domu
  1/15
  przejdź do galerii

  ©KM PSP w Nowym Sączu

  Mimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia 63-letniemu mężczyźnie, który znajdował się w płonącym domu przy ul. Chruślickiej w Nowym Sączu. Pożar budynku zauważono wczoraj (16 kwietnia) około godz. 22.30.
  Natychmiast po otrzymanym zgłoszeniu na ul. Chruślicką w Nowym Sączu zadysponowano dwa zastępy strażackie z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biegonicach. Gdy ratownicy dotarli na miejsce dom stał już w ogniu. Od strony podwórka widoczne były płomienie wydobywające się na zewnątrz, natomiast z poddasza budynku szedł już dym. Przed domem był jego właściciel, który poinformował strażaków, że wewnątrz może znajdować się mężczyzna.


  Ratownicy natychmiast odłączyli instalację energetyczną i gazową w budynku, po czym przystąpili do tłumienia ognia. Dopiero po częściowym przygaszeniu mogli wejść do wnętrza domu. Wcześniej wysoka temperatura uniemożliwiała im dostanie się do uwięzionego wewnątrz 63-latka. Gdy opanowali pożar, weszli do środka i przeszukali pomieszczenia.

  W jednym z nich odnaleźli mężczyznę, którego wydostali na zewnątrz i przekazali załodze pogotowia. Ratownicy natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej, którą kontynuował lekarz z drugiej karetki pogotowia, jaka przybyła na miejsce pożaru. Mimo wysiłków nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych. Lekarz pogotowia stwierdził zgon 63-latka.

  Strażacy ponad trzy i pół godziny działali przy ul. Chruślickiej. Po ugaszeniu pożaru, kamerą termowizyjną sprawdzili strych budynku i piwnice. Chcieli mieć pewność, że nigdzie nie ma już zarzewia ognia. Nadpalone meble i wyposażenie domu wynieśli na zewnątrz i tam dogaszali. Na koniec przy pomocy wentylatora oddymili cały budynek.

  Okoliczności i przyczyny tragicznego w skutkach pożaru bada sądecka policja.

  WIDEO: Jak zabezpieczyć dom przed pożarem?

  Autor: Dzień Dobry TVN, x-news

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   emerytura

   lemur (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   S Ś . na emeryturze ? bo tekst można odczytać niema błędów.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama