Ostatnie godziny przed zaprzysiężeniem Trumpa. "Będziecie mi...

  Ostatnie godziny przed zaprzysiężeniem Trumpa. "Będziecie mi kibicować, a ja będę kibicował wam"

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Donald Trump

  Donald Trump ©DON EMMERT/AFP/EAST NEWS

  W piątek inauguracja Donalda Trumpa. W czwartek prezydent-elekt powiedział w swoim ostatnim przemówieniu przed uroczystym zaprzysiężeniem: - Uczynimy Amerykę znowu wielką dla każdego w całym kraju. Nie będziecie już zapomniani. Tymczasem amerykańskie media podają, że Republikanin poprosił 50 wysokich urzędników z administracji Baracka Obamy o czasowe pozostanie na stanowiskach.
  Donald Trump

  Donald Trump ©DON EMMERT/AFP/EAST NEWS

  Trump wraz z żoną Melanią i całą rodziną pojawił się w czwartek na zorganizowanym przez siebie koncercie „Make America Great Again!” („Uczyńmy Amerykę znowu wielką!”: hasło wyborcze Trumpa) u stóp Mauzoleum Abrahama Lincolna w Waszyngtonie. Wystąpił na nim m.in. hollywoodzki aktor Jon Voight, ojciec Angeliny Jolie. - Byliśmy świadkami bardzo wyczerpującego półtora roku dla prezydenta-elekta. Byliśmy świadkami propagandy, która sprawiała, że wstrzymywaliśmy oddech w oczekiwaniu, nie wiedząc czy Bóg może odwrócić wszystkie te kłamstwa pod adresem pana Trumpa, którego jednym pragnieniem było uczynienie Ameryki znowu wielką - mówił aktor, cytowany przez "Daily Mail", i dodał: "On [Trump] z pewnością nie potrzebował tej pracy i tak, Bóg odpowiedział na nasze modlitwy".


  PROF. ZBIGNIEW LEWICKI: TRUMP JEST POWAŻNYM WYZWANIEM DLA LEWICOWO-LIBERALNYCH MEDIÓW I ELIT


  Sam Donald Trump zwrócił się do tłumów po dwugodzinnym wieczornym koncercie, na którym wystąpili m.in. muzycy country Toby Keith i Lee Greenwood i na który wstęp był otwarty dla publiczności. - Uczynimy Amerykę znowu wielką dla każdego, każdego w całym kraju. To wszystko bardziej dotyczy was niż mnie, ja jestem tylko posłańcem - mówił uśmiechnięty prezydent-elekt dzień przed zaprzysiężeniem. Jak sam wyznał, "z niecierpliwością oczekuje na jutro". - Zobaczymy coś fantastycznego - mówił Donald Trump, obiecując "relane zmiany" i swoją ciężką pracę.


  AIP

  Prezydent-elekt zwrócił się również do "zapomnianych mężczyzn i zapomnianych kobiet" w Ameryce. - Nie jesteście już zapomniani. Nigdy więcej - powiedział do nich. Następnie Trump wymienił kilka obietnic, takich jak m.in. przywrócenie miejsc pracy, których "Amerykanom nie zabiorą już więcej inne kraje", wzmocnienie armii czy zabezpieczenie granic. - Będziecie mi kibicować, a ja będę kibicował wam. Ponieważ to, co zrobimy będzie niesamowite. Mówią o tym na całym świecie. Kocham was wszystkim i będziemy pracować razem - mówił Trump i dodał: "Uczynimy Amerykę większą niż kiedykolwiek". Również przyszła pierwsza dama Melania Trump zabrała głos i powiedziala tłumom: "Jutro zaczynamy pracę".

  KULISY INAUGURACJI 45. PREZYDENTA USA. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ ZAPRZYSIĘŻENIE DONALDA TRUMPA?


  Wcześniej na lunchu w swoim hotel w Waszyngtonie, niedaleko Białego Domu Trump spotkał się z przyszłymi pracownikami swojej administracji - podaje Reuters. - Mamy tu wielu bystrych ludzi. Jedna rzecz, której się dowiedzieliśmy to to, że jak na razie mamy wyższy iloraz inteligencji od wszystkich poprzednich rządów - mówił Trump. Jednak jego rzecznik Sean Spicer ogłosił w czwartek na konferencji prasowej, że 50 urzędników wysokiej rangi z administracji Baracka Obamy zostało poproszonych o dłuższe pozostanie na swoich stanowiskach. Wśród nich są Brett McGurk, specjalny wysłannik ds. walki z tzw. Państwem Islamskim czy wicesekretarz obrony Robert Work. Jak powiedział Spicer, sprawi to, że rząd Donalda Trumpa będzie mogł szybko odpowiedzieć na "ewentualne problemy".

  Donald Trump zostanie zaprzysiężony na prezydenta dziś o 18 czasu polskiego. Następnie weźmie udział w uroczystej paradzie z udziałem wojska i zastąpi Baracka Obamę w Białym Domu. Na uroczystościach w Waszyngtonie ma pojawić się blisko 900 tys. osób.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trump też nie ma lekko.

   Amerykańska lewacka chołota już wrzeszczy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

   że nowy prezydent jest nielegalny i łamie konstytucję - chociaż niczego jeszcze nie zrobił.
   Skąd my to znamy ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy delegacja zakodowanych łbów z KOD-PO-Petru

   pod przywództwem wielkiego guru Kijewskiego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   już wyjechała do USA by obalić nielegalnie wybranego prezydenta Trumpa ?

   Może ktoś wie, bo pisowskie media milczą na ten temat.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wśród osób z wykształ. podstawowym i gimnazjalnym na PIS głosowało 55,9 %, a na PO 15,4 %.

   to, CO WAM PIS OBIECAŁ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 3

   1) Przewalutowania frankowiczów. 2) Zwiększenie kwoty wolnej od podatku. 3) 500 zł na każde dziecko 4) Obniżenie wieku emerytalnego 60/65 zamiast 67/67 (chyba jedna rzecz, którą zrobili, sejm...rozwiń całość

   1) Przewalutowania frankowiczów. 2) Zwiększenie kwoty wolnej od podatku. 3) 500 zł na każde dziecko 4) Obniżenie wieku emerytalnego 60/65 zamiast 67/67 (chyba jedna rzecz, którą zrobili, sejm przyjął ustawę). 5) Obniżenie VAT ponownie do 22%. 6) Obniżenie podatku CIT z 19 na 15% dla firm zatrudniających minimum 3 osoby. 7) Podniesienie najniższej średniej krajowej do 12 zł za godzinę. 8) Mieszkania socjalne będą tańsze. 9) Zrepolonizowanie banków. 10) Podniesienie rent i emerytów. 11) Zlikwidowanie lub zdeformowanie NFZ. 12) Brak zgody na zamykanie kopalń. 13) Wycofanie Polski z pakietu klimatycznego. 14) Zwiększenie pensji w służbie zdrowia. 15) Zlikwidowanie 8% VAT dla dzieci. 16) Przywrócenie obowiązku szkolengo od 7 r.ż. 17) Darmowe leki wszystkie dla osób 75+. 18) Zapewnienie rodzicom dostęp do darmowych przedszkoli. 19) Chronić lasy państwowe.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W aresztach i wiezieniach na PO głosowało 89 %

   osadzonych i skazanych - młodych, dobrze wykształconych, znających języki. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 4

   Głosowali, chociaż nikt nie obiecał im amnestii.
   Ciekawe dlaczego ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Odnieś się do obietnic twojej ulubionej partii !

   PeterNORMALNYzPO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   CO, prawda w oczy kole? Boisz się przynać ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   100 razy to czytałem PISdowcu

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   chuj mnie to obchodzi, co masz do PO. Oni nie rozwalali Trybunału

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama