Policjanci z Piotrkowa pobili 33-latka podejrzanego o...

  Policjanci z Piotrkowa pobili 33-latka podejrzanego o kradzież? Sprawę zbada prokuratura

  Aleksandra Tyczynska

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Policjanci z Piotrkowa pobili 33-latka podejrzanego o kradzież? Sprawę zbada prokuratura

  ©Polska Press/archiwum

  Matka zatrzymanego mężczyzny złożyła zawiadomienie o podejrzeniu pobicia jej syna przez policjantów.
  Policjanci z Piotrkowa pobili 33-latka podejrzanego o kradzież? Sprawę zbada prokuratura

  ©Polska Press/archiwum

  Co wydarzyło się podczas zatrzymania 33-latka podejrzanego o kradzież? Dokładnego wyjaśnienia tego domaga się matka mężczyzny. Kobieta wychodząc z mieszkania zostawiła syna z policjantami, a kiedy wróciła zastała go leżącego na kozetce. Był skuty kajdankami i miał rozciętą głowę.

  Do Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu pobicia 33-latka przez policjantów, do którego miało dojść w ubiegły piątek podczas zatrzymania mężczyzny podejrzanego o szereg kradzieży.


  - O godzinie szóstej rano przyjechało czterech policjantów, bo chcieli zatrzymać mojego syna - mówi Anna Wójcik z Piotrkowa Trybunalskiego, która złożyła zawiadomienie do prokuratury. - Syn był spokojny, zaczął się ubierać. Zostało z nim dwóch policjantów, a ja z dwoma innymi poszłam do komórki, bo chcieli ją przeszukać. Kiedy wróciłam do mieszkania syn leżał na kozetce z zakrwawioną głową.

  Pani Anna dowiedziała się od sąsiadki, która przybiegła zobaczyć, co się dzieje, że ta słyszała, jak jej syn miał przeraźliwie krzyczeć: „mamo, biją, ratuj!”.

  Czytaj:Czy policjanci na Juwenaliach w Łodzi pobili młodego mężczyznę? Rodzina oskarża, a zbada prokuratura

  - Policjanci powiedzieli, że syn stawiał opór i uderzył się głową w ścianę, ale na ścianie nie było krwi, a rozcięcie na głowie wyglądało jak po uderzeniu kajdankami - mówi kobieta i ma nadzieję, że prokuratura wyjaśni, co wydarzyło się w jej mieszkaniu, kiedy wyszła.

  - Mój syn nie jest aniołem. Jest uzależniony od dopalaczy i przez to cierpi na zaburzenia psychiczne. Kilkakrotnie leżał na oddziale psychiatrycznym - mówi Anna Wójcik, dodając, że te problemy powodują, że mężczyzna notorycznie kradnie, ale twierdzi, że nie jest agresywny.

  Czytaj:Kibole zaatakowali policjantów na Piotrkowskiej w Łodzi. Pobita policjantka straciła przytomność

  - A został potraktowany jak jakiś niebezpieczny bandzior i moim zdaniem nic tych policjantów nie usprawiedliwienia. Tym bardziej, że kiedy już byłam w mieszkaniu, nie stawiał oporu, a policjant wykręcał mu rękę do tyłu tak, że aż wył z bólu - dodaje.

  Komendant zarządził kontrolę, żeby ustalić okoliczności zatrzymania

  Mężczyzna po zatrzymaniu został najpierw przewieziony przez policjantów na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie zszyto mu ranę na głowie i wykonano tomografię komputerową.

  Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie mówi, że 33-latek podejrzany o szereg kradzieży, podczas zatrzymania stawiał bierny opór. Dlatego funkcjonariusze obezwładnili go i założyli mu kajdanki. Dopytaliśmy, w jaki sposób podczas zakładania kajdanek mogło dojść do rozcięcia skóry głowy.

  - Podczas zakładania kajdanek mężczyzna dokonał samookaleczenia w wyniku wyszarpywania się - wyjaśnia mł. asp. Sidorko, dodając, że po badaniu lekarz wydał zgodę na pobyt zatrzymanego w areszcie.

  Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży w placówkach oświatowych i został zwolniony. Następnego dnia został zatrzymany w szpitalu i jest podejrzany o usiłowanie dokonania kradzieży na szkodę jednej z pacjentek.

  W sprawie okoliczności zatrzymania, na polecenie Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie zostały wszczęte czynności sprawdzające.

  PO w Piotrkowie natomiast przekazała sprawę prokuraturze rejonowej celem przyjęcia zawiadomienia i przeprowadzenia czynności sprawdzających.

  Wydarzenia tygodnia w Łódzkiem. Przegląd wydarzeń 19-25 września 2016 roku

  Czytaj także

   Komentarze (20)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak to prawda

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   bym chciała go zobaczyć z mordy czy to on mnie napad w bialy dzień i okradł

   Zdjęcie autora komentarza
   jaka matka taki syn/

   danteix

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Lać złodzieja i narkomana, bo tylko w ten sposób można ograniczyć jego pasożytniczo - przestępcze życie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dddd

   wwww (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Jak kiedys ta pani bedzie napadnieta gdzies na ulicy czy w ciemnej bramie przez takiego jednego narkomana "synusia" ,dostanie wpierdol i straci torebke z portfelem i dokumentami to zmieni zdanie o...rozwiń całość

   Jak kiedys ta pani bedzie napadnieta gdzies na ulicy czy w ciemnej bramie przez takiego jednego narkomana "synusia" ,dostanie wpierdol i straci torebke z portfelem i dokumentami to zmieni zdanie o sposobie zatrzyman zlodzieja i bandyty.Takich sk...synow to powinni palowac jeszcze przed zalozeniem kajdanek,jak juz jest skuty i zaraz po zdjeciu.Po kilku takich zatrzymaniach odechcialo by mu sie krasc.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   można i tak

   eliot (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   Wiem, że wielu policjantów inwestuje w miniaturowy sprzęt nagrywający. Szkoda ze w tym przypadku nie mieli, gość dostałby zarzut za składanie fałszywego zawiadomienia, a policjanci mogliby...rozwiń całość

   Wiem, że wielu policjantów inwestuje w miniaturowy sprzęt nagrywający. Szkoda ze w tym przypadku nie mieli, gość dostałby zarzut za składanie fałszywego zawiadomienia, a policjanci mogliby wystąpić z prywatnym oskarżeniem o pomówienie. Trzeba uważać, bo można się naciąć na bystre go policjanta i mieć pozamiatane. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Biedna mamusia i synuś.

   Wróg złodziei. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

   To nic że kradnie,to nic, że nie pracuje,przecież musi mieć pieniądze na dopalacze więc musi kraść.Taką mamusię razem z synusiem,należy przerobić na nawóz i zakopać bardzo głęboko.To nie są...rozwiń całość

   To nic że kradnie,to nic, że nie pracuje,przecież musi mieć pieniądze na dopalacze więc musi kraść.Taką mamusię razem z synusiem,należy przerobić na nawóz i zakopać bardzo głęboko.To nie są ludzie!BRAWO DLA POLICJANTÓW!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   USA

   Chochoł (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 5

   Robią to samo co w Stanach ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No i dobrze!

   Obywatel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 4

   Złodziejowi powinni połamać łapy, a nie tylko obić.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   typowe milicyjne tlumaczenia

   acab (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 19

   MO to ............

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A uczciwy obywatel musi na tomografię poczekać parę tygodni

   January (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 3

   "Mężczyzna po zatrzymaniu został najpierw przewieziony przez policjantów na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie zszyto mu ranę na głowie i wykonano tomografię komputerową."

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Łapy do ucięcia!

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 5

   Tych łap, co ukradły, nie powinni wykręcać, tylko od razu ucinać!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama