Poseł Piotr Liroy-Marzec wyrzucony z klubu Kukiz'15 ZDJĘCIA

  Poseł Piotr Liroy-Marzec wyrzucony z klubu Kukiz'15 ZDJĘCIA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  A to niespodzianka! Dziś (8 czerwca) na wieczornym posiedzeniu klubu Kukiz '15 zdecydowano o wykluczeniu Liroya z szeregu członków klubu.
  Poseł Piotr Liroy-Marzec
  1/6
  przejdź do galerii

  Poseł Piotr Liroy-Marzec ©marek szawdyn

  Znany raper 45-letni Piotr Liroy-Marzec w ławach sejmowych zasiada od 1,5 roku. Dostał się do Sejmu w ostatnich wyborach z okręgu kieleckiego. Uzyskał ponad 22 tys. głosów. Jest ceniony go za pracowitość i merytoryczne przygotowanie do spraw, które podejmuje. Ostatnio intensywnie działa zwłaszcza w sprawie legalizacji medycznej marihuany.

  Kilka dni temu mówił o tym w programie „Dzień Dobry TVN".


  Tymczasem...  W Oświadczenie prezydium klubu poselskiego Kukiz’15 mowa o tym, że decyzja w sprawie wykluczenia posła została „podjęta przez prezydium po wielokrotnych apelach i prośbach", „aby zerwał kontakty z osobami zamieszanymi w dziką reprywatyzację".

  Oto pełna treść dokumentu:  „Oświadczenie prezydium klubu poselskiego Kukiz’15

  Ruch obywatelski Kukiz’15 powstał po to, by odebrać władzę w Polsce skorumpowanym partiom politycznym i oddać ją Obywatelom Rzeczypospolitej. Wierzymy głęboko, że dzięki rosnącemu zaangażowaniu i poparciu Obywateli dla naszego ruchu jesteśmy na dobrej drodze do zasadniczej zmiany systemowej w Polsce. Dlatego też, aby zachować zaufanie naszych wyborców, jesteśmy zmuszeni wystąpić z wnioskiem o wykluczenie Piotra Liroya-Marca z klubu poselskiego Kukiz’15.

  Piotr Liroy-Marzec w swojej działalności poselskiej otoczył się ludźmi, dla których, ze względu na nasze standardy, nie może być miejsca w ruchu Kukiz’15. Są wśród nich byli wpływowi działacze Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Są też wśród nich ludzie, których działalność na styku polityki i biznesu świadczy o ich głębokiej nieuczciwości. Najbardziej bulwersujące są podejrzenia, udokumentowane publikacjami prasowymi, o uwikłaniu najbliższego otoczenia Piotra Liroya-Marca w procesy tak zwanej dzikiej reprywatyzacji w Warszawie.

  Wielokrotnie prosiliśmy Piotra Liroya-Marca, żeby zakończył współpracę z osobami, których ujawniona przeszłość w żadnym wypadku nie odpowiada standardom Kukiz’15. Niestety bez skutku. Dlatego straciliśmy do Piotra zaufanie i uważamy, że nie jest on obecnie w stanie godnie reprezentować wyborców Kukiz’15.

  Jeszcze dziś wystąpimy z wnioskiem do Komisji Weryfikacyjnej ds. Reprywatyzacji przy Ministerstwie Sprawiedliwości o zbadanie procesów zmian własnościowych oraz eksmisji lokatorów nieruchomości położonych, między innymi, przy ulicach Puławskiej 10 i Trawiastej 22 w Warszawie. Wystąpimy o przesłuchanie wszystkich beneficjentów oraz uczestników tych procesów, a także o wnikliwe prześledzenie ich działalności wobec innych nieruchomości warszawskich i ich lokatorów, oraz wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji prawnych, łącznie z wnioskami do prokuratury. Przypominamy, że Kukiz’15 powstał po to, by walczyć z tak zwanymi „czyścicielami kamienic” a nie z nimi współpracować!

  Jeśli Piotr Liroy-Marzec natychmiast zaprzestanie współpracy oraz jakichkolwiek dalszych kontaktów ze wspomnianymi wyżej osobami, a jednocześnie uczciwą pracą w Sejmie udowodni, że zasługuje na zaufanie naszych wyborców, to droga powrotu do klubu poselskiego Kukiz’15 będzie dla niego otwarta.

  Grzegorz Długi, Marek Jakubiak, Jarosław Porwich, Agnieszka Ścigaj".


  Zobacz galerię

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama