Prawybory w USA: Donald Trump i Hillary Clinton zwycięzcami...

  Prawybory w USA: Donald Trump i Hillary Clinton zwycięzcami "Superwtorku" [VIDEO]

  Wojciech Rogacin AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska


  RUPTLY/x-news


  Prawybory w USA wyłaniają kandydatów Partii Demokratycznej i Republikańskiej, którzy będą rywalizować o stanowisko prezydenta kraju w listopadowych wyborach.


  Podczas tzw. Superwtorku, czyli głosowaniu jednego dnia w aż 11 stanach Hillary Clinton wygrała w 7 stanach - Alabamie, Georgii, Tennessee, Virginii, Arkansas, Tekasie, Massachusetts- a jej rywal wśród Demokratów, Bernie Sanders - w czterech - Vermont, Oklahomie, Minnesocie i Colorado.

  U Republikanów Donald Trump zwyciężył w siedmiu stanach (Alabamie, Georgii, Massachusetts, Tennessee, Virginii, Arkansas i Vermont) Ted Cruz w dwóch (Teksasie i Oklahomie), a Marco Rubio w Minnesocie. Na rozstrzygnięcie czekano jeszcze w stanie Alaska.

  Po tych głosowaniach Hillary Clinton ma już zgromadzonych w sumie 1001 głosów delegatów i potrzeba jej jeszcze 1382, by uzyskać nominację Partii Demokratycznej. Bernie Sanders zgromadził 371 głosów i potrzebuje 2012 do uzyskania nominacji. Clinton wydaje się więc zatem pewniakiem do zwycięstwa całych prawyborów w partii.

  Mniejsze różnice występują między kandydatami Republikanów, ale i tak Donald Trump po Superwtorku zyskał taką przewagę nad rywalami, że może myśleć o rywalizacji z Hillary Clinton w wyborach. Trump zgromadził dotychczas 274 głosy delegatów i brakuje mu 963 do uzyskania nominacji. Ted Cruz ma 149 głosów (brakuje 1088 do nominacji), a Marco Rubio 82 głosy (1155 do nominacji).

  Zarówno Hillary Clinton, jak i Donald Trump są przekonani po Superwtorku, że stoczą między sobą walkę o prezydenturę. - Stawka wyborów nigdy nie była wyższa, a retoryka jaką słyszymy po drugiej stronie nigdy nie była na niższym poziomie - powiedziała po zwycięstwie Hillary Clinton, cytowana przez BBC, odnosząc się do antyimigranckich, antyislamskich, a czasami mizoginicznych komentarzy Donalda Trumpa z kampanii.

  Jak podaje BBC, Trump oświadczył, że "kiedy to wszystko się skończy, będą stawił czoła jednej osobie - Hillary Clinton".

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wybór pomiędzy Trumpem a Hilarym jest oczywisty,

   ssa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Wybór pomiędzy Trumpem a Hilarym jest oczywisty, chcemy wolności podróżowania, religii, przekonań i poglądów, a nie kochania się z nielegalnymi islamskimi imigrantami w duchu tolerancji pani Hilary.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   łze Hilaria ile wlezie

   najwiecej oszukuja i zdzieraja ci (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   ktorzy ja wystwawili i popieraja. Moze im skoczyc ma pyrdel jak maowia braca Slowacy. Oni sie jedynie lekaja Mr Donalda Trumpa. Nie dosc ze lze to zamiata swoje niecne sprawki pod dywan i nic jej...rozwiń całość

   ktorzy ja wystwawili i popieraja. Moze im skoczyc ma pyrdel jak maowia braca Slowacy. Oni sie jedynie lekaja Mr Donalda Trumpa. Nie dosc ze lze to zamiata swoje niecne sprawki pod dywan i nic jej nie robia , a taka prawa sie robi z nimi fo kupy.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prowadzącym mister Trump do prezydenckiego zwycięstwa jest m.in. nijaki Corey Lewandowski

   czy mister Corey nie powinien i zacząć myśleć nieco po słowiańsku... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   I naturalnie, jeśli mister Corey chce doświadczyć, jak jego pryncypał powalił na łopatki konkurentkę. Jak mister Corey zacznie już myśleć nie tylko po amerykańsku, wtedy mu przyjdzie zapewne pomysł...rozwiń całość

   I naturalnie, jeśli mister Corey chce doświadczyć, jak jego pryncypał powalił na łopatki konkurentkę. Jak mister Corey zacznie już myśleć nie tylko po amerykańsku, wtedy mu przyjdzie zapewne pomysł rodzaju: pryncypała oddelegować na wycieczkę do Polski i PiSu. Polonia Amerykańska, jakieś ca. 15 mln wyborców, i jednocześnie, aż 99,9% wyborców PiSu w USA-Canada. Z kolei Europa jest przecież kolebką Mr Trump, tudzież mister Lewandowski.

   Abstarahując, i kiedy dalej osobiste zdanie. Kobiety nie są przydatne do wielkiej polityki i bardzo rzadko do big business. Ale kobiety koniecznymi są do ozdabiania co poszczególnego mężczyzny, chociaż obecnie jest dość często i vice versa. Jest też i częstym: nie ma w naturze lepszych specjalistek do wyciągania banknotów z portfeli mężczyzn niż kobiety. Eee, sam nie doświadczyłem! Ale dwóch kumpli, po wybudowaniu chałup za swoje, mieszka od nowa u rodziców i przyjaciół.

   PS. Mister Corey Lewandowski, wiele powodzenia w pana strategii a do zwycięstwa i tak dojdzie.
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ty powinines zaczac myslec normalnie

   krak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a nie po slowiansku czy amerykansku, a jesli nie potrafisz trepku to po swojemu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ci kumple

   to widocznie (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   zwykle dupki dzwoncze, nie zaluje takich pierdul.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do@Abstarahując, i tegoż poniżej!

   Tobie kilkakrotnie wskazałam: czytaj, ripostuj, opiniuj...! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Jednak nie p....rz, nie powielaj, zejdź z purytanizmu ad. gramatyczności czyiś wpisów. Jest czytelnie napisanym:
   • „Kobiety nie są przydatne do wielkiej polityki i bardzo rzadko do big business”...rozwiń całość

   Jednak nie p....rz, nie powielaj, zejdź z purytanizmu ad. gramatyczności czyiś wpisów. Jest czytelnie napisanym:
   • „Kobiety nie są przydatne do wielkiej polityki i bardzo rzadko do big business”
   • „Jeśli mister Corey chce doświadczyć, jak jego pryncypał powalił na łopatki konkurentkę...”
   Cóż zatem jeszcze innego chcesz wskazać? Że nastąpił błąd, przy wpisywaniu, w słowie „abstrahując”? A co do Twojego, „bycie bez kobiety i mamy”, jest iście żenującym i upierdliwym, jak także, tymż nietrafnym! Mamę mam, atrakcyjną i nie z KOD, a męża trzeciego i ostatniego, a co ku wspólnemu szczęściu! Nie każdy być musi heteroseksualnym, nie każdy być musi zamężnym czy żonatym. Bycie, „bez kobiety”, na uwadze ta wisząca całe życie na ramieniu i w kieszeni mężczyzny, jest perfekcyjnym szczęściem, jest i sporą majętnością dla takiego mężczyzny. Jeśli „zniemczony szmatławiec”, więc po cóż na nim sterczysz? Teraz udaj się do mamy która Cię w Twej upierdliwości pocieszy, i jeżeli czegoś wartą... Czy już dotarło?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Abstarahując

   Kobiety nie są przydatne (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   widać żeś samotny bez kobiety i mamy... mając kobietę wypłakałbyś się jej w pierś, a tak ocierasz samotną udrękę tym zniemczałym szmatławcem, a wygra i tak Mr Trump, bo jednak nie wierzę, że...rozwiń całość

   widać żeś samotny bez kobiety i mamy... mając kobietę wypłakałbyś się jej w pierś, a tak ocierasz samotną udrękę tym zniemczałym szmatławcem, a wygra i tak Mr Trump, bo jednak nie wierzę, że amerykanie to sami idioci..zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   singielek

   do tego i lewak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   i zazdrosnik, gdzie mu szmatlawcowi do Coreya, nie mowiac o Donaldzie, oczywiscie nie tfusku.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   że co? "będą stawił czoła " po jakiemu to?

   episkopateus magnificuUomus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   że co? "będą stawił czoła " po jakiemu to? po hamerykanskowemu? :D


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po polsku

   Cyklon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   W kontekście całości odmiana i treść znaczeniowa prawidłowa - baranku z israelskiej podstawówki.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama