Prezes Kaczyński: PiS jak żona Cezara [WIDEO]

  Prezes Kaczyński: PiS jak żona Cezara [WIDEO]

  Piotr Subik, Agaton Koziński

  Dziennik Polski 24

  Aktualizacja:

  Dziennik Polski 24

  Polityka. - Najwyższy czas kończyć bankietowanie i świętowanie po zwycięstwie - mówił podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego PiS w Jachrance prezes Jarosław Kaczyński. Dodał, że partia rządząca jest pod „specjalnym nadzorem”, dlatego jej politycy muszą być „jak żona Cezara”.
  Jarosław Kaczyński

  Jarosław Kaczyński ©Piotr Smolinski

  Słowa prezesa PiS na Twitterze relacjonował Joachim Brudziński, szef komitetu wykonawczego PiS. - Aby marzyć o kolejnych zwycięstwach musimy ciężko pracować - miał powiedzieć do posłów Jarosław Kaczyński. Przestrzegał też: - Możemy się potknąć o własne nogi.

  - Musi być odczuwalna poprawa dla ludzi, w gospodarce, w służbie zdrowia, oświacie, wymiarze sprawiedliwości, w bezpieczeństwie - mówił Kaczyński, tym razem cytowany na Twitterze przez rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek.

  Klub PiS debatował w piątek i sobotę w podwarszawskiej Jachrance. W posiedzeniu brali udział m.in. premier Beata Szydło i ministrowie. Tematem spotkania była m.in. sytuacja w spółkach Skarbu Państwa, które miały być obsadzane niekompetentnymi osobami związanymi z partią.

  WIDEO: Michał Kamiński o prezesie PiS: On lubi mieć władzę, lubi rządzić, ale nie jest chory na tytuły

  Źródło: TVN24/x-news

  Wrażenie nowego otwarcia ma też umocnić zapowiedziana na ten tydzień przez Beatę Szydło rekonstrukcja rządu. Stanowisko ministra finansów utraci Paweł Szałamacha, wyraźnie wzmocnione zostaną kompetencje wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Wkrótce Zbigniew Ziobro przedstawi też założenia reformy sądownictwa, jedną z najważniejszych zmian, którą PiS zapowiadał i której wyborcy bardzo oczekują. Partia ma nadzieję, że te wszystkie czynniki sprawią, iż wokół rządu zapanuje dobry klimat - podobny do tego, jaki się nad nim unosił tuż po objęciu władzy.

  Jest jednak i pesymistyczny scenariusz. Nawet jeśli PiS uporządkuje sytuację w spółkach państwowych, wcale nie ma pewności, że nowy porządek będzie lepszy od starego. Wyraźnie widać, że partia ma problem z kadrami. Ludzie, którzy z jej poręczenia trafiają do pracy w podległych rządowi instytucjach i firmach często są zwyczajnie przeciętni, a czasami wręcz słabi. Ściąganie osób bez wykształcenia i doświadczenia przypomina instalowanie min z opóźnionym zapłonem. Wcześniej czy później któraś wybuchnie - a wybuch może wywołać tak poważne straty, że żadne rządowe rekonstrukcje czy działania prospołeczne nie zdołają ich przykryć.

  Tymczasem siły zbiera opozycyjny wobec władzy Komitet Obrony Demokracji. W sobotę w Warszawie odbył się marsz KOD pod hasłem „Jedna Polska, dość podziałów”. Według policji wzięło w nim udział 12 tys. osób, według organizatorów - nawet drugie tyle.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czekanie na Brutusa

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Brutus pilnie poszukiwany!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Uważaj co piszesz,

   krakus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   nie podżegaj do zbrodni, może cię to drogo kosztować.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   przeszukaj sobie

   POrtki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   POlaczku i wskakuj z powrotem, tam twoje miejsce.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama