Profesor Chazan w Poznaniu: Osoby o poglądach lewicowych...

  Profesor Chazan w Poznaniu: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Profesor Chazan w Poznaniu: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę
  1/9
  przejdź do galerii

  Profesor Chazan w Poznaniu: Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę ©Waldemar Wylegalski

  Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - takimi rewelacjami podzielił się z uczestnikami spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim profesor Bogdan Chazan. Był on gościem sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności".
  Sympozjum zostało zorganizowane przez wojewodę wielkopolskiego oraz Katedrę i Klinikę Neonatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Miało ono dotyczyć wyłącznie medycznych aspektów rozpoznawania i leczenia niepłodności - jak zapowiadali organizatorzy. Tymczasem spotkanie zostało wykorzystane do przedstawienia światopoglądów i ideologii. Największe kontrowersje wywołało zaproszenie na konferencję prof. Bogdana Chazana, który zasłynął na całą Polskę decyzją o odmowie przerwania ciąży w sytuacji, kiedy pozwalały na to przepisy.

  Wielu uczestników było rozczarowanych niektórymi wykładami.

  - Nie miały one żadnej naukowej wartości - mówią studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. - Tezy wygłaszane przez profesora Chazana nie były poparte badaniami, profesor nie podawał źródeł informacji.

  Podczas wykładu profesora Chazana, na sali pojawiła się czarna flaga. Trzymały ją dwie kobiety, którym udało się odczytać opis umierającego dziecka, które urodziło się z letalnymi wadami.

  - Potrzebujemy opieki medycznej, a nie watykańskiej - zakończyły uczestniczki protestu, które natychmiast zostały wyprowadzone z sali, a potem z budynku przez pracowników ochrony.

  - Chciałyśmy w ten sposób zaprotestować przeciwko zapraszaniu i promowaniu osoby, która jawnie łamie polskie prawo oraz prawa człowieka ograniczając kobietom dostęp do opieki zdrowotnej - mówią zgodnie Agata Majewska i Karolina Kania, które zorganizowały protest. - Sprzeciwiamy się także promowaniu bardzo ideologicznych wydarzeń, na które wydawane są publiczne pieniądze.

  Ciąg dalszy na kolejnej stronie ---> KLIKNIJ
  1 »

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama