Ważne
  Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal...

  Przysuscy policjanci zabezpieczyli narkotyki warte niemal 100 tysięcy złotych

  red

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Policjanci zabezpieczyli marihuanę o wartości 100 tysięcy złotych. Właścicielami marihuany byli dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu przysuskie
  1/6
  przejdź do galerii

  Policjanci zabezpieczyli marihuanę o wartości 100 tysięcy złotych. Właścicielami marihuany byli dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu przysuskiego.
  ©policja

  -Trzy miesiące w areszcie spędzi dwóch 26-latków z powiatu przysuskiego podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. Policjanci zlikwidowali profesjonalną hodowlę roślin konopi indyjskich oraz zabezpieczyli susz marihuany o czarnorynkowej wartości niemal 100 tysięcy złotych. Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia - informuje przysuska policja.


  Policjanci z Wydziału Kryminalnego przysuskiej komendy rozpracowując środowisko osób zajmujących się przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z budynków na terenie województwa świętokrzyskiego znajduję się nielegalna plantacja konopi indyjskich.


  - Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Kryminalni po wejściu pod ustalony adres zobaczyli profesjonalną plantację konopi indyjskich. Właścicielami byli dwaj młodzi mężczyźni, mieszkańcy powiatu przysuskiego. Rośliny rosły w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, do którego podłączony był specjalistyczny sprzęt. Policjanci zabezpieczyli blisko dwa kilogramy suszu konopi indyjskich, rośliny oraz 109 donic z pozostałościami łodyg po krzewach. Mundurowi zabezpieczyli również sprzęt i urządzenia, które miały wspomagać rośliny we wzroście i rozwoju - informuje asp. Aneta Wilk z przysuskiej policji.

  Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych roślin i narkotyków szacowana jest na blisko 100 tysięcy złotych.

  Właściciele nielegalnej uprawy zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy. Mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawy i wytwarzania znaczniej ilości środków odurzających.

  W miniony piątek sąd po zapoznaniu się ze zgromadzonymi przez przysuskich policjantów materiałami przychylił się do wniosku mundurowych i prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na najbliższe trzy miesiące. Teraz 26-latkom grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

  Zobacz galerię


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama