Rosja: Eksplozje i strzały w Petersburgu. Akcja FSB...

  Rosja: Eksplozje i strzały w Petersburgu. Akcja FSB przeciwko islamskim bojownikom [VIDEO]

  Monika Juś

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa przeprowadziła obławę na islamskich bojowników, działających w nielegalnej organizacji zbrojnej w rejonie Kaukazu Północnego. Jak podały władze, czterech członków grupy zginęło podczas próby zatrzymania.

  RUPTLY/x-news

  Służby dowiedziały się, że islamscy bojownicy przebywają w jednym z budynków mieszkalnych w południowo-zachodniej części Petersburga.

  Akcja rozpoczęła się w środę około 11.30. Brali w niej udział żołnierze oddziałów specjalnych i Gwardii Narodowej. Podczas próby aresztowania, podejrzani otworzyli ogień do funkcjonariuszy. Świadkowie twierdzą, że słyszeli dochodzące z budynku odgłosy strzałów i eksplozji. W wyniku strzelaniny czterech podejrzanych o nielegalną działalność zbrojną mężczyzn poniosło śmierć. Nie ucierpiał żaden z policjantów ani cywilów. Według służb nie było potrzeby ewakuowania budynku.

  CZYTAJ TEŻ: Państwo Islamskie grozi Rosji: Słuchaj Putin, zabijemy was w waszym własnym domu! [VIDEO]


  Bojownicy byli już wcześniej poszukiwani listem gończym za nielegalną działalność w rejonie Kaukazu Północnego. Według FSB mieli związek z serią przeprowadzonych tam zamachów terrorystycznych.

  Wszystko wskazuje na to, że zabici przez służby członkowie organizacji byli powiązani z Khizirem Likhovem, liderem grup zbrojnych republiki Kabaro-Bałkaria. Poszukiwany listem gończym mężczyzna zginął w niedzielę, zastrzelony przez służby, kiedy wraz z innymi członkami grupy zaatakował policjanta w okolicy wioski Lesken w Osetii Północnej.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ci się przynajmniej nie cackają

   Dido (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   z terrorystami, co by nie mówić


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I tak

   *** (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   trzymać

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama