Rosjanie zabili przywódcę Państwa Islamskiego?

  Rosjanie zabili przywódcę Państwa Islamskiego?

  Michał Kurowicki AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Rosjanie zabili przywódcę Państwa Islamskiego?

  ©Photoshot/REPORTER

  Ministerstwo Obrony Rosji twierdzi, że w wyniku ataku rosyjskiego lotnictwa, prawdopodobnie zginął przywódca tzw. Państwa Islamskiego Abu Bakr Al-Bagdadi.
  Rosjanie zabili przywódcę Państwa Islamskiego?

  ©Photoshot/REPORTER

  Informację o prawdopodobnej śmierci przywódcy ISIS Al-Bagdadiego podała w piątek strona rosyjska. Sekcja prasowa armii tego kraju opublikowała zdjęcia, na których widać budynki zniszczone w wyniku nalotu rosyjskich samolotów, w których znajdować się miał przywódca terrorystów. Zaatakowany obszar znajduje się w mieście Raqqa w Syrii, które uznawane jest za nieoficjalną stolicę tzw. Państwa Islamskiego. Do nalotu myśliwców SU-344 i Su-35 doszło 29 maja br.


  Zniszczono wtedy cztery budynki wykorzystywane do narad wojskowych, przez ścisłe kierownictwo ISIS. Na zdjęciach widać zabudowania sprzed i po bombardowaniach, gdy zostały doszczętnie rozbite.

  Jednak amerykański wywiad twierdzi, że nie można w stu procentach stwierdzić, że w wyniku ataku zginął Al-Bagdadi. W chwili nalotu mógł on znajdować się w innym miejscu.

  Przypomnijmy, że w przeszłości już kilka razy podawano informację o śmierci przywódcy ISIS. Jednak w każdym z tych przypadków były one nieprawdziwe.

  Natomiast, jeśli tym razem informacje podawane przez armię rosyjską zostałyby potwierdzone, byłaby to jedna z największych strat, jakie poniosło tzw. Państwo Islamskie od chwili swojego powstania w 2014 roku.

  Armia rosyjska twierdzi, że atak był poprzedzony zwiadem, dokonanym przez drony, który potwierdził obecność Al-Bagdadiego w przeznaczonym do zbombardowania budynku.

  Dodajmy, że obecnie siły ISIS znajdują się w odwrocie. Od wielu miesięcy terytorium tzw. Państwa Islamskiego systematycznie się zmniejsza.

  W tej chwili terroryści bronią się już tylko w swoich ostatnich bastionach: w Mosulu w Iraku, gdzie trwają uliczne walki w centrum miasta oraz w nieformalnej stolicy ich państwa mieście Raqqa w Syrii.


  AIP/x-news

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeslitak

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   To działali w zgodzie z Koranem oko za oko śmierć za śmierć .ilu zginęło w Petersburgu ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Okazać

   he,he (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   się może ,że będzie tak jak w dowcipie z rozdawaniem rowerów na placu czerwonym w Moskwie. Nie zabili tylko broń dostarczyli , nie przywódcę a przy wódce.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo