Sędziowie przerwali pracę w proteście przeciw zmianom

  Sędziowie przerwali pracę w proteście przeciw zmianom

  Maciej Deja AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Sędziowie przerwali pracę w proteście przeciw zmianom

  ©Wojciech Matusik / Polskapresse

  Propozycje zmian w sądownictwie zgłaszane przez rząd i posłów Prawa i Sprawiedliwości są przez sędziów określane jako niekonstytucyjne – w ramach protestu przeciw ich forsowaniu w czwartkowe południe przerwali oni pracę. Wątpliwości zgłasza też prezydent.
  Sędziowie przerwali pracę w proteście przeciw zmianom

  ©Wojciech Matusik / Polskapresse


  TVN24/x-news

  Jeszcze nie ucichły głosy krytyki nad rządowym projektem zmian w ustawie o KRS, a posłowie PiS złożyli projekt nowelizacji prawa o ustroju sądów powszechnych. Nadzór i kontrola – to słowa klucze przewijające się w uzasadnieniu nowelizacji –i najważniejsze z uprawnień Zbigniewa Ziobry nad sądami i ich prezesami. Minister będzie mógł chociażby odwoływać sędziów, którzy nie pracują efektywnie.

  Zmiany jako niekonstytucyjne oceniają sędziowie KRS, którzy w związku z tym na 20 kwietnia zaplanowali 45-minutową przerwę w rozpatrywaniu spraw. – To nie jest forma protestu. Nie walczymy o żadne przywileje, bo tych nie mamy – powiedziała Irena Kamińska, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego. Śladem KRS pójdą też pracownicy wielu innych sądów, którzy w czwartkowe południe przerwali wykonywanie obowiązków.

  CZYTAJ TEŻ: Sądy na wyciągnięcie ręki ministra. Politycy PiS biorą się za sądownictwo

  W środę wieczorem członkowie sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka powołali do prac nad zmianami ustroju sądów powszechnych specjalną podkomisję. Dobę później zajmą się też nowelizacją ustawy o KRS – która jest już po pierwszym czytaniu w Sejmie – krytykowaną ze wszystkich stron. Przedstawiciele sądów alarmują, że narusza on zasadę trójpodziału władzy, a wątpliwości budzi również ograniczanie praw pracownikom sądów. Negatywną opinię o projekcie wydali Biuro Analiz Sejmowych i rzecznik praw obywatelskich, jest on też obiektem krytyki posłów opozycji. – To ordynarna próba złamania konstytucji – oceniał Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. Po wejściu ustawy w życie wygaszeniu mają ulec kadencje dotychczasowych członków Rady, ma ona się składać z dwóch izb, a ich członków wybiorą politycy.

  Według niepotwierdzonych informacji rządowy projekt ma zostać wycofany, przede wszystkim przez opór Andrzeja Dudy. – Pomysł wygaszenia mandatów nie podoba się panu prezydentowi i mówił o tym kilkukrotnie w rozmowach z ministrem Ziobrą – powiedział szef biura prasowego prezydenta, Marek Magierowski. Sprzeciw głowy państwa i groźba prezydenckiego weta, a także skala „protestu” sędziów i wielkość demonstracji poparcia dla tej grupy zawodowej (sami nie mogą strajkować) uprawdopodabnia wycofanie projektu ze ścieżki legislacyjnej.

  Czytaj także

   Komentarze (11)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Żadnego Żalu za urzędasami państwa.

   Polak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Żadnego Żalu za odchodzącymi urzędasami państwa , których zastąpią i tak takie same świnie -tylko z innej obory

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   kkk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Polska to teraz wolny kraj. jak im nie pasuje, to niech w ogóle odejdą i poszukają sobie innej pracy. Ludzie tak doskonale wykształceni nie będą mieli z tym problemu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ile skorzysta budżet?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Ile na takiej OFICJALNEJ przerwie w wypełnianiu wysoko opłacanych OBOWIĄZKÓW pozostanie w budżecie środków, niepotrzebnie wyrzucanych w błoto?

   Czy można się dziwić protestom? Przecież DOSTOSOWANIE...rozwiń całość

   Ile na takiej OFICJALNEJ przerwie w wypełnianiu wysoko opłacanych OBOWIĄZKÓW pozostanie w budżecie środków, niepotrzebnie wyrzucanych w błoto?

   Czy można się dziwić protestom? Przecież DOSTOSOWANIE PRAWA DO PRZEPISÓW Konstytucji ZMUSI wszystkich "prawników" do dokształcenie się! A który z nich potrafi ZROZUMIEĆ SENS PRAWA?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Prezesi sądów zmuszali sędziów do strajku

   ckc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Prezesi sądów zmuszali sędziów do strajku Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie pisze do sędziów: „Obecność na zebraniu obowiązkowa”

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   spóżniony refleks czerwońców

   Sto lat, dla Naszego Kochanego Pana Zbigniewa Ziobry. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   Za późno o pół wieku przerwali pracę sędziowie tej czerwonej kasty. Dzisiaj nie szukałaby EKIPA IPN- u szczątek Generała Nila-Fildorfa, Rotmistrza Pileckiego....


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sto lat

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   pierdlu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najlepiej na stałe .

   małpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   PiS ma ponad 59% poparcia. Dlaczego?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najlepiej na stałe .

   małpa w czerwonym (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Bedzie sprawiedliwie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ajo

   ejo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Z zainteresowaniem ogladalem wczorajsze Wiadomosci dawnej TVP (teraz TVPIS) i Fakty TVN. W Faktach prezenterka Anita Werner ogłosiła ze Fakty TVN sa najczesciej ogladanym programem info w polskiej...rozwiń całość

   Z zainteresowaniem ogladalem wczorajsze Wiadomosci dawnej TVP (teraz TVPIS) i Fakty TVN. W Faktach prezenterka Anita Werner ogłosiła ze Fakty TVN sa najczesciej ogladanym programem info w polskiej TV, co bylo potwierdzone prze niezalezne badania. W tzw. "Wiadomosciach" czyli tak naprawde Przekłamaniach Dnia redactor Cholecka pominęła tą niewygodną dla siebie prawdę, ale jej mina byla jeszcze bardziej skwaszona i wredna niż zwykle przez cały czas obecnosci jej ponurego pisowskiego ryja na wizji. Coż, ta twarz "dojnej zmiany" jest jej idealnym odbiciem- niepospolita katolicka wredność, zakłamanie, prymitywizm i zacietrzewienie oraz istnie rydzykowa nienawiśc az z niej kipią. Wczoraj nie mial ten babsztyl zbyt wiele do popisu. Ona może jest głupia ale na tyle cwana i kumata że wie ze to przez nia i przez serwowaną przez innych usłuznych niewolnikow Jacka Kurskiego propagandę TVP stało sie juz tylko miejscem godnym ogladania meczówsportowych i prognozy pogody.....Panie Kurski jak widac już tylko te 30 % ciemnego ludu ktory nadal popiera PIS i regularnie chodzi do kościółka ( co za zbieg okoliczności nieprawdaż?) nadal kupuje pana prymitywna propaganda. Coz mimo wszelkich chęci nie ma pan jednak talentu Goebellsa, za bardzo Panu wyprała religia katolicka ten pana mózg, podczas gdy pan Goebells był ateistą....Po takich seriach "kupowania" wyborcow przez zasiłki takie jak 500 plus i inne programy rozdawnicze wydawać sie byc mogło ze PIS bedzie juz miał poparcie 60 % społeczenstwa.... Lecz nici z tego, panie Kurski, Narod nie jest az taki ciemny i durny jak by sobie to pan, pana prezes i cały pasozytniczy Episkopat tego życzył. 25 lat nowoczesnej edukacji europejskiej i obecnosci w Zjednocyonej Europie zrobiły juz swoje, zmiany w kulturze Narodu sa nieodwracalne. W epoce szerokopasmowego internetu i wielkich centrów handlowych stoicie razem z klerem na z góry przegranych pozycjach. Teraz przyjdzie juz wam tylko zjeżdzać po równi pochyłej na śmietnik historii i (przynajmniej dla niektorych bonzów dojnej zmiany) takze do pierdla. PS. Podobno Misiewicz znowu spędza upojne noce w domku Macierewicza....Ten pulchny chłopak musi sie nieżle naprawcowac na te swoje apanaże, ale 500 plus z tego nie będzie, oj nie......zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polacy nie są już narodem, a jedynie marnym, nijakim społęczeństwem !

   Krzysztof Kornatowicz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

   Ten protest obnaża nam, jak po latach drukowania naszej świadomości w sprostytuowanych, polskojęzycznych , szkopskich mediach i sprostytuowanej TelAwizji, przerobiono odważny, ambitny i bitny naród...rozwiń całość

   Ten protest obnaża nam, jak po latach drukowania naszej świadomości w sprostytuowanych, polskojęzycznych , szkopskich mediach i sprostytuowanej TelAwizji, przerobiono odważny, ambitny i bitny naród patriotów, w nic nie znaczące, bierne, leniwe umysłowo, oddające walkowerem ludożercom ojczyznę na pożarcie, przerobiono w marne społeczeństwo . Wystarcza zaledwie garstka szubrawców, resortowych dzieci i zwykłych durniów, ale dobrze zorganizowana grupka, aby biernemu, nijakiemu społeczeństwu pokazać kto w Polsce rządzi i kto ma racje . Wystarczy kilkaset, ale za to aktywnych zorganizowanych dyżurnych szui, aby 37-mio milionowe społeczeństwo, które kiedyś było narodem wyszydzić i wynosić na piedestał ludożerców, oraz wspierających ludożerców mafiozów w togach ! Wstyd , narodzie , wstyd ! Jesteście słabi, nijacy, bezbronni, jak robak jaki ! Z was dla Polski pożytek żaden !!! Za was i za waszą Polskę, ZA NASZĄ OJCZYZNĘ KOCHANĄ, POLSKĘ, miliony naszych przodków oddało to, co miało najcenniejsze - młode , piękne życie ! A wam lenie, tchórze, głupcy tyłka sie nie chce unieść z fotela, aby tym zdrajcom pokazać, skąd nogi wyrastają ! Wstyd, bo dziś wam nic nie grozi ! Wasi pradziadowie skutecznie walczyli z zaborcami ! Wasi dziadowie wylali morze krwi, NA WSZYSTKICH FRONTACH, aby zniszczyć niemieckiego zbrodniarza, który śmiał napaść na naszą matkę - ojczyznę ! Wasi ojcowie 45 lat nie poddali się bolszewickiej okupacji, aby ostatecznie ją zwalczyć ! Wszystkie te boje były krwawe i z narażeniem życia ! A wam za Polskę tyłka sie podnieść z fotela nie chce ?! Będziecie zatem mieli skutki waszej bierności w postaci utraty państwowości, a ludożercy jeszcze bardziej zniewolą was i wasze dzieci, o które rzekomo tak dbacie, marnując im przyszłość waszym analfabetyzmem politycznym ! Zrobiono z was stado tępych, biernych baranów do strzyżenia z runa ! Garstka resortowych dzieci umacnia mafie nietykalnych w togach, a wy nie robicie nic, co umacnia ta mafię w ich mocy sprawczej , aby niszczyć wam - durnie , ojczyznę !!! Krzysztof Kornatowiczzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do nawiedzonego

   do nawiedzonego PISuara Krzysztofa Kornatowicza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

   A tymczasem podczas gdy wy radni z PIS zakłócacie twórczą prace Prezydenta Bruskiego oraz zarzadu magistratu z PO waszymi podłymi pisowskimi intrygami i prymitywnymi awanturami, oni skutecznie...rozwiń całość

   A tymczasem podczas gdy wy radni z PIS zakłócacie twórczą prace Prezydenta Bruskiego oraz zarzadu magistratu z PO waszymi podłymi pisowskimi intrygami i prymitywnymi awanturami, oni skutecznie walcza o rozwoj Bydgoszczy. Wasi radni jak Rafał Piasecki maltretuja swoje zony w imie katolickiego miłosierdzia lub pisza beznadziejne, infantylne wierszyki tak jak Pastuszewski albo intryguja jak Szabelska, Dzakanowski czy Frelichowski podczas gdy pan Bruski buduje dalej Trase Uniwersytecka i poszerza ul. Grunwaldzka. Wy razem z tym waszym ksenofobicznym prałatem ksiedzem Kneblowskim z kosciola na Pl. Piastowskim tylko byscie chcieli zmienic nazwy ulic osob zasłuzonych dla powojennej Polski i zastąpic je nazwami tych zbirów faszystowskich jakim byli tzw. zołnierze wyklęci lub tez wepchnąc imie Kaczynskiego na Most Uniwersytecki. Takie sztuczki moga przejsc w prymitywnych wschodnich miastach na krawędzi Europy jak Białystok czy Rzeszow gdzie nadal wiele ludzi chodzi co niedziele do kosciola i jest podatne na pranie mózgów przez zacofany, pisowski kler taki jak ksiadz Kneblowski. Ale Bydgoszcz jest geograficznie i mentalnie blizej granicy niemieckiej czyli bogatego, ateistycznego Zachodu Europy i u nas nie bedzie ulic imienia takich nieudacznikow życiowych i pospolitych warchołów jak Lech Kaczynski czy tez innych z PIS ktorzy zgineli w katastrofie smolenskiej. Zgineli bo Kaczynski i pijany generał Basik kazał pilotom na siłę lądowac we mgle zeby moc odfajkować swoj kolejny nudny, patetycznie napuszony wiec wyborczy w tej jego owczesnej, beznadziejnej kampanii prezydenckiej której jak wszystkie ówczesne sondaże mowily i tak nie byl w stanie wygrac. Dziwie sie ze wogle Putin pozwolił wpuscic takiego warchoła anty- rosyjskiego na swoje terytorium, ten tłusty, pokraczny szkodnik juz wczesniej podczas wizyty w Gruzji dał wyraz swojej chorobliwej rusofobii a w Katyniu chciał nadal rozdrapywac stare rany w celach siana prymitywnej, katolickiej rusofobii przez darcie sie na wyborczym wiecu nienawisci nad grobami pomordowanych. Ich pomordowala nie Rosja a ZSRR i nie dziwie sie Rosjanom ze patrza na tych 20 000 zabitych jako malo znaczący epizod podczas represji stalinowskich podczas gdy ZSRR wymordował okolo 20 milionow Rosjan. Od 7 lat Jarosław Kaczynski z premedytacja cynicznie używa katastrofe smolenska żeby nadal rozdrapywać stare rany w relacjach polsko- rosyjskich dla swoich dorażnych celow politycznych. Jak widac chocholim tańcem na trupie swojego własnego brata tez się da cos ugrać w polityce. To tez pokazuje jakie były relacje w tej patologicznej rodzinie Kaczynskich- tam każdy jakby mogł to by drugiego utopił w szklance wody dla kasy i wpływów. Tak zyć blizniaków Kaczynskich nauczyła ich własna wredna matka Jadwiga Kaczynska, ktorej udało się nawet skłocić synów z ojcem Rajmundem który był jedyna normalna osobą w tej chorej ferajnie. Jadwiga Kaczynska odebrała wzorcową lekcje hipokryzji, zakłamania i małostkowej podłości od kleru tej religii która tak fanatycznie wyznawała. Była wzorcową drobnomieszanską intrygantką i na takie posłuszne, zakompleksione kanapowe pudelki tez wychowała tych swoich pokracznych synów. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo