Silny wiatr nad morzem. Zobacz, co dzieje się w Świnoujściu

  Silny wiatr nad morzem. Zobacz, co dzieje się w Świnoujściu

  Zdjęcie autora materiału

  Joanna Maraszek

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  W nocy z poniedziałku na wtorek prędkość wiatru w Świnoujściu osiągała do 110 km/h. W mieście nie ma większych strat, jednak nie brakuje połamanych konarów i drobnych uszkodzeń, jak oderwane reklamy, czy blaszane ogrodzenia.
  Silny wiatr zerwał blaszaną ścianę w centrum Świnoujścia.
  1/7
  przejdź do galerii

  Silny wiatr zerwał blaszaną ścianę w centrum Świnoujścia. ©Joanna Maraszek

  Administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców, aby przynajmniej do jutra starali się nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

  - Silny, porywisty wiatr tylko ostatniej nocy połamał konary kilku drzew w Parku Zdrojowym, które spadły na alejki – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Dlatego apelujemy do mieszkańców i gości naszego Miasta, aby dla własnego bezpieczeństwa, omijali tereny zadrzewione.

  Najlepiej nie tylko do czasu ustania wichury, ale jeszcze kilka dni po niej. Silny wiatr mógł bowiem naruszyć konary bądź całe drzewa, co może być niebezpieczne także po jego ustaniu.

  Dlatego dla bezpieczeństwa ludzi, jak tylko przestanie mocno wiać, służby komunalne będą sprawdzać stan drzewostanu w parkach, na cmentarzach i innych tego typu terenach należących do Miasta.

  - Takiego sprawdzenia powinni dokonać także właściciele terenów prywatnych, na których rosną drzewa – informuje Robert Karelus.

  Wietrzna pogoda utrzyma się do porannych godzin w środę. Wiatr osiągnie średnią prędkość od 35 do 50 km/h. Obowiązuje również ostrzeżenie przed sztormem, który może osiągnąć w porywach do 8 w skali Beauforta.

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zaleca też, aby kierowcy nie parkowali samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, tablicami reklamowymi czy wysokimi kominami. W przypadku awarii sieci energetycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej należy zwrócić się do odpowiednich służb, a nie podejmować naprawy samodzielnie.

  Władze apelują do mieszkańców, by zabezpieczyli drzwi i okna balkonowe przed samoczynnym otwarciem. Należy również zabrać wszelkie przedmioty, które mogą być strącone przez wiatr.

  Stoisz w korku? Widziałeś wypadek?
  Poinformuj nas! Napisz na alarm@gs24.pl  Czytaj również:


  23 zdjęcia
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Śmiertelny wypadek na Moście Pionierów w Szczecinie [zdjęcia]

  Śmiertelny wypadek na Moście Pionierów w Szczecinie [zdjęcia]

  Link do głównego zdjęcia

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama