Śmierć Magdaleny Żuk: Śledztwo trwa jest coraz więcej...

  Śmierć Magdaleny Żuk: Śledztwo trwa jest coraz więcej hipotez i faktów

  Małgorzata Zagrodzka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prokurator Maciej Gorzkowicz wraz z ekspertem medycyny sądowej polecieli na sekcję zwłok Magdaleny Żuk do Egiptu. Sprawę komentuje minister sprawiedliwości.
  Śmierć Magdaleny Żuk: Śledztwo trwa jest coraz więcej hipotez i faktów

  ©fot. Facebook

  Prokurator z Jeleniej Góry Maciej Gorzkowicz w ubiegłą środę uczestniczył razem z ekspertem medycyny sądowej wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego w sekcji zwłok 27-letniej Magdaleny Żuk w Egipcie. Na razie prokuratura nie ujawnia szczegółów i wyników sekcji.

  Wszczęte śledztwo ma wyjaśnić okoliczności śmierci. Śledczy nie wykluczają żądnej wersji w tym tej, że doszło do morderstwa. Po powrocie do kraju (przewiezieniu ciała Magdaleny do kraju) - nadal planowana jest druga sekcja we wrocławskim Zakładzie Medycyny Sądowej. Równocześnie śledczy zwrócili się do władz egipskich o pomoc prawną - o przesłuchanie świadków z hoteli i szpitali, w których przebywała. A także o zabezpieczenie wszelkich dokumentów w sprawie.

  Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych „Polska służba konsularna pozostaje w kontakcie z rodziną zmarłej oraz w pełni i blisko współpracuje z prowadzącą śledztwo prokuraturą w Jeleniej Górze, lokalnymi służbami oraz biurem podróży. Na miejscu w Hurghadzie - w zakresie swoich kompetencji i zgodnie z przepisami prawa konsularnego - sprawą zajmuje się też polski konsul.‎ Podejmujemy wszelkie działania mające na celu wyjaśnienie okoliczności zgonu Magdaleny Ż. Podkreślamy, że wyjaśnienie okoliczności śmierci spoczywa na władzach egipskich, a strona polska zabiega o pełen dostęp do informacji o śledztwie, w tym do materiałów i dokumentów medycznych, które pozwolą wyjaśnić przyczyny zgonu Polki”

  Tuż po przeprowadzonej sekcji zwłok sprawę skomentował również minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  - W tej sprawie prokuratura rozpoczęła intensywne czynności. W dniu dzisiejszym prokuratorzy brali udział w sekcji zwłok. Zostaliśmy poinformowani o wstępnych ustaleniach - poinformował w środę dziennikarzy na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

  Minister sprawiedliwości nie wyklucza żadnej wersji.


  - Istnieją podejrzenia, to jedna z wielu wersji śledczych, że możemy mieć do czynienia z procederem handlu ludźmi. Taka działalność mogłaby dotyczyć nie tylko pani Magdaleny. Ta sprawa ma tez ścisły związek z bezpieczeństwem polskich turystów - cytuje Zbigniewa Ziobro portal wp.pl. Minister sprawiedliwości podkreśla, że początkowe ustalenia będą dalej weryfikowane.

  Przypominamy, że pochodząca z Bogatyni Magdalena Żuk samotnie wyleciała do Egiptu 25 kwietnia. Po przylocie do Marsa Alam dziewczyna skontaktowała się z narzeczonym i przyjaciółmi. Przez kolejne dwa dni kobieta nie kontaktowała się z nikim, jej telefon milczał. 28 kwietnia (piątek) dziewczyna została znaleziona przez obsługę hotelową nieprzytomna przed jej pokojem i stamtąd przewieziono ją do szpitala w Marsa Alam, ale nie została przyjęta. Tego samego dnia ojciec kobiety skontaktował się z biurem podróży i przekazał, że bilet powrotny do Polski jest kupiony i w sobotę Magda może wrócić do domu. Kobieta jednak nie została zabrana na pokład samolotu ze względu na zły stan. To właśnie wtedy odbyła się dramatyczna rozmowa z jej chłopakiem Markusem, który zapewnił ją, że następnego dnia przyleci po nią jego kolega - Maciek. Kobieta była przerażona. Jedyne odpowiedzi jakie można usłyszeć to: „Zabierz mnie stąd, proszę...”, „Nie mogę mówić”, „Oni tutaj mają różne sztuczki”, To nic nie da”, Nie wrócę stąd”, „Zadzwonię do Ciebie ze swojego najwyżej”.

  Stan Magdaleny pogarszał się, dlatego zdecydowano o ponownym przewiezieniu jej do szpitala w Marsa Alam. Egipska strona podaję, że doszło tam do szarpaniny między nią a pielęgniarką, która skończyła się wyskoczeniem Magdaleny z okna. Obrażenia jakich doznała kobieta były na tyle rozległe, że postanowiono przetransportować ją do innej placówki, oddalonego o niemal 300 km szpitala w Hurghadzie. Kobieta jeszcze żyła. Była w ciężkim stanie, ale dość stabilnym, lekarze wprowadzili ją w śpiączkę farmakologiczną. Według Mohameda Samy Gomaa ze szpitala w Hurghadzie w pewnym momencie serce Magdaleny przestało bić. Lekarze próbowali ją ratować - bez skutku.

  Do Egiptu przyjechał kolega Maciej, ale w Marsa Alam poinformowali go, że kobieta wyskoczyła z okna i została przewieziona do Hurghadu. Maciej natychmiast się tam wybrał, zdążył ją zobaczyć, lecz nie zabrać z powrotem...

  Egipska strona utrzymuje, że Magdalena była od początku bardzo agresywna i sprawiała wrażenie chorej na depresję. Uważają, że dziewczyna popełniła samobójstwo.

  W sprawę zaangażował się detektyw Krzysztof Rutkowski. Jego ludzie pracują zarówno w Polsce jak i w Egipcie. Do sieci trafił wstrząsający materiał ze szpitala w Marsa Alam, gdzie widać jak dziewczyna jest ubezwłasnowolniana przez kilku mężczyzn, Magdalena wyraźnie się broni, jednak bezskutecznie.

  W Bogatyni został zrealizowany program „Uwaga”, który miał przybliżyć okoliczności śmierci Magdaleny Żuk. W rozmowie uczestniczył ojciec tragicznie zmarłej kobiety, jej siostra Anna oraz kuzynka. Na wizji wypowiadał się również detektyw Krzysztof Rutkowski oraz kobieta - Kamila, która znalazła się w bardzo podobnych tarapatach, także w Marsa Alam.

  Padły bardzo poważne oskarżenia z ust ojca Magdaleny - Tadeusza Żuk, który nie ma wątpliwości, że rezydent Mahmoud K. jest wyraźnie zamieszany w śmierć jego córki. Rodzina także wyraźnie podkreśliła, że chłopak Magdaleny oraz jego kolega Maciek, który po nią poleciał, nie mają nic wspólnego z jej śmiercią. Zapewniali, że Markus bardzo tragicznie przeżywa śmierć swojej dziewczyny, a Maciek na prośbę pana Tadeusza bezinteresownie zostawił rodzinę i wsiadł na pokład samolotu z zamiarem przywiezienia Magdaleny do domu. Niestety nie zdążył.

  Rutkowski jest niemal pewny, że Magdalenie została podana tzw. tabletka gwałtu. Uważa, że dziewczyna padła ofiarą „konkretnych układów”.

  Detektyw oświadczył, że zrobi wszystko aby wyjaśnić tą sprawę. Magdalena ma stać się ikoną i przestrogą dla polskich kobiet, aby nie podróżowały samotnie do krajów arabskich.

  Partner Magdaleny Żuk w wywiadzie dla Faktów TVN powiedział, że śmierć Magdy jest dla niego ogromnym szokiem, ale nikogo nie oskarża i współpracuje z policją.

  Według egipskiego lekarza dr. Tareka Ahmeda ze szpitala w Port Ghalib (tam gdzie kobieta wyskoczyła z okna) Magda od początku zachowywała się bardzo dziwnie i mogła być pod wpływem bardzo groźnego narkotyku flakka zwanego także narkotykiem zombie. Osoby znajdujące się pod wpływem tego specyfiku mają bardzo mocne stany euforyczne, ale później gdy on mija zastępuje go bardzo dziwne zachowanie typu agresja, skłonność do samookaleczania się.

  Dla Faktu zdecydował się wypowiedzieć także mężczyzna - uczestnik wycieczki, który podróżował razem ze swoją żoną. Z jego wypowiedzi wynika, że Magdalena zachowywała się bardzo dziwnie, chodziła bardzo powolnym tanecznym krokiem, rozbierała i ubierała koszulkę. Mężczyzna przyznał, że martwił się o Magdalenę.

  Światło dzienne ujrzała także sprawa 30-letniej modelki Karoliny Kaczorowskiej, która w styczniu 2016 roku powiesiła się w jednym z Karpackich hoteli. Prokuratura w Jeleniej Górze postanowiła ponownie przyjrzeć się sprawie. 18 stycznia ubiegłego roku ciało modelki zostało znalezione przez pokojówkę. Uznano, że to klasyczne samobójstwo poprzez samopowieszenie. Dla Faktu matka modelki powiedziała, że to znajomi Karoliny najprawdopodobniej podali jej narkotyki. Sekcja zwłok wykazała niemal całą tablicę Mendelejewa. Karolina Kaczorowska prawdopodobnie utrzymywała kontakty ze „Złotym” - kolegą Markusa, jak i samym Markusem. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

  ZOBACZ TEŻ: ZAGADKI I TAJEMNICE WROCŁAWIA: SKĄD WZIĘŁA SIĘ KATEDRA?  Czytaj także

   Komentarze (54)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   straszne

   ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 2

   tak bardzo mi żal tej kobiety..jaka bezbronna wobec tych silnych kozich synów,którzy osaczyli ją...nie mogła nawet spokojnie rozmawiać..ale it ak dużo powiedziała...zamordowali ją...film na którym...rozwiń całość

   tak bardzo mi żal tej kobiety..jaka bezbronna wobec tych silnych kozich synów,którzy osaczyli ją...nie mogła nawet spokojnie rozmawiać..ale it ak dużo powiedziała...zamordowali ją...film na którym wyraznie widac-jak wiozą ją na łóżku..rusza głową ,rękoma...jest żywa..po 2 minutach wywożą ją przykrytą przescieradłem-matrwą....sprzedali ją ..dobrze wiedział markus po co poleciała i nie wroci...bandyci...nigdy do egiptu..nigdy....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gosc

   gosc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 1

   Oby winni tej zbrodni zostali ukarani


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Magdalena Żuk

   Joanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40

   Wszystkie filmiki są jakby z horroru, aż trudno w to uwierzyć. Niektórym wydaje się, że była w nierealnym świecie. Markus karmił ją zapewnieniami, że wróci, że kocha bez względu na wszystko. Madzia...rozwiń całość

   Wszystkie filmiki są jakby z horroru, aż trudno w to uwierzyć. Niektórym wydaje się, że była w nierealnym świecie. Markus karmił ją zapewnieniami, że wróci, że kocha bez względu na wszystko. Madzia jednak nie wierzyła ! Jak powiedziała: "idź do pracy, ja już nie wrócę stąd". W końcowym efekcie jednak walczyła, bała się śmierci, nie chciała, bała się obrzydliwego kontaktu. Zapłaciła życiem, bo była nieposłuszna, bo za dużo już wiedziała. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Lęk i strach

   Morrrda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 12

   Odruzniane sa od siebie lek i strach. Lekamy sie tego czego nie ma, czegos czego nie rozumiemy nie umiemy okreslic. Boimy sie czegos lub kogos, realnego zagrozenia. Nie studjowalem psychiatri i...rozwiń całość

   Odruzniane sa od siebie lek i strach. Lekamy sie tego czego nie ma, czegos czego nie rozumiemy nie umiemy okreslic. Boimy sie czegos lub kogos, realnego zagrozenia. Nie studjowalem psychiatri i widze ze Magda sie boji tych osob nie moze przy nich mowic tego co chlopak prubuje usilnie z niej wydobyc. Jak by miala atak paniki to by nie mowila nic albo bardzo wiele chaotycznie i bez sesu. Jak by miala psychoze to by nie powiedziala ze ja woza od hotelu do hotelu do czego rezydent musial sie potem przyznac przed nasza gwiazda detektywistyczna co zostalo opisane w mediach. Ogolnie to ona nie mowi na tym nagraniu nic niedorzecznego pomimo ze jest zapewne mocno oduzona, wystraszona, ewidentnie kontrolowana i wysmiewana. Nie slysze by mowila o demonach, koncu swiata czy cytowala biblie a tekie osoby w tramwajach widuje. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Morrda- SZOK !

   Boa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Człowieku - twoja ortografia, gramatyka, stylistyka oraz logika wyraźnie wskazują, że nie tylko nie studiowałeś psychologii ale także nie skończyłeś z pozytywnym wynikiem uczelni zwanej szkołą...rozwiń całość

   Człowieku - twoja ortografia, gramatyka, stylistyka oraz logika wyraźnie wskazują, że nie tylko nie studiowałeś psychologii ale także nie skończyłeś z pozytywnym wynikiem uczelni zwanej szkołą podstawową. Uzupełnij wykształcenie a potem bierz się za pracę śledczego !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mała uwaga

   awa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 8

   Morrda, twoja ortografia zniechęca do czytania po kilku słowach. oczy bolą . zrób coś z tym bo to ci w życiu namieszać może.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Masz rację Morrda

   Joanna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 3

   Zgadzam się z twoją opinią Morrrda. Wracając do filmików ze szpitala, patrząc na tych mężczyzn, silnych, bezkompromisowych, widać, że nie ustępują, nie spodziewają się takiego oporu u młodej...rozwiń całość

   Zgadzam się z twoją opinią Morrrda. Wracając do filmików ze szpitala, patrząc na tych mężczyzn, silnych, bezkompromisowych, widać, że nie ustępują, nie spodziewają się takiego oporu u młodej zdrowej dziewczyny. W ich świecie mężczyźni są dumni ze swojej władzy, a Madzia stawia się, broni się jak może. Organizm dziewczyny walczy, jej rozum jest świadomy z zaistniałej sytuacji, dlatego nie chce być tak upokorzona, ani posłuszna, instynktownie odmawia, broni się. Czas i miejsce nie ma już dla niej znaczenia, mimo, iż Markus zapewnił, ona mu nie uwierzyła mimo wszystko, ona wiedziała. Wilki i hieny urządzili jej cyrk przed kamerami, aby wmówić jej nagłą psychiczną chorobę. Porwana czy nie porwana ze swojego kraju, na pewno była zniewolona, jakby torturowana, pozbawiona tego co najważniejsze - wolności i prawa w Egipcie. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co ma piernik do wiAtraka...

   Embrion.. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 8

   "Karolina Kaczorowska prawdopodobnie utrzymywała kontakty ze „Złotym” - kolegą Markusa, jak i samym Markusem. O sprawie będziemy informować na bieżąco. ".......

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Magda powiedziala i pokazala wszystko co mogla a tlo mowi samo za siebie media to belkot

   morrrda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 6

   Dziewczyna na nagraniu praktycznie powiedziala wszystko. Pomimo zlego stanu i kontroli tych ped#!& mowi ze maja sztuczki, ze ja woza od do hotelu ze prosi by ja z tamtad zabrac, ale wie ze juz nie...rozwiń całość

   Dziewczyna na nagraniu praktycznie powiedziala wszystko. Pomimo zlego stanu i kontroli tych ped#!& mowi ze maja sztuczki, ze ja woza od do hotelu ze prosi by ja z tamtad zabrac, ale wie ze juz nie wroci i wskazuje na sprawce jej krzywdy mowi M i dwukrotnie wskazuje oczami wymownie na rezydenta ktory ja opi@&# że o szpitalu miala rozmawiac, przerywajac jej. Co ona k&€*a miala jeszcze wiecej zrobic na kartce napisac "uprowadzono mnie". A media przy takim materiale mowia i pisza ze psychoza depresja paranoia i 5 innych chorob. a od 3 tygodni to juz nic nie pisza, nawet jak nowe fragmenty nagran sie pojawily to tylko w tvp. Jekis geniusz ex perdski ogloda to nagranie rozmowy i mowi ze nie poradzila sobie z samotnoscia. Rece juz nie opadaja tylko podnosza sie w piesci, moze trzeba bedzie pojechac do nich do Egiptu jakos sie zgadać.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prokuratura i dziennikarze

   morrrda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 60 / 2

   Bardzo ważne pytanie do śledczych z Polski - czy ktoś w obecności prokuratora z Polski pobrał materiał odciski palców slady biologiczne z pokoju Magdy i ewentualnych innych pokoji z innych hoteli....rozwiń całość

   Bardzo ważne pytanie do śledczych z Polski - czy ktoś w obecności prokuratora z Polski pobrał materiał odciski palców slady biologiczne z pokoju Magdy i ewentualnych innych pokoji z innych hoteli. Bo rozumiem że jak rozmowa po rzekomej próbie wejścia do samolotu odbywała się w słoneczku a Magdę przywieziono o 18:58 do szpitala to gdzieś jeszcze była. Jeśli tego tam nie zrobiła Polska strona to dlaczego? Czy egipt nie pozwolił czy zapomnieli, że to jest podstawa i potencjalne miejsce zbrodni? Czy strona Egipska to zrobiła i dlaczego nie? A moze dalej tam jej rzeczy sa. Mnie już nic nie zdziwię?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pod szpital TAXI dla dziewczyny ktora nie moze o wlasnych silach isc?

   morrrda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24

   Bardzo ważne pytanie do śledczych z Polski - czy ktoś w obecności prokuratora z Polski pobrał materiał odciski palców slady biologiczne z pokoju Magdy i ewentualnych innych pokoji z innych hoteli....rozwiń całość

   Bardzo ważne pytanie do śledczych z Polski - czy ktoś w obecności prokuratora z Polski pobrał materiał odciski palców slady biologiczne z pokoju Magdy i ewentualnych innych pokoji z innych hoteli. Bo rozumiem że jak rozmowa po rzekomej próbie wejścia do samolotu odbywała się w słoneczku a Magdę przywieziono o 18:58 do szpitala to gdzieś jeszcze była. Jeśli tego tam nie zrobiła Polska strona to dlaczego? Czy egipt nie pozwolił czy zapomnieli, że to jest podstawa i potencjalne miejsce zbrodni? Czy strona Egipska to zrobiła i dlaczego nie? A moze dalej tam jej rzeczy sa. Mnie już nic nie zdziwię?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karpacki to nie to samo co Karkonoski

   MarKarkonosze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 4

   Pani Kaczorowska nie zgineła w Karpatach tylko Karpaczu- Karkonoszach to duża różnica

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DACH W HOTELU

   morrrda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 45 / 4

   To ja mam kilka newsów zamiast dziennikarzy. W tym hotelu na dachu nie ma krawędzi tylko murki, jak jakiś turysta i biuro podróży może mówić o dwóch próbach samobójstwa w hotelu i podchodzeniu do...rozwiń całość

   To ja mam kilka newsów zamiast dziennikarzy. W tym hotelu na dachu nie ma krawędzi tylko murki, jak jakiś turysta i biuro podróży może mówić o dwóch próbach samobójstwa w hotelu i podchodzeniu do krawedzi. Sprawdacie hotel na YT tam są dachy załączone murkami wszędzie i to takimi ze sie oprzec mozna. Ponadto w filmiku turysty, który pokazuje widok z hotelu na YT z przed 2 lat kamerka, podchodzi on następnie do drzwi otwieranych na kartę i wychodzi UWAGA na wspólny korytarz będący częścią zadaszenia. 1 Magda mogła mieć tamtędy jedyna drogę ucieczki, co nie świadczy o próbie samobójstwa, skoro tam każdy może sobie tak wchodzić i 2 jeśli ktoś ma kartę do pokoju, a mają ja ludzie którzy kontrolowali Magdę podczas rozmowy i w szpitalu, bo to obsługa hotelu i rezydent, to w dzień jest pod kontrolą a w nocy można wejść do jej pokoju, nie przez oficjalne jak to wielu wyobrażenia korytarze wewnętrzne. Niech prokuratura zbada architekturę hotelu możliwe wejścia do pokoju i dokładne i pewne umiejscowienie pokoju Magdy. Jeśli można wejść do pokoju z zewnątrz i wystarczy mieć kartę to wyjaśnia lek Magdy pierwszej nocy gdy zadzwoniła do chłopaka mówiąc że słyszy halas przed pokojem. Większość myśli wtedy, że to bezpieczny korytarz wnętrzne a tam z ulicy do drzwi można wejść pewnie nawet. Pierwszej nocy była pierwsza próba ale jak chłopak zadzwonił do personelu hotelu to zaczekali. Magda z relacji chłopaka się uspokoiła to jaka psychoza. Potem była druga próba albo plan B.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karpacki to nie to damo co Karkonoski

   MarKarkonosze (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 3

   Do wiedzy dziennikarza piszącego ten artykuł

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama