Spłonął autokar w Zielonej Górze. W środku 42 dzieci....

  Spłonął autokar w Zielonej Górze. W środku 42 dzieci. Uczniowie uciekali z płomieni [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Piotr Jędzura

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - To coś niewyobrażalnego. W lusterkach zobaczyłem ogień wydobywający się z silnika autokaru – mówi jego kierowca. W środku było 42 dzieci i 6 wychowawców. Uciekali z płomieni. Cudem nie doszło do tragedii. Wszystko wydarzyło się w czwartek, 18 maja, w Zielonej Górze.
  spalony autobus, Przytok
  1/23

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Jędzura

  W czwartek, 18 maja, autobus jechał z Przytoku. Dzieci wracały z wycieczki. Podjeżdżał pod wzniesienie już w Starym Kisielinie dzielnicy Zielonej Góry. Nagle zaczęło dziać się coś złego.

  – Zobaczyłem ogień z tyłu autokaru – mówi nam jego kierowca. Po chwili autokar zaczął się palić. Kierowca zatrzymał się. To była walka z czasem. W każdej chwili mogło dojść do tragedii.

  Po otwarciu drzwi dzieci zaczęły uciekać z płonącego już autokaru. Autobus stał na poboczu tuż koło lasu. Dzieci wbiegały między drzewa i krzaki, które również w każdej chwili mogły się zapalić.

  Na szczęście wszyscy zdążyli uciec. Na miejsce przyjechały jednostki zawodowej straży pożarnej oraz ochotnicy. Strażacy gasili pojazd i jednocześnie zalewali wodą las przy autokarze. Obawiali się przeniesienia płomieni na drzewa.

  Autokar spłonął doszczętnie. Pożar wybuchł najprawdopodobniej w komorze silnika. Nie nadaje się już nawet do naprawy. – To, co się działo w autokarze jest nie do opisania. To coś strasznego i cud, że nikomu nic się nie stało – mówi kierowca spalonego autobusu.

  Czytaj również: Tragedia w Wilkanowie. W pożarze zginęły dwie osoby


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama