Szaleniec zabił mieszkankę Świebodzina

  Szaleniec zabił mieszkankę Świebodzina

  Zdjęcie autora materiału
  Robert Gąsiorek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Ofiarą brutalnego zabójstwa w niemieckim Reutlingen okazała się 45-letnia Jolanta K., pochodząca z powiatu dąbrowskiego.
  Zbrodnia wstrząsnęła Polską. Zaledwie dwa dni po strzelaninie w centrum handlowym w Monachium, w którym zginęło 9 osób, ofiarą kolejnej zbrodni w Niemczech padła Polka.

  Dziś już wiadomo, że z rąk oszalałego syryjskiego uchodźcy zginęła kobieta pochodząca ze Świebodzina w powiecie dąbrowskim.

  Wiadomość o tym, że zamordowaną jest właśnie Jolanta K., do jej rodzinnej miejscowości dotarła w poniedziałek wieczorem. Gdy wczoraj rozmawialiśmy z mieszkańcami wioski, ci wciąż byli w szoku.

  - Kiedy słuchałam relacji w mediach, oczywiście bardzo się przejęłam tragedią, ale nigdy nie sądziłam, że mogła dotyczyć Joli, mojej sąsiadki - kręci głową jedna z mieszkanek.

  45-latka w Niemczech pracowało około roku. Ostatnie dwa miesiące spędziła właśnie w Reutlingen. Była zatrudniona w barze jako pomoc kuchenna. Kelnerem był tam jej późniejszy oprawca, 21-letni uchodźca, który z Syrii dotarł do Niemiec mniej więcej półtora roku temu.

  W niedzielne popołudnie z niejasnych na razie powodów mężczyzna zaatakował Polkę uzbrojony w nóż do kebabu. Śmiertelny okazał się cios zadany Jolancie K. ostrzem w głowę. Zabójca, uciekając z miejsca zbrodni, zaatakował nożem pięć innych osób. Uszkodził samochód, raniąc 51-letnią pasażerkę, a następnie 23-letniego przechodnia. Kiedy potrącił go samochód, został zatrzymany przez policjantów. Jolanta K. osierociła czworo dzieci, z którego troje jest już pełnoletnich. Najmłodsza córka ma zaledwie 8 lat.

  - Była kobietą po przejściach, ale zawsze niezwykle dbała o dobro swoich dzieci. Łapała się dorywczych prac, żeby tylko mieć z czego utrzymać swoją rodzinę - opowiada kolejna z sąsiadek.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama