Szydło w Londynie na konferencji ws. Syrii. Polska przekaże...

  Szydło w Londynie na konferencji ws. Syrii. Polska przekaże 3 mln euro na pomoc dla ofiar [VIDEO]

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Obawiam się, że jeśli Wielka Brytania wyjdzie z UE, inne kraje mogą pójść tą samą drogą – oceniła polska premier Beata Szydło podczas swojego pobytu w Londynie. Szefowa rządu uczestniczyła tam w konferencji darczyńców. Polska premier przekazała 3 mln euro na pomoc Syryjczykom.
  Przed imprezą darczyńców „Wspierając Syrię i region”, w której wzięli udział światowi liderzy premier Wielkiej Brytanii David Cameron zadeklarował, że jego kraj przekaże na pomoc dla ofiar konfliktu dodatkowe 1,2 mld funtów. Polska premier zdecydowała się przekazać 3 mln euro.

  Beata Szydło w Londynie. Premier spotkała się z brytyjską Polonią

  Źródło: TVN24/x-news


  Jak podaje „The Guardian” Cameron zapowiedział, że do 2020 rok jego rząd przeznaczy dodatkowe 1,2 mld funtów na pomoc humanitarną dla Syryjczyków. Do pójścia śladem Wielkiej Brytanii wezwał społeczność międzynarodową. - Mój kraj przeznaczył do tej pory ponad 1 mld funtów na pomoc dla regionu. W tym roku wszyscy musimy zrobić znacznie więcej – zaznaczył Cameron.
  Według Camerona poza wsparciem finansowym niezbędna jest również edukacja Syryjczyków i tworzenie dla nich w krajach sąsiadujących nowych miejsc pracy.

  Beata Szydło zabrała głos w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Polska premier podkreśla, że negocjacje w tej sprawie dopiero się rozpoczynają, uważa, że uda się osiągnąć kompromis. - Wiele kwestii przyjmujemy, ale pewne, np. te związane z zasiłkami dla imigrantów wymagają jeszcze omówienia – mówiła premier. Dodała, że Warszawie zależy, aby Londyn pozostał we Wspólnocie. Jej zdaniem to ważne dla bezpieczeństwa Polski, Europy i funkcjonowania całej Unii. Premier wyraziła też obawę, że inne kraje będą chciały pójść drogą Wielkiej Brytanii.

  O projekcie porozumienia pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską premier Szydło rozmawiać będzie też z premierem David Cameron podczas jego piątkowej wizyty w Warszawie. Politycy na pewno omówią brytyjski pomysł, który zakłada skorzystanie ze świadczeń socjalnych przez imigrantów dopiero po czterech latach pobytu na Wyspach. Cameron spotka się także z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

  Przypomnijmy, że dzień wcześniej Szydło gościła we francuskiej stolicy, gdzie spotkała się m.in. z prezydentem Francois'em Hollande'em. - Kwestie brytyjską śledzimy z dużą uwagą. Opowiadamy się za tym, aby Wielka Brytania pozostała w Unii – mówił francuski prezydent.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   malutko

   WLE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   3 mln to bardzo mało, to ok. 8 centów od jednego Polaka. Nie możemy być z tego dumni.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   RESZta POszło

   POlCJA WIEYSSKA HRONI WUJTA BONKSTERA z PEŁO I SITFA z PIESELU SLD ZSLu HANDEL LSD 777 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   NA ŁOD PRafy PEŁO I PIESSEL.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Brytyjczycy pokojowo manifestują z krzyżami w dłoniach! Przeciwko "inwazji islamskiej"

   frondapl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   "W mieście Dewsbury w ostatni weekend odbył się marsz antyimigracyjny zorganizowany przez Britain First. Manifestujący nieśli ze sobą krzyże, demonstrując, że Wielka Brytania jest krajem...rozwiń całość

   "W mieście Dewsbury w ostatni weekend odbył się marsz antyimigracyjny zorganizowany przez Britain First. Manifestujący nieśli ze sobą krzyże, demonstrując, że Wielka Brytania jest krajem chrześcijańskim."zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dewsbury united to show racists were not welcome

   helloprison (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   The five arrested were all believed to be fascists

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Britain First?

   plainwhitethugs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   ... ich bylo koło 10 w przerwie pomiędzy spraw i wyrok
   ... śmieci podobne do ONR atd.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie 10

   aletlum:-) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   tylko 100

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama