Tomasz Arabski stawił się na rozprawie ws. katastrofy...

  Tomasz Arabski stawił się na rozprawie ws. katastrofy smoleńskiej. Nie przyznaje się do winy

  Martyna Chmielewska AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Tomasz Arabski stawił się w Sądzie Okręgowym w Warszawie na procesie w sprawie organizacji lotu do Smoleńska. Postępowanie toczy się z powodu niedopełnienia obowiązków podczas organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 10 kwietnia 2010 roku. Były szef kancelarii Donalda Tuska nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów
  Tomasz Arabski stawił się w Sądzie Okręgowym w Warszawie na procesie w sprawie organizacji lotu do Smoleńska. Postępowanie toczy się z powodu niedopełnienia obowiązków podczas organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego z 10 kwietnia 2010 roku. Były szef kancelarii Donalda Tuska nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.

  Jak podaje tvn24, Tomasz Arabski powiedział, że ma już dość stawianych mu od sześciu lat zarzutów odnośnie niedopełnienia obowiązków podczas organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tłumaczył, że jest niesłusznie oskarżany, co jest męczące dla niego i jego rodziny.

  CZYTAJ TAKŻE: Tomasz Arabski, kiedyś bliski współpracownik Donalda Tuska, dziś został sam na placu boju


  – Nie będę się tłumaczył, bo jestem niewinny. Nie będę odpowiadał na dzisiejszej rozprawie na pytania. Złożę tylko oświadczenie –powiedział Tomasz Arabski w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Wcześniej podał do protokołu swoje dane osobowe. To pierwsza z czterech rozpraw, na której pojawił się na ławie oskarżonych. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

  Tomasz Arabski jest byłym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z lat 2007-2013 oraz byłym ambasadorem w Hiszpanii. Pozostali oskarżeni to dwoje urzędników kancelarii premiera – Monika B. i Miłosław K. oraz dwoje pracowników ambasady RP w Moskwie – Justyna G. i Grzegorz C.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama