Trwa trzecia blokada wycinki w Puszczy Białowieskiej...

  Trwa trzecia blokada wycinki w Puszczy Białowieskiej (zdjęcia)

  dd

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Trwa trzecia blokada wycinki w Puszczy Białowieskiej (zdjęcia)
  1/6
  przejdź do galerii

  ©greenpeace.org

  Aktywiści Greenpeace i Dzikiej Polski, a także przedstawiciel lokalnej społeczności zablokowali ciężki sprzęt do masowej wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej
  O świcie w nadleśnictwie Hajnówka, w okolicy wsi Czerlonka, rozpoczęła się trzecia w ciągu dwóch tygodni blokada ciężkiego sprzętu do masowego wycinania drzewa. Kilkunastu aktywistów i aktywistek Greenpeace i Dzikiej Polski zablokowało maszyny przed rozpoczęciem pracy w lesie. Rozwiesili transparenty z apelem o zaprzestanie wycinki Puszczy Białowieskiej i objęcie jej całej ochroną parku narodowego.

  - Dwa dni temu podczas spotkania z ludźmi kultury apelującymi o ochronę Puszczy Białowieskiej przedstawiciele Ministerstwa Środowiska zaprzeczyli, że wycinka obejmuje martwe drzewa, w których nie ma już korników. Tymczasem wyniki monitoringu Puszczy prowadzone przez Dziką Polskę i Greenpeace jednoznacznie wskazują, że niemalże każdego dnia z Puszczy wyjeżdżają do tartaków świerki pozbawione kory, których wycinka nie ogranicza rozprzestrzeniania się korników – powiedział Adam Bohdan z Dzikiej Polski. Tymczasem obszar Natura 2000 Puszcza Białowieska został powołany dla ochrony m.in. najrzadszych gatunków sów i dzięciołów zależnych od martwych świerków. Dlatego powinny one pozostać w najstarszych częściach lasu.

  - Jako mieszkaniec Białowieży nie zgadzam się na wyniszczanie marki turystycznej Puszczy Białowieskiej. Trwające wycinki to pozbawianie mieszkających tu ludzi źródła utrzymania, jakim jest turystyka. Nie możemy już dłużej milczeć – powiedział Zenon Kruczyński, mieszkaniec Białowieży.

  To już trzecia blokada ciężkiego sprzętu wycinającego Puszczę Białowieską przeprowadzona przez aktywistów Greenpeace i Dzikiej Polski. Poprzednie dwie – 24 i 30 maja – zakończyły się po potwierdzeniu informacji o wycofaniu sprzętu z miejsc blokady. Tym razem protest ma zakończyć się wizją lokalną naukowców.

  Zobacz galerię

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w obronie Puszczy

   Dobre argumenty (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wojna o Puszczę Białowieską :
   https://www.youtube.com/watch?v=hOQzNo0AbUQ

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech sobie pojadą nad wartę tam bobry wycięły wszystko co dało się

   darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6

   się wyciąć a woda syf płynie tak samo w Wiśle i odrze i jakoś tych aktywistów z Greenpeace nie ma. Jedna wielka banda za pieniądze.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ci z KOD-u nie rozróżniają zapachu od smrodu ?

   odKODować POlskę ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

   To protestują ci sami idioci, którzy nie szczepią swoich dzieci na wściekliznę ? Ci sami co chcą aby było jak było ? Zwolennicy zagarnięcia przez PO-PSL 150 mld zł z OFE ? Ci co chcą przechodzić na...rozwiń całość

   To protestują ci sami idioci, którzy nie szczepią swoich dzieci na wściekliznę ? Ci sami co chcą aby było jak było ? Zwolennicy zagarnięcia przez PO-PSL 150 mld zł z OFE ? Ci co chcą przechodzić na emerytury w wieku 67 lat ? Ci od żarcia w ramach obowiązków służbowych ośmiorniczek i chlania drogiego szampana ? Ci od posyłania dzieci do szkół od 5 lat ? Zwolennicy głąbonazjów ? Nieroby od towarzysza Broniarza z ZNP ? Kto jeszcze ?zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama