Trzeci dzień festiwalu FETA 2017. Występy Leo Bassi i The...

  Trzeci dzień festiwalu FETA 2017. Występy Leo Bassi i The Primitivies [WIDEO,ZDJĘCIA]

  tekst i wideo Agnieszka Fijałkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Podczas sobotniej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Feta, widzowie mieli możliwość zobaczyć m.in. jedną z największych kaczek, która do Gdańska przyjechała z Włoch, razem z Leo Bassi.
  The Primitivies "Three of a Kind"
  1/31

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Agnieszka Fijałkowska

  Podczas występu pt. "Pato Gigante", Leo Bassi opowiedział historię z dzieciństwa. Gdy miał 5 lat, przekonał się, że dzieci bogatszych ludzi mają większe gumowe kaczki, niż on, pochodzący z ubogiej rodziny. 60 lat później, by poczuć się lepiej, wszedł w posiadanie jednej z największych kaczek - o średnicy 15 metrów i 7 metrów wysokości. Podczas występu, Leo próbował zahipnotyzować dwójkę widzów, a na koniec, wszyscy widzowie podnieśli kaczkę i zanieśli do wody.

  Zobacz galerię

  Jednym z innych przedstawień był występ trzech mężczyzn w średnim wieku, ubranych w garnitury. Panowie na scenie są zagubieni, zdezorientowani, potykają się, biegają, tańczą razem. Czasem nie mogą się złapać, innym razem trzymają się siebie kurczowo. Spektakl "Three of a Kind" grupy The Primitivies stanowi zachętę, by się otworzyć i dać ponieść absurdalnie komicznemu teatrowi ruchu, który jest żartobliwy, wzruszający i zupełnie spontaniczny. Panowie wchodzą w interakcje z publicznością, do występu zachęcają mężczyznę z widowni. Reagują na śmiechy widzów, a także szczekanie psa. Udowadniają, że wszystko jest możliwe i wyznają zasadę, że nie ma żadnych zasad.


  Zobacz też:

  Drugi dzień festiwalu FETA 2017 [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2017 [zdjęcia, wideo]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo