Ważne
  W sierpniu Diversity Festival w Gdańsku. Pod hasłem...

  W sierpniu Diversity Festival w Gdańsku. Pod hasłem Celebrating Pluralism

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W sierpniu Diversity Festival w Gdańsku. Pod hasłem Celebrating Pluralism

  ©mat. promocyjny

  Klub Studencki „Pomorania”, zrzeszający studentów z trójmiejskich uczelni wyższych, aktywnie działających na rzecz Kaszub i całego Pomorza, przygotowuje trzecią edycję Diversity Festival pod hasłem „Celebrating Pluralism”.
  W sierpniu Diversity Festival w Gdańsku. Pod hasłem Celebrating Pluralism

  ©mat. promocyjny

  W dniach 6-13 sierpnia 2017 r. w Gdańsku odbędzie się trzecia już edycja Diversity Festival, tym razem pod hasłem: „Celebrating pluralism” („Celebrowanie pluralizmu”). Organizatorzy zaprosili do dyskusji przedstawicieli różnych europejskich mniejszości, wspólnie spróbują znaleźć rozwiązania problemów, które uczestnicy spotykają na swojej drodze.  Trzecia edycja Diversity Festival organizowana jest przez Klub Studencki „Pomorania” oraz Youth of European Nationalities.

  Youth of European Nationalities zrzesza młodzieżowe organizacje mniejszości i grup etnicznych z całego kontynentu. Kilka razy do roku spotykają się one na seminariach organizowanych przez YEN oraz jedną z organizacji członkowskich. Gospodarzem sierpniowego festiwalu będzie Klub Studencki „Pomorania” – działająca przy Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim oraz na trójmiejskich uczelniach organizacja studencka zajmująca się popularyzacją kultury Kaszub i Pomorza, zrzeszająca nie tylko Kaszubów, ale również Kociewiaków oraz przedstawicieli innych mniejszości.

  - Hasło przewodnie Diversity Festival 2017 brzmi „Celebrating Pluralism” i właśnie tę ideę uczestnicy będą wcielać w życie podczas warsztatów teatralnych, artystycznych i nie tylko - mówi Mateusz Łącki, prezes KS "Pomorania".- Efekty ich pracy można będzie zobaczyć na własne oczy podczas finału imprezy – festiwalu, który odbędzie się 12 sierpnia 2017 r. Będzie to również okazja do zapoznania się z działalnością YEN-u, „Pomoranii” oraz z inicjatywą obywatelską o nazwie Minority SafePack, której celem jest zebranie miliona podpisów pod petycją w obronie praw mniejszości językowych i narodowych. Jeżeli uda się to zrobić, petycja zostanie rozpatrzona na szczeblu europejskim.

  W wydarzeniu udział weźmie sześćdziesięcioro młodych ludzi reprezentujących mniejszości i grupy etniczne z całej Europy. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów, doświadczeń oraz dyskusji na temat miejsca mniejszości oraz języków regionalnych w przestrzeni publicznej.

  Oficjalne otwarcie Diversity Festival będzie mieć miejsce 7 sierpnia od godziny 10:00 do 12:00 w sali im. Lecha Bądkowskiego w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku, podczas którego odbędzie się debata nt. sytuacji tożsamościowej i kulturowej Kaszubów. Finał imprezy odbędzie się 12 sierpnia od 14:00 do 19:00.

  Uczestnicy wezmą udział w dyskusjach i warsztatach. W programie m.in.:
  1. Political Theatre Workshop
  Uczestnicy będą omawiać obecną sytuację polityczną na arenie światowej (np. wzrost populizmu, ekstremizmu i dyskryminacji) i osadzą ją w swojej artystycznej interpretacji. Warsztaty skupią się także na scenicznej stronie Diversity Festival, w której różne prezentacjezostaną scalone w jedną historię prezentowaną podczas finału festiwalu.

  2. Cartooning Workshop
  Podczas tych warsztatów uczestnicy będą tworzyć kreskówki odnoszące się do aktualnych problemów naszego społeczeństwa. Te warsztaty również ogólnie poruszą temat historii sztuki oraz sztuki mniejszościowej.

  3. Digital Storytelling
  Warsztaty pozwolą uczestnikom zastanowić się nad swoim aktywizmem, uczestnictwem
  i wyzwaniami, którym stawiają czoła na swej drodze oraz nad osiągniętymi już celami. Pokażą im również nowe i innowacyjne metody uczestnictwa w świecie wirtualnym.

  4. Youth Participation
  Te warsztaty przedstawią uczestnikom różne metody aktywności młodych skupione na debatach, kampaniach oraz innych formach aktywizmu, takich jak flashmob.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama