Warszawa: Związkowcy z "S" Ochrony Zdrowia nie dogadali się...

  Warszawa: Związkowcy z "S" Ochrony Zdrowia nie dogadali się z ministerstwem. Protest trwa

  Leszek Rudziński AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Do trzeciej w nocy trawy negocjacje związkowców NSZZ „Solidarność” Ochrony Zdrowia z szefową gabinetu politycznego premiera minister Elżbietą Witek, aby – jak informuje TVN24 – ostatecznie zakończyć się fiaskiem. Związkowcy chcą podwyżek wynagrodzeń pracowników ochrony zdrowia i zapowiadają kontynuację protestu.
  Członkowie NSZZ „Solidarność” domagają się spotkania z premier Beatą Szydło, aby rozmawiać o wzroście wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w placówkach medycznych i ustalenia dla nich płacy minimalnej. Aby to osiągnąć cztery osoby od poniedziałku okupują Ministerstwa Zdrowia.

  Jak informuje TVN24 zdaniem przedstawicieli „Solidarności” proponowany termin rozmów z szefową rządu, który wypadałby za tydzień, jest zbyt odległy.


  - Miał być dialog, a wyszedł protest. Pan minister po raz kolejny zlekceważył stanowisko i przedstawił propozycję zero proc. wzrostu wynagrodzeń dla ludzi, którzy w większości pracują razem z zespołem - tłumaczyła w poniedziałek przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Maria Ochman. - Pan minister Zembala przydzielił podwyżki pielęgniarkom i położnym, ale oprócz tych grup są jeszcze diagności, laboranci, rehabilitanci, ratownicy, salowe. O tych ludziach nikt nie pamięta. Największa podwyżka dla pracowników służby zdrowia to będzie podwyżka płacy minimalnej - kontynuowała.

  Jak przekonywała, pozostanie kilkuosobowej delegacji związku w budynku ministerstwa to „próba zwrócenia uwagi na wciąż nierozwiązane, mimo zapowiedzi i obietnic zmian, problemy ochrony zdrowia”.

  Związkowcy zapowiadają, że protest będzie trwał do skutku.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama