Ważne
  Węgry chcą wprowadzić ograniczenia świadczeń finansowych dla...

  Węgry chcą wprowadzić ograniczenia świadczeń finansowych dla imigrantów

  Sylwia Arlak (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Węgierski rząd nie przebiera w środkach. Najpierw podjął decyzję o budowie muru na granicy, by uniemożliwić kolejnym imigrantom dotarcie do Europy. Teraz planuje ograniczenie świadczeń pieniężnych - podaje "Deutsche Welle".
  Węgry zamierzają dalej zaostrzać prawo azylowe. Rząd planuje ograniczenie świadczeń finansowych, a także innych rodzajów wsparcia dla migrantów. Zlikwidowane mają być środki na integrację w społeczeństwie. Osoby ubiegające się o azyl nie będą mogły pracować w placówkach recepcyjnych, nie będą też otrzymywać żadnych świadczeń na podjęcie nauki. Nowelizacja ustawy ma wejść w życie 1 kwietnia.

  Według członków walczącego o prawa człowieka węgierskiego Komitetu Helsińskiego, celem Orbana jest odebranie osobom ubiegającym się azyl motywacji do pozostania w kraju. Szef rządu już wcześniej stwierdził, że migranci mają niekorzystny wpływ na styl życia Węgrów, a także na chrześcijańską kulturę Europy.

  Nie wszyscy jednak podzielają argumentację Orbana. Węgierski minister zasobów ludzkich Zoltan Balog już wcześniej krytykował ustawienie zasieków na granicy z Serbią i Chorwacją. - To, co wymyślił nasz rząd jest równie straszne, co głupie- mówił Balog. Choć politykę migracyjną Niemiec uważa za zbyt liberalną, nie może zgodzić się z coraz bardziej radykalnymi posunięciami rządu.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UE znowu dała d***

   Igor Wojtczak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Ucz się Cipras jak się dyma UE od Davutoglu. Turcja dostanie kilka mld euro, a potem przysle uchodźców jako tzw nowych Turków, już z tureckimi paszportami ale także bez wiz, bo będą zniesione.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Balog mo racja !!!!!

   makrela (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

   Jak mieli po 6 tys.$ na przezut do EU !!!!! to niech sie teraz wyzywiom nieroby moslemske !!! po dwie albo szytyry baby !!!!! dzieci od pierona !!! a my momy tego dziecioroba zywic !!!! bo lon musi...rozwiń całość

   Jak mieli po 6 tys.$ na przezut do EU !!!!! to niech sie teraz wyzywiom nieroby moslemske !!! po dwie albo szytyry baby !!!!! dzieci od pierona !!! a my momy tego dziecioroba zywic !!!! bo lon musi 5c razy zykac na dzien!!!! Brawo madziary tak trzymac !!!!! do roboty lynie!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Balog ma szanse ...

   magda sz-n (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   na zalapanie fuchy w strukturach UE. Przeciez tacy ludzie sa im potrzebni. Brawo Orban.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   odp

   mm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 4

   Mamy na szczęście w Europie polityków takich jak Orban na miarę Roberta Schumana. Polityków którzy myślą wartościami a nie interesami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zoltan Balog ma pomysł...

   abcd (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   "Ci ludzie to ofiary", podkreślił Balok. W związku z tym zaproponował, aby Węgrzy stali się ofiarami ofiar.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama