Wiceszef MSZ Bartosz Cichocki zaniepokojony utrudnieniami w...

  Wiceszef MSZ Bartosz Cichocki zaniepokojony utrudnieniami w dostępie do wraku Tu-154M

  Eliza Stępień AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wiceszef MSZ Bartosz Cichocki zaniepokojony utrudnieniami w dostępie do wraku Tu-154M

  ©Piotr Smolinski/polska press

  Podsekretarz stanu w MSZ Bartosz Cichocki spotkał się z ambasadorem Federacji Rosyjskiej Siergiejem Andriejewem. Wiceminister wyraził „poważnie zaniepokojenie strony polskiej” związane z utrudnieniami dostępu do miejsca katastrofy smoleńskiej. Podczas rozmów została także poruszona kwestia powstania pomników ofiar.
  Wiceszef MSZ Bartosz Cichocki zaniepokojony utrudnieniami w dostępie do wraku Tu-154M

  ©Piotr Smolinski/polska press

  Wiceminister MSZ Bartosz Cichocki wręczył ambasadorowi Federacji Rosyjskiej notę dyplomatyczną i podkreślił, że władze Polski są zaniepokojone utrudnianiem dostępu do miejsca katastrofy rządowego samolotu z 10 kwietnia 2010 roku. Wspomniał także o budowie pomników upamiętniających ofiary tej tragedii.

  - „Strona polska uważa dotychczas podjęte zobowiązania za wiążące i wyraża oczekiwanie, że strona rosyjska nie dopuści do żadnych działań, które mogłyby w jakikolwiek sposób utrudnić swobodny i nieskrępowany dostęp do miejsca katastrofy Tu-154M oraz, które uwłaczałyby szczególnemu charakterowi tego miejsca – zarówno obecnie, jak i w przyszłości” - napisano w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.


  Resort dodał, że „polskie władze wyrażają nieustanną gotowość powrotu do rozmów na temat planów budowy pomnika ofiar katastrofy”. Jak przypomniał Cichocki, zobowiązanie do powstania pomników pojawiło już w 2010 roku. Wówczas szefowie resortów kultury Polski i Rosji ogłosili międzynarodowy konkurs na opracowanie koncepcji pomnika upamiętniającego 96 ofiar katastrofy prezydenckiego tupolewa.

  Wiceszef MSZ uważa, że koniecznym do rozwiązania konfliktu w tej kwestii jest dwustronny dialog pomiędzy władzami Polski i Rosji.

  Źródło:

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polacy na kolanach byliście,jesteście, i będziecie

   DAP ✊ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bo to wasza Geschichte.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ***** POLACY! WSTANCIE WRESZCIE Z KOLAN !!! ******

   S Y L W E S T E R (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Takie działanie polskiego MSZ jest kpiną a nawet ZDRADA NARODOWA !. Kto wydał tę decyzje rozmowy z amasadorem Rosji powinien stanąć przed Trybunałem...rozwiń całość

   Takie działanie polskiego MSZ jest kpiną a nawet ZDRADA NARODOWA !. Kto wydał tę decyzje rozmowy z amasadorem Rosji powinien stanąć przed Trybunałem Stanu RP (!) . Jako Polacy możemy TYLKO rozmawiać z Rosją o NATYCHMIASTOWYM i BEZWARUNKOWYM ZWROCIE WRAKU POLSKIEGO SAMOLOTU i ZWROCIE CZARNYCH SKRZYNEK (!) . Zamiast negocjacji o dostępie do polskiego samolotu powinien być zło żony POZEW SADOWY w Trybunale Europejskim przeciwko Rosji ZA NISZCZENIE DOWO DOW SLEDZTWA przecież posiadamy filmy z tego przestępstwa. Zgodnie z filmem można ustalić kto personalnie dokonywał to przestęńpstwo (!). Nie czyńcie WSTYDU Polsce ! .zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo