Ważne
  Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego...

  Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego zabójstwa Polaka w Harlow

  Aleksandra Gersz AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego zabójstwa Polaka w Harlow

  ©AP/FOTOLINK

  16-letni Brytyjczyk został w poniedziałek uznany winnym nieumyślnego zabójstwa 40-letniego Polaka Arkadiusza J. w Harlow. Do tragedii doszło w ubiegłym roku. O karze sąd zadecyduje we wrześniu.
  Wielka Brytania: Sąd uznał nastolatka winnym nieumyślnego zabójstwa Polaka w Harlow

  ©AP/FOTOLINK

  Jak podaje portal Essex Live, 16-latek, którego nazwiska nie ujawniono, został jednomyślnie uznany winnym przez 11 ławników w sądzie w Chelmsford w hrabstwie Essex. Ich obrady trwały łącznie cztery godziny. O karze za nieumyślne zabicie Polaka sąd zdecyduje 8 września. Na posiedzeniu pojawi się wtedy 16-latek, który obecnie wyszedł za kaucją z powodu choroby członka swojej rodziny. Brytyjczyk, który został aresztowany w sierpniu ubiegłego roku, cały czas utrzymywał, że działał w obronie własnej.


  Zabójstwo 40-letniego Polaka Arkadiusza J. skupiło dużą uwagę zarówno brytyjskich, jak i polskich mediów. Do zdarzenia doszło 27 sierpnia ubiegłego roku na placu handlowym The Stow w Harlow w Anglii. W wyniku sprzeczki między trzema Polakami a grupą brytyjskich nastolatków, Arkadiusz J. został mocno uderzony w głowę. Dwa dni później zmarł na skutek obrażeń w szpitalu w Cambridge.

  Po wydarzeniach w Harlow rząd w Warszawie apelował do władz w Londynie o zapewnienie bezpieczeństwa polskim imigrantom. Ataki wymierzone w imigrantów nasiliły się bowiem na wyspach po ubiegłorocznym referendum unijnym, w którym Brytyjczycy zdecydowali się wystąpić z Unii Europejskiej. Polacy są największą mniejszością narodowościową w Wielkiej Brytanii.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama