Ważne
  Wielki pożar w Czechach. Chmura dymu nad Jastrzębiem WIDEO

  Wielki pożar w Czechach. Chmura dymu nad Jastrzębiem WIDEO

  Zdjęcie autora materiału

  Bartosz Wojsa

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Wielki pożar w Czechach. Chmura dymu nad Jastrzębiem

  Wielki pożar w Czechach. Chmura dymu nad Jastrzębiem ©Facebook, Josef Mašán

  Widoczny z daleka dym i wyczuwalny zapach spalenizny - mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju wydzwaniają do straży pożarnej, informując o tym, że gdzieś musiał powstać pożar. Dym widać też w Skrzyszowie i Gołkowicach (pow. wodzisławski). Tymczasem służby uspokajają, że to efekt pożaru w Czechach i naszym mieszkańcom nic nie grozi.
  Wielki pożar w Czechach. Chmura dymu nad Jastrzębiem

  Wielki pożar w Czechach. Chmura dymu nad Jastrzębiem ©Facebook, Josef Mašán

  Aktualizacja, 29 lipca, 11.30:
  Strażacy dogaszają jeszcze pozostałości po pożarze, do którego doszło na terenie elektrowni w Czechach. Przypomnijmy, że efektem wybuchu ognia była chmura dymu i zapach spalenizny, których doświadczali mieszkańcy naszego regionu. W internecie można też znaleźć zdjęcia i wideo z pożaru.  Jak mówią nam mieszkańcy, dzisiaj nie czuć już zapachu spalenizny, nie widać też dymu. - Wszystko wróciło do normy - uspokajają służby z Jastrzębia-Zdroju.

  Wcześniej pisaliśmy:
  Dzisiaj około godz. 10.30 na terenie elektrowni w Detmarovicach (Czechy) doszło do pożaru składowiska odpadów. Kłęby dymu widać z daleka nie tylko z terenu Jastrzębia-Zdroju, ale także m.in. w Skrzyszowie i Gołkowicach (pow. wodzisławski). Mocno wyczuwalny jest też zapach spalenizny. Służby uspokajają: "Nic nam nie grozi".

  - Nie istnieje realne zagrożenie dla zdrowia mieszkańców - mówi Mirosław Juraszczyk z jastrzębskiej komendy straży pożarnej. Aktualnie stan powietrza monitoruje jednostka PSP.

  Jak dodają mundurowi, najpierw do naszej jednostki wpłynęło zawiadomienie o pożarze lasu w rejonie Szotkowic. Jeden z przechodniów postawił służby na nogi, ponieważ widział unoszący się nad drzewami dym. Okazało się jednak, że to efekt pożaru w Czechach.

  - Nasze zastępy tam nie pojechały, ale czeska strona walczy z pożarem - mówią strażacy.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA  Czesław Lang zaprasza na Tour de Pologne 2017


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama