Wiesław Łyszczek z Rzeszowa został Głównym Inspektorem Pracy

  Wiesław Łyszczek z Rzeszowa został Głównym Inspektorem Pracy

  woj

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Wiesław Łyszczek z Rzeszowa został Głównym Inspektorem Pracy

  ©Archiwum PIP

  Wiesław Łyszczek dotychczasowy szef Okręgowego Inspektoratu pracy w Rzeszowie został nominowany przez Marszałka sejmu RP Marka Kuchcińskiego na stanowisko Głównego Inspektora Pracy. Wcześniej jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowały Rada Ochrony Pracy oraz sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej.
  Wiesław Łyszczek z Rzeszowa został Głównym Inspektorem Pracy

  ©Archiwum PIP

  Wiesław Łyszczek zastąpił zmarłego w sierpniu Romana Giedrojcia. Podczas wręczania nominacji obecni byli szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska, przewodniczący Rady Ochrony Pracy poseł Janusz Śniadek, zastępca przewodniczącego ROP prof. Danuta Koradecka, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz poseł Wojciech Buczak z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.


  Wiesław Łyszczek mieszka w Rzeszowie, ukończył Wydział Prawa i Administracji w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Przemyślu, na kierunku administracja publiczna. W 2006 r. współpracował z Lechem Kaczyńskim podczas przygotowywania projektu ustawy o PIP. Od 1980 r. do 1988 r. był członkiem NSZZ Solidarność przy MPK Rzeszów, a 13 grudnia 1981 r. członkiem komitetu strajkowego.

  W 2000 r. został przewodniczącym Komisji Rewizyjnej NSZZ Solidarność. Od 2002 do 2007 r. – specjalista w Oddziale Kontroli Legalności Zatrudnienia Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Nowy inspektor pracy legitymuje się 37-letnim stażem zawodowym.


  Zobacz także: Gość Nowin. Marek Ustrobiński

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bierny, mierny ale wierny i z Solidarności...

   ZEB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Bierny, mierny ale wierny... - najważniejsze że z "Solidarności". Czy na prawdę nie było w strukturach PIP lepszego kandydata niż Pan Łyszczek pracujący w PIP od 2007 r, który funkcję kierowniczą...rozwiń całość

   Bierny, mierny ale wierny... - najważniejsze że z "Solidarności". Czy na prawdę nie było w strukturach PIP lepszego kandydata niż Pan Łyszczek pracujący w PIP od 2007 r, który funkcję kierowniczą pełni w strukturach PIP od 1016 r. w Rzeszowie, który legitymuje się znajomością wyłącznie języka rosyjskiego ???, który chce realizować chory "testament" poprzedniego Głównego Inspektora Pracy ??zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo