Witold Waszczykowski w USA. Rozmawiał o wraku tupolewa i...

  Witold Waszczykowski w USA. Rozmawiał o wraku tupolewa i wizach

  Michał Kurowicki AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  ©Adam Guz

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski odbywa dwudniową wizytę w Waszyngtonie. W środę spotkał się z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem. W czwartek przeprowadzi rozmowy z przedstawicielami ośrodków analitycznych.

  ©Adam Guz


  TVN24/x-news


  Ministrowie rozmawiali już m.in. o kwestiach zniesienia wiz dla Polaków, śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej i sprawach związanych z bezpieczeństwem.

  Czytaj także: Paul Jones: Polska jest ważna dla Donalda Trumpa

  Jak informuje biuro rzecznika prasowego MSZ, środowe spotkanie rozpoczęło się od omówienia dwustronnej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, współpracy wojskowej i politycznej. - Następnie rozmawiano o współpracy gospodarczej, szczególnie podkreśliliśmy kwestie bezpieczeństwa energetycznego - mówił szef polskiej dyplomacji po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem, podaje MSZ.

  Kolejną sprawą było omówienie kalendarza wzajemnych wizyt. Jeszcze w tym roku może dojść do spotkania prezydenta Trumpa i prezydenta Dudy. Po raz pierwszy będą mieli okazję do rozmów w Brukseli na szczycie NATO. A następnie w Polsce przy okazji Forum we Wrocławiu, które będzie odbywać się równolegle do spotkania grupy G20 w Hamburgu.

  Natomiast sekretarz Tillerson będzie miał okazję odwiedzić Polskę podczas dwóch, różnych wydarzeń: spotkania Grupy Wyszehradzkiej z państwami bałtyckimi i państwami nordyckimi oraz spotkania bukaresztańskiej dziewiątki.

  Czytaj także: Wizy do USA dla Polaków zostaną zniesione dzięki... Marcinowi Gortatowi?

  Rozmowy ministra Waszczykowskiego w Waszyngtonie dotyczyły także spraw związanych z wyjaśnianiem katastrofy smoleńskiej, w tym polskich starań o odzyskanie od Rosji wraku Tu-154M. - Wspominałem o kwestii smoleńskiej, ponieważ od siedmiu lat nie jesteśmy w stanie jednoznacznie zweryfikować przyczyn tej katastrofy. Powiedziałem, że w sprawach Smoleńska interesuje nas wszelka pomoc, zarówno techniczna, pomoc w śledztwie, pomoc prawna, jak również pomoc polityczna w przypadku presji wywieranej na Rosję - powiedział szef polskiej dyplomacji, cytowany przez biuro rzecznika MSZ.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cymbał

   z (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   wielka dupą pierwszej wody, to jest miernota typu barczynskiego nie wspomnę tego małego karakala z żoliborza

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rozmowa o Wizach???? ico z tego!!!

   Chicago (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   moze godac!!! corny tys gorolom obiecol !!!! ico z tego waszlo ????? g.....o bo jankesi majom goroli w rz.....i !!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama