Ważne
  Wolbrom. Mężczyźnie, który podpalił swoją żonę, grozi...

  Wolbrom. Mężczyźnie, który podpalił swoją żonę, grozi dożywocie

  Zdjęcie autora materiału

  Katarzyna Ponikowska

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Wolbrom. Mężczyźnie, który podpalił swoją żonę, grozi dożywocie
  1/7
  przejdź do galerii

  ©PSP Olkusz

  Mężczyzna, który w nocy z soboty na niedzielę podpalił swoją żonę, usłyszał już zarzuty. Za usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkich obrażeń ciała, sprowadzenia pożaru oraz narażenia dzieci na bezpośrednie zagrożenie utraty życia i zdrowia grozi mu nawet dożywocie. Prokuratura przejęła śledztwo. Trzy godziny zdarzeniu mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Wolbrom. Mężczyzna oblał swoją żonę benzyną i podpalił  Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę w domu jednorodzinnym przy ul. Fabrycznej w Wolbromiu. Ok. godz. 0.38 strażacy otrzymali chaotyczne zgłoszenie od poszkodowanej, która mówiła, że mąż ją podpalił. Na miejscu okazało się, że stan kobiety jest bardzo poważny. Ma poparzone 80 proc. ciała.

  Ucierpiała również 4-letnia dziewczynka, która przebywała prawdopodobnie w tym samym pomieszczeniu. Ma poparzenia II stopnia na ramieniu i przedramieniu. Poparzył się także sam sprawca - na dłoniach i nogach.

  Pożar wywołany przez mężczyznę zajął cały dom, w którym oprócz kobiety i 4-letniego dziecka była jeszcze dwójka starszych dzieci - 14-letnia dziewczyna i 17-letni chłopak. Byli w szoku.

  Podpalacz przebywa obecnie w szpitalu w Olkuszu, ma poparzenia stóp i dłoni. W chwili zatrzymania, trzy godziny po spowodowaniu pożaru, był pijany. Miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

  Wcześniej płakał i skarżył się strażakom, że bardzo go bolą poparzenia. Nie zapytał co z jego żoną.
  Ona i córeczka są w szpitalach w Krakowie.

  Sąsiedzi potwierdzają, że mężczyzna miał problemy z alkoholem. Czasem pił już od rana.

  Rodzina kilka tygodni temu miała spore problemy. Nawałnica mocno zniszczyła dach ich domu. Duży kawałek blachy oderwał się od budynku i spadł na stojące obok audi należące do rodziny.

  Katarzyna Matras, rzecznik olkuskiej policji informuje:
  Kobieta została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do krakowskiego szpitala im. Ludwika Rydygiera. Z kolei 4-latka, karetką pogotowia, została przewieziona do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala w Krakowie. Dwoje starszych dzieci nie ucierpiało w tym pożarze. Obecnie znajdują się pod opieką ciotki.
  48-letniego wolbromianina zatrzymano i przewieziono do olkuskiego szpitala, gdzie lekarz udzielił mu pomocy medycznej. Po kilku godzinach mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.
  Na miejscu obecny technik kryminalistyki, inspektor nadzoru budowlanego, biegły sądowy z zakresu pożarnictwa oraz prokurator.
  Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut : usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, sprowadzenia pożaru oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletnich dzieci. Za te przestępstwa grozi dożywotnia kara pozbawienia wolności. Policjanci wystąpią z wnioskiem do Prokuratury Rejonowej w Olkuszu o tymczasowy areszt.
  Zatrzymany mężczyzna wymaga opieki medycznej i w asyście policjantów przebywa w szpitalu w Olkuszu.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dupa

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Jak sobie urobił to sobie spalił a jak mu nie pozwoliła bo sama ch... wielki miała to dostała nauczkę

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tego jest coraz więcej....

   MONTY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   Bestia. Jedynie przez wybryk natury odziana w ludzką powłokę. Motywy? Trwająca przez wiele dekad deprecjacja wszelkich podstawowych wartości i norm, które odrzucano jako zbędne i krępujące. Żona i...rozwiń całość

   Bestia. Jedynie przez wybryk natury odziana w ludzką powłokę. Motywy? Trwająca przez wiele dekad deprecjacja wszelkich podstawowych wartości i norm, które odrzucano jako zbędne i krępujące. Żona i matka przez tysiąclecia była swoistą świętością. Była nietykalna. Teraz od dawna nie jest. Podobnie jak dziecko, słabszy etc. Można ich zabić nie nazywając tego zabijaniem, poddać eutanazji, dokonać aborcji. Osobniki prymitywne szybko w swoich patologicznych umysłach, w takim rozchwianiu, znajdują powód do najbardziej makabrycznych zachowań. A przecież można rzucić żonę, rodzinę, dziecko, trzasnąć drzwiami, zacząć na nowo albo niczego nie zaczynać. Można z sobą skończyć. Patologia kocha jedynie samą siebie. Jej nędzna egzystencja jest dla niej celem i metodą na przetrwanie. Róbta co chceta....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   m

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   jak to dożywocie??? co jest ku..wa ,przecież dzieki naszemu Kościołowi i dzielnym posłom z PIS udało się udaremnić tę durnowatą ustawe antyprzemocowa w wy piszecie że dożywocie :(.Zresztą moze sama...rozwiń całość

   jak to dożywocie??? co jest ku..wa ,przecież dzieki naszemu Kościołowi i dzielnym posłom z PIS udało się udaremnić tę durnowatą ustawe antyprzemocowa w wy piszecie że dożywocie :(.Zresztą moze sama sie o to prosiła biblia mówi wyrażnie w ks.Powtórzonego Prawa :"
   "Jeśli mężczyzna pojmie dziewczynę za żonę i złączy się z nią, a potem uprzykrzy ją sobie i wytoczy przeciwko niej ubliżające zarzuty, i zniesławi ją, mówiąc: Pojąłem tę kobietę za żonę. Lecz gdy złączyłem się z nią, stwierdziłem, że nie była dziewicą. Wtedy ojciec i matka jej wezmą i przyniosą dowody dziewictwa tej dziewczyny do starszych miasta, do bramy. A ojciec dziewczyny powie do starszych: Moją córkę dałem temu mężczyźnie za żonę, lecz on uprzykrzył ją sobie, i oto wytacza ubliżające zarzuty, mówiąc: Stwierdziłem, że twoja córka nie była dziewicą; lecz tu są dowody dziewictwa mojej córki; i rozłożą bieliznę przed starszymi miasta, wtedy starsi wezmą tego mężczyznę i ukarzą go. Nałożą na niego grzywnę w wysokości stu srebrników i dadzą ojcu tej dziewczyny, gdyż zniesławił dziewicę izraelską. Pozostanie ona jego żoną i nie będzie mógł jej oddalić przez całe życie. Lecz jeżeli ta mowa będzie prawdą i nie znajdą się dowody dziewictwa tej dziewczyny, to wyprowadzą tą dziewczynę do drzwi domu jej ojca i ukamienują ją mężczyźni jej miasta. Poniesie śmierć, gdyż dopuściła się haniebnego czynu w Izraelu, uprawiając nierząd w domu ojca swego. Wyplenisz to zło spośród siebie..
   Alleluja i do przodu kochanizwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   lewackie kłamstwa niczego nie tłumaczą, zawsze wszystko gmatwają...

   MONTY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Proszę nie bredzić! Rzekomo "antyprzemocowa" konwencja miała być kolejnym, zakamuflowanym legislacyjnie tworem torującym drogę do zrównania w prawach związków heteroseksualnych z homoseksualnymi....rozwiń całość

   Proszę nie bredzić! Rzekomo "antyprzemocowa" konwencja miała być kolejnym, zakamuflowanym legislacyjnie tworem torującym drogę do zrównania w prawach związków heteroseksualnych z homoseksualnymi. Próbowała uznać związki dwóch panów czy pań za równoprawne ze związkiem kobiety rodzącej dzieci pochodzące z jej związku z mężczyzną, który jest ich ojcem i który musi się troszczyć o byt takiej rodziny. Ta konwencja miała jedynie wprowadzić postrzeganie tych kwestii na poziom bardziej bliski środowiskom winnym kilkudziesięcioletniego rozchwiania moralnego Europy. I jego skutków, być może i takich jak mowa w publikacji. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   samiec to zaraza wszech czasów

   lllpppkkk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   czym się różni katolik od islamisty... ano niczym , samiec ludzki to kanalia bez mózgowa, żądna zemsty, nie myśląca o następstwach. Nie udał się Bogu ten gatunek, z małymi wyjątkami od reguły.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ???

   Tom Ash (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Pierdolnij się łeb niezadowolona z życia kur*wo

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   jakie dożywocie.....

   sas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   ..czapa czyli KS.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Debil

   hm.. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Powinni debila wsadzić do pierdla na wieki wieków amen.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   to był chrześcijanin czy islamista?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   e

   e (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   to był skur...syn ,a to gdzie się urodził iwychował i jakie kity mu wciskali w młodości nie ma większego znaczenia.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama